ІНСАЙТИ | Переговори 6 липня 2006 р.

Нейтралізація статі під час переговорів

Питання статі не повинно бути ключовим під час проведення переговорів, але у складних ситуаціях саме воно спричиняє різну поведінку жінок та чоловіків. Нижче знайдемо чотири поради, які допоможуть нейтралізувати питання статі та мінімізувати стереотипи.

1. Позбавтеся всіх причин, які можуть призвести до статевих стереотипів під час переговорів.
Певні проблемні питання виникають під час кожних переговорів, тож необхідно слідкувати за тим, щоб гору над тверезими судженнями не взяли гендерні чи рольові стереотипи. Слід відкидати гендерні питання або ж змушувати їх працювати на подолання конфліктів під час переговорів. Наприклад, у ситуації надзвичайно конкурентного оточення чоловіки можуть брати на себе роль борця та переможця, долати конкурентів у змаганні. У той самий час позитивною функцією жінок може бути представлення компанії, колег, відділу і т. п.

2. Працюйте над собою.
Незалежно від того, чоловік ви чи жінка, намагайтеся бути професіоналом. Читайте спеціальну літературу, яка може стати в нагоді для успішного ведення переговорів. В особливо складних ситуаціях Вам слід просити про допомогу у колег. А коли Вам не вистачатиме певних речей для того, щоб залишатися мотивованим до роботи, слід прямо про це говорити керівництву.

3. Забезпечте прозорість начислення зарплатні та бонусів.
Щоб уникнути гендерних стереотипів щодо питань зарплатні та розподілу додаткових бонусів, чітко визначте та опублікуйте всі принципи, за якими здійснюється цей розподіл. Це не означає, що слід зрівняти зарплатню для всіх службовців, але принципи, за якими вона розраховується, повинні бути чітко визначені.

4. Визначте мету своєї діяльності.
Коли відправляєте своїх працівників на переговори, чітко визначте цілі, яких вони повинні досягнути. Озброєні актуальною і прозорою інформацією, знаючи про завдання, яке перед ними стоїть, і чоловіки і жінки матимуть змогу досягнути кращих результатів.

Ярослав Федорак, за матеріалами HBS Working Knowledge.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)