Як виявити перспективних працівників
Джерело: innovations
Одна з причин, чому компанії стають успішними, — це правильні люди «на борту». Мова йде про тих працівників, які не просто добре виконують свої обов’язки, але є насправді перспективними. Як зрозуміти, хто з членів вашої команди має найбільший потенціал? Відповідь на це питання дає Каріма Маріама-Артур (Karima Mariama-Arthur), засновник і CEO консалтингової фірми WordSmithRapport.
Каріма Маріама-Артур
(Karima Mariama-Arthur)
|
Дуже часто керівники вважають перспективними тих людей, хто демонструє найкращі результати. Проте між цими двома групами працівників є суттєва різниця. Той, хто показує чудові результати, може любити і вміти виконувати свою роботу, але він необов’язково прагне зайняти лідерську роль і, тим паче, може не мати для цього здібностей.
Якщо ваша компанія хоче сформувати дієву стратегію роботи з талановитими працівниками, їй потрібно зрозуміти — як відрізняти просто хороших виконавців від перспективних лідерів. Адже саме останні є критичними для довгострокового успіху організації. У розвиток цих людей потрібно інвестувати у першу чергу. А щоб їх відрізнити від решти працівників, можна використовувати наступний перелік рис.
1. Вони впевнені у тому, що хочуть бути лідерами. І кажуть відверто про свої плани досягти успіху в цій ролі. Вони сміливі, достатньо вмотивовані і здатні розробити стратегію, яка приведе їх до кар’єрних вершин. Часом таких людей вважають у колективі занадто зарозумілими, проте насправді вони просто знають, чого хочуть. І якщо спрямувати їхню енергію у вигідному для компанії напрямку, виграють усі.
2. Вони не бояться захищати принципи, у які вірять, навіть якщо це означає залишитись на самоті. У таких людей є власні переконання, і вони не готові ними поступатись. У дискомфортних чи кризових ситуаціях вони все одно залишаються собою. Вони розуміють, що інколи прийняти правильне рішення — означає протистояти більшості, а також готові йти на певні жертви заради мети.
Звичайно, це часто призводить до того, що вони комусь не подобаються. Також негативним побічним ефектом є те, що такі люди можуть вступати у конфронтацію з колегами і тим самим провокувати незгоду у колективі. Проте найголовніше те, що перспективні працівники не бояться обирати важкі шляхи і бути собою — а це риси справжнього лідера.
Сутність лідерства — це мислення наперед, здатність вийти за межі звичного
3. Вони розумні та мислять інноваційно. Щоб бути справжнім лідером, важливо мати не тільки певні знання й досвід, але й здатність генерувати нестандартні рішення. Адже сама сутність лідерства — це мислення наперед, здатність вийти за межі звичного, а не просто дотримання організаційних правил і процедур. Люди, які мають лідерський потенціал, відчувають це, тому вчаться все життя і ніколи не зупиняються у пошуку нових цікавих методів для досягнення найкращих результатів.
4. Вони просять про допомогу, коли це потрібно. У всіх людей є «сліпі зони», у тому числі у майбутніх лідерів. Проте від решти їх відрізняє здатність попросити про допомогу, коли вони потрапляють на «чужу територію». Вони можуть притамувати своє его, коли це потрібно. Такі люди не просто займаються самовдосконаленням, але й можуть зізнатись у тому, що чогось не знають — і попросити навчити їх.
5. Вони — командні гравці та грають на перемогу. Конкуренція та співпраця необов’язково є взаємовиключними поняттями. Перспективні працівники зазвичай вважають конкуренцію чудовим мотиватором, але одночасно рухають організацію вперед спільно з іншими. Вони здатні побачити загальну картину, яка включає у себе внесок кожного у перемогу компанії.
Люди з лідерським потенціалом вчаться все життя і не зупиняються у пошуку нових методів досягнення найкращих результатів
6. Вони вміють мотивувати себе самостійно та роблять більше, ніж від них вимагають. Внутрішня мотивація таких людей забезпечує їхні видатні результати. Вони — найкращі «барометри» для самих себе, вміють балансувати свій стан та правильно розподіляти пріоритети. Коли перед ними знаходиться важлива мета, вони можуть зібратись і показати найвищий результат. Вони не просто роблять те, що він них вимагається — вони демонструють усе, на що здатні. Адже одне з їхніх глибинних прагнень — це прагнення досконалості.
Якщо у вашій організації є люди, які підходять під описаний портрет, варто зробити усе, що їх утримати. Адже саме вони можуть забезпечити компанії успішне майбутнє.
За матеріалами "How to Identify High Potentials in Your Organization", Human Capital Institute.
|