ІНСАЙТИ | Кар'єра 2 квітня 2007 р.

Хочете піднятися по корпоративній драбині? Ні, дякую!

Думаєте, що кожен мріє про кар'єрне зростання? Виявляється, це зовсім не так! Меган Гейтвуд (Megan Gatewood) зробила немислиме. Вона вирішила залишитися на посаді спеціаліста з маркетингу Теннеського госпіталю замість того, щоб перейти на вищу посаду маркетингового менеджера.

На своїй посаді Меган пропрацювала тільки кілька місяців і хотіла краще розібратися у професії, перш ніж брати на себе додаткову відповідальність. "Я не відчувала себе готовою до просування, — пояснює дівчина. — Я звикла у всьому досягати досконалості і хочу бути переконаною, що справляюся із завданнями".

Рішення відмовитися від підвищення було нелегким. Меган боялася, що її безпосередні керівники вирішать, що у неї немає амбіцій, або ж більше ніколи не запропонують їй підвищення до управлінської посади. Та й зменшення зарплатні на 10% також було важким рішенням.

Вірите чи ні, але кількість людей, які відмовляються від кар'єрного зростання та просування по службі, невпинно зростає. Іноді люди, для яких первинним пріоритетом є родина, не хочуть брати на себе додаткову відповідальність та проблеми, які з'являються із просуванням. Можливо, вони просто хочуть мати більше часу для догляду за маленькими дітьми або старими батьками. Або їм просто подобається їхнє життя і вони не хочуть нічого міняти. Та як би там не було, експерти з кар'єри стверджують, що сьогодні вони стикаються з подібними випадками набагато частіше, ніж кілька років тому.

Роберта Матусон (Roberta Matuson), експерт з кар'єри, стверджує: "У минулому відмова від кар'єрного зростання, навіть якщо останнє передбачало зміну місця проживання для працівника та його сім'ї, була просто нечуваним вчинком. Але, зважаючи на гарячі дискусії навколо проблем балансу між роботою та особистим життям, все більше та більше людей усвідомлють, що у відмові від кар'єрного зростання немає нічого дивного чи страшного".

Якщо ж компанія негативно поставиться до вашої відмови від кар'єрного зростання, тоді вам варто задуматися, чи правильну компанію ви обрали. Проте й вам слід дуже уважно обдумати всі "за" та "проти" кар'єрного зростання. Якщо у відповідь на запропоновану посаду ви не задумуючись відповісте відмовою, тоді у керівника може скластися стереотип, що ви занадто запальна людина і приймаєте швидкі рішення. Якщо ж ви візьмете "перерву" на роздуми і зумієте пояснити, чому на попередній посаді ви принесете більше користі собі та компанії, тоді, швидш за все, вам вдасться уникнути осуду.

Ярослав Федорак, за матеріалами MSNBC.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Дай жару. 10 кроків до креативної майстерностіДай жару. 10 кроків до креативної майстерності
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності
МікромайстерністьМікромайстерність

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)