ІНСАЙТИ | Implementation Quotient 10 червня 2015 р.

Від мети до дії

Джерело: innovations

Чому одним керівникам вдається досягати значно більшого, ніж іншим? Справа тут не в тому, скільки менеджер знає, а в тому, наскільки вдало він вміє імплементувати задумане. Недостатньо мати гарні ідеї — потрібно діяти, втілювати їх у життя. Багато лідерів мають чудову візію, але вона так і залишається на папері або в голові. Марк Сенборн (Mark Sanborn), президент Sanborn & Associates, Inc., експерт з лідерства, командоутворення та обслуговування клієнтів, розповідає про те, як збільшити власний "коефіцієнт втілення ідей" (Implementation Quotient).

Марк Сенборн (Mark Sanborn)
Марк Сенборн
(Mark Sanborn)
1. Не відмовляйтесь від масштабних цілей. Велика помилка — обмежуватись посередніми цілями, щоб гарантовано їх досягти. Насправді така мета не здатна буде запалити співробітників ентузіазмом, та й сам керівник навряд чи буде відданим їй.

Маленькі мрії — це майже так само погано, як повна відсутність мрій. Мета, яку ми ставимо перед собою, має кидати нам виклик, а не заспокоювати нас, не лишати нас у зоні комфорту.

2. Дуже детально плануйте досягнення мети. Поставте собі такі питання: з яких причин ви прагнете цієї мети? Спроможність досягти цілі залежить від того, навіщо вам результат. Вірні причини — це ніби паливо для вашої мотивації.

Далі спитайте себе: що має бути зроблено, щоб досягти мети? Визначте ключові кроки проекту та складові, які потрібно забезпечити для його успіху.

Хто буде займатись виконанням цих кроків? Визначте відповідальних на кожному етапі проекту.

І, нарешті, коли має бути закінчено кожен крок? Без чіткого дедлайну ви не зможете ані відслідковувати прогрес, ані гарантувати результат.

3. Співпрацюйте з іншими. Потрібно постійно відслідковувати ступінь залучення людей до проекту. Якщо другий етап було виконано вірно, то кожен працівник знає, за що він несе відповідальність. Тому завдання керівника — моніторити прогрес та, при необхідності, пропонувати допомогу чи мотивувати людей. Звісно, при цьому варто уникати мікроменеджменту — нехай підлеглі самі вирішують, яким шляхом краще дістатись мети, ви ж оцінюйте лише результат.

4. Будьте прикладом. Працівники обов'язково спостерігатимуть за тим, що робитиме керівник. Тому йому дуже важливо зберігати ентузіазм та діяти — інакше робота підлеглих також почне буксувати.

5. Постійно вдосконалюйтесь. Відомий музикант Жан-П'єр Рампаль казав: «Бувають вечори, коли я виходжу до публіки і граю досконало. Наступного вечора я виходжу — і граю ще краще». Керівнику потрібно робити те саме: постійно шукати шляхи, як працювати ефективніше. Звісно, фінальна мета — це досягти результату, але варто пам'ятати про мету ще вищого порядку — досягти найкращого з можливих результату.

За матеріалами "5 Ways to Increase Your IQ (Implementation Quotient)", Mark Sanborn.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як стати експертом. Шлях до майстерностіЯк стати експертом. Шлях до майстерності
Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати метиРозвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати мети
Торгівці правдою. Бізнес на новинах та битва за фактиТоргівці правдою. Бізнес на новинах та битва за факти

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)