ІНСАЙТИ | Лідерство 9 червня 2021 р.

5 способів зберегти стійкість і досягти успіху

Підрив може бути можливістю для зростання і нових відкриттів. За часів невизначеності ефективні лідери мають залишатися вірними своїм цілям, будуючи нові інноваційні бізнес-моделі, вважає Джульєт Ехімуан (Juliet Ehimuan), коуч керівників і засновниця компанії Beyond Limits Africa, регіональна директорка з бізнес-стратегії Google в Західній Африці.

5 способів зберегти стійкість і досягти успіху

Підрив може як створити, так і зруйнувати організацію. Він може завдати шкоди процесам і операціям, знищивши продаж, прибуток і роки з трудом завойованої стабільності. У минулому році ми бачили банкрутства, звільнення і великомасштабні рятувальні операції; не кажучи вже про особисті травми і непевність у тому, що нас чекає в майбутньому.

Але підрив також може бути можливістю для зростання і нових відкриттів. У важкі часи ми змушені переорієнтувати наші основні компетенції і візію, підвищувати лояльність клієнтів, помітно підвищувати цінність, налаштовувати операції на швидкість, гнучкість і вартість, а також проявляти творчий підхід, надаючи зразкові послуги при управлінні грошовими потоками.

За часів невизначеності ефективні лідери передбачають підриви і залишаються вірними своїм цілям, будуючи нові інноваційні бізнес-моделі. Аби залишатися прихильним досконалості, вам варто звернути увагу на наступні важливі моменти.

1. Визначте свою візію

Льюїс Керролл казав: «Якщо ви не знаєте, куди йдете, не має значення, яку дорогу ви виберете». Важко бути стійким, якщо не знаєш своєї мети. Стійкість надихається визначенням вашої візії, а потім прихильністю до життя, що відповідає вашим цінностям і керується вашими цілями. За часів підривів це рішення допомагає стійким людям скорегувати свою стратегію, щоб відобразити зміни в обставинах. Це допомагає поліпшити мотивацію, координацію і концентрацію, зменшуючи страх і занепокоєння. Ваша мета визначається вашими відповідями на наступні ключові питання: Чому ви існуєте? Чому існує ваша організація? Для чого вас сюди поставили і як ви хочете цього досягти? З’ясування того, що вами рухає, в чому ви хороші, а також визначення проблем, які ви хочете вирішити, позбавить вас від відволікання і дасть рекомендації у важкі часи.

2. Зрозумійте, що підриви неминучі

У якийсь момент на шляху до успіху ми всі зіткнемося з негараздами. Це може бути результатом внутрішньої слабкості, такої як нездатність належним чином підготуватися, або ж слабкі процеси; це також може бути зовнішня загроза, така як конкуренція, нові технології або бурхлива пандемія. Важливо розуміти, що ніхто не застрахований від нестабільності. Ми не можемо контролювати те, що відбувається в зовнішньому середовищі, але ми можемо контролювати свою реакцію на це. Ми можемо вибрати відповідну реакцію, спираючись на широкі можливості, витягуючи уроки, які чекають нас попереду, і відповідним чином реагуючи. Ефективне лідерство йде від прийняття змін і роботи над альтернативними процесами, щоб прискорити одужання і продовжити висхідну траєкторію до успіху.

3. Прагніть до своїх цілей

Стійкі люди прагнуть поліпшити своє життя і досягти своїх цілей. Успіх вимагає більшого, ніж просто бажання. Щоб стати краще, потрібні постійні і послідовні зусилля. Досконалість виковується в рутині, яку ми самі створюємо, і в звичках, які ми формуємо. Ці звички допоможуть нам пережити дні, коли виникає спокуса «кинути рушник» або погодитися на менше. План може змінитися в міру надходження нової інформації, але життєво важливо продовжувати роботу над ним, не відриваючи очей від кінцевої мети. Прихильність, у свою чергу, сприяє завзятості, бойовому духу, що відрізняє людей. Це пристрасть і наполегливість для досягнення довгострокових цілей із постійним прагненням і наполегливою працею, незалежно від мінливих обставин або важких часів.

4. Створюйте гнучкі процеси

Як тільки-но людина або організація зрозуміють причини свого існування, шукати альтернативні шляхи до успіху стає набагато простіше. Наприклад, роздрібний магазин повинен розглядати онлайн-продаж як основу свого бізнесу, якщо він хоче досягти свого бачення досягнення цілей. Ефективний лідер повинен вітати нові ідеї від усієї команди, тим більше якщо старі методи вже не працюють. Це означає політику відкритих дверей, аби члени команди могли звертатися до лідерів зі своїми ідеями, проблемами і висновками. Заохочення всіх до участі у вирішенні проблем може дати дивовижні результати — допомогти організації заткнути дірки, отримати цінні відомості і головне — вижити.

5. Живіть тут і зараз

Один із найбільших факторів стресу від підриву — це непевність, яку він приносить. Нездатність передбачати майбутнє робить ще більш важливим самоврядування та особисту ефективність. Живіть сьогоденням, приділяючи увагу своєму поточному досвіду, замість того аби намагатися передбачити майбутнє або зациклюватися на минулому. Подолання криз означає управління своїм розумом таким чином, щоб підвищити нашу здатність протистояти шторму і підняти вітрила проти панівних вітрів. Підрив може виявитися необхідним стимулом для переоцінки того, що важливо, що можна поліпшити, за що ми повинні бути вдячні, що нам потрібно змінити і як ми можемо прожити повноцінне життя.

За матеріалами "5 ways to maintain resilience and excel", London Business School.

Ілюстрація: Getty Images



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як вижити серед токсичних людейЯк вижити серед токсичних людей
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)