ІНСАЙТИ | Думка гуру 8 квітня 2010 р.

Чому Google повинен залишити Піднебесну у спокої

Автор: Лора Райз (Laura Rise)
Джерело: kmbs journal

Лора Райз (Laura Rise) Лора Райз
(Laura Rise)
Іноді правильним рішенням для компанії є, на перший погляд, найбільш нелогічне рішення для бізнесу. І це, безумовно, випадок Google.

Google вирішив відійти від Китаю, найбільшого Інтернет-ринку у світі. На думку більшості експертів компанія чинить не раціонально, але я вважаю, що це дійсно правильний вибір. На те є декілька вагомих причин.

1. Google не виграє війну в будь-якому випадку. Google є найпопулярнішою пошуковою системою у світі, оскільки домінує на ринку більшості країн, окрім Китаю. Мабуть, компанія все ж таки запізнилась, оскільки вона вийшла на китайський ринок у 2006-му році. І навіть такий величний бренд як Google може понести величезні збитки, якщо не стане першим. Baidu, перша пошукова система Китаю, сьогодні володіє 77% китайського ринку, в той час як Google — близько 12% ринку.

Звичайно, навіть незначна частка такого ринку як Китай додає чимало користувачів. У Китаї населення, що активно користується Інтернетом, складає 300 млн. людей. Очікується, що ця цифра досить скоро може перевищити все загальне населення США. З однієї сторони, Google досяг певного успіху на китайського ринку, особливо серед молодих і освічених людей, але з іншого — компанії не вдалося завоювати довіру загального населення Китаю.

Google значно послабив свої позиції в Росії, оскільки з'явився новий російський гравець — Yandex, а також в Південній Кореї (через популярність пошукової системи Naver) та в Японії (через Yahoo). У всіх трьох країнах Google поступається лідерською позицією.

2. Google має нести свій прапор і це, головним чином, потужна PR-компанія. Google позиціонує себе як глобальну пошукову систему. Що насправді означає "пошук"? Словник дає визначення пошуку як "діяльності з метою пошуку чогось". Google шукає, знаходить і доставляє інформацію. Звичайно, що дана "пошукова концепція" не працює в Китаї, оскільки там існує сувора урядова цензура. Насправді, у мене є навіть сумніви, що китайці мають доступ до мого блогу!

У більшості країн світу цінність свободи інформації одержала високу оцінку. США є лідером свободи слова. Свобода, демократія і вільні ринки — основні цінності багатьох розвинених країн світу.

Оскільки компанія фокусується на пошуку, то в інтересах Google є боротьба за свободу інформації по всьому світу. Світові ЗМІ вже встигли яскраво висвітлити боротьбу Google з Китаєм. Ми спостерігали запеклі історії в Wall Street Journal, New York Times та багатьох інших виданнях.

3. Свобода, в кінцевому підсумку, переможе. Google перебуває на стороні "свободи" в цій боротьбі. У короткостроковій перспективі компанія може постраждати і втратити продажі, однак в довгостроковій перспективі Google виборює бажану всім світом свободу. У світі більшість людей вважає, що Всесвітня мережа — це місце, де панує свобода інформації, доступ до якої не повинен фільтруватись урядом чи будь-якою іншою групою людей.

Через відкритий конфлікт із Китаєм Google може отримати непогані вигоди на інших ринках. Світ розвивається і цілком можливо, що така історія може повторитись із компанією ще раз. І коли це трапиться, Google буде готовий проголосити себе відкритою пошуковою системою.

4. Вік не завжди означає мудрість. На думку Wall Street Journal, рішення Google покинути китайський ринок пов'язане із палкими суперечками виконавчого директора Еріка Шмідта (залишитись на китайському ринку) та двох молодих співзасновників компанії — Ларрі Пейджа і Сергія Бріна (попрощатися з Китаєм). Не кажіть моєму батькові (Елу Райзу — примітка ред.), але іноді діти дійсно мають рацію. Шмідт, ймовірно, дивиться на цифри, в той час як Ларрі та Сергій усвідомлюють глибину всієї ситуації. Піти з ринку — означає втратити мільйони, але в цьому також говориться про те, що Google все ж таки готовий боротися.

Іноді ліпшим варіантом для компанії є вчинки, що базуються на основі інстинктів, а не таблиць та цифр. Звичайно, Google втратить чималий шматок прибутку в короткостроковій перспективі (за деякими оцінками падіння обсягу продажів складатиме $600 млн.), але в довгостроковій перспективі тверда позиція проти цензури та сприяння свободи інформації, швидше за все, принесе більшу, можливо на перший погляд нематеріальну, вигоду як для компанії, так і для всіх користувачів Інтернету у світі.

За матеріалами "Why Google should get out of China", Ries' Pieces.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!
Правила всьогоПравила всього

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)