ІНСАЙТИ | Настійливість 5 травня 2015 р.

Сім звичок дуже наполегливих людей

Здібності, геніальність та освіта значать дуже мало, якщо людині бракує настійливості — адже майже ніколи істинний успіх не дається легко; дуже часто єдине, що розмежовує тих, хто чогось досягнув, і невдах, є здатність перших продовжувати рух, коли всі інші сходять з дистанції», — пише відомий фахівець з емоційного інтелекту Харві Дойчендорф (Harvey Deutschendorf). У своїй статті він наводить характеристики, які притаманні людям, спроможним попри все просуватися вперед.

Харві Дойчендорф (Harvey Deutschendorf)
Харві Дойчендорф
(Harvey Deutschendorf)

1. Всепоглинаюча візія

Рушій наполегливості — це візія або ціль, що мотивує людину. У більшості випадків настійливі індивіди — це мрійники чи візіонери, котрі хочуть присвятити себе чомусь більшому, ніж просто зароблянню грошей. Їм властиве сильне фокусування на цілі, досягнення якої забирає чималу частку життєвої енергії та емоційних сил.

2. Палке бажання

Якось Джім Рон (Jim Rohn), відомий автор та підприємець, сказав: «Якщо ви насправді хочете щось зробити, то неодмінно знайдете для цього спосіб, а якщо ні — то завжди знайдете для цього виправдання». Настійливі люди прагнуть чогось сильно або дуже сильно, а тому ніколи не шукають виправдання невдач чи бездіяльності. Якщо щось і живить безперервний рух таких індивідів — то це сила їхнього бажання.

Зриви, що йдуть один за одним, «глухі кути» та думки про те, що нічого не вдалося досягти — нерідко це є прелюдією прориву; і наполегливим людям вистачає внутрішньої енергії, що підтримує їхню мотивацію в ці непрості періоди.

3. Внутрішня впевненість

Люди, котрі долають перешкоди та демонструють яскраві досягнення, як правило, «йдуть під ритм власного серця». Вони достеменно знають, чого хочуть, і дуже рідко піддаються впливу оточення.

Розуміння того, ким вони є, дає змогу наполегливим індивідам продовжувати рух незалежно від того, що думають про них оточуючі. Ця внутрішня впевненість може подеколи похитнутися, але вона ніколи не зникає, постійно діючи як джерело мужності та рішучості.

4. Добре розвинуті звички

За словами Джіма Рона, «Мотивація — це те, що спонукає вас зрушити з місця; натомість звичка не дає зупинятись».

Настійливі люди добре знають: безперервно підтримувати у собі мотивацію неймовірно важко, особливо у важкі часи або тоді, коли, як здається, не вдалося просунутися вперед ані на крок. Тому вони покладаються на самодисципліну та розвивають у собі звички, які не дають зупинитись та змушують продовжувати рух до цілі. Вони вірять, що зусилля, яких вони докладають сьогодні, хоча і можуть не давати жодної віддачі протягом тривалого часу, врешті-решт, дозволять наблизитися до бажаного результату.

5. Здатність адаптуватися

Настійливі люди ніколи не дають своєму самолюбству взяти гору і, якщо щось йде не так, дуже швидко це визнають. Замість того, щоб демонструвати впертість, вони шукають інших способів виконання задуманого, котрі підвищили б їхні шанси на успіх. Подорож для них — це низка «глухих кутів», об’їздів та коригувань маршруту, при цьому такими індивідами рухає неухильна віра в те, що незважаючи на всі негаразди, вони все одно прибудуть до пункту призначення.

6. Прагнення навчатися вподовж цілого життя

Наполегливі індивіди усвідомлюють, що для досягнення будь-якої гідної цілі потрібен час. Отже, вони безперервно набувають нових вмінь та розширюють рамки свого мислення. Вони відкриті до змін та нових ідей і шукають способи, як все це інкорпорувати до свого життя.

Безперервне навчання розглядається ними як процес постійного розширення спектру інструментів, з якими доводиться працювати. Допитливі від природи, настійливі індивіди не просто бачать у навчанні спосіб якнайшвидшого досягнення своїх цілей; для них власний розвиток — це спосіб існування. Адже навчання не завершується з досягненням певного віку чи етапу життя — воно є сутністю буття.

7. Наявність рольових моделей

Хоча і може виглядати, що дуже наполегливі люди не потребують нічиєї допомоги, більшість із них мають своїх героїв, якими вони захоплюються, та приклад яких наслідують. Це можуть бути як індивіди, з якими вони безпосередньо знайомі (наприклад, наставники), так і ті, про котрих довідались із різних джерел.

Наполегливі люди різко виділяються зі свого середовища — дуже часто їх не розуміють або навіть висміюють, бо вони змушують тих, хто знаходиться поруч, відчувати себе некомфортно. Тож вибрані рольові моделі допомагають їм не втрачати мотивацію, перебуваючи в оточенні, яке далеко не завжди відрізняється доброзичливістю.

За матеріалами "7 Habits Of Highly Persistent People", Fast Company.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід
Сила продуктивності. Як подолати прокрастинаціюСила продуктивності. Як подолати прокрастинацію
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)