Як розпізнати потенційних лідерів у своїй команді
Джерело: Baker Tilly
Один із наших найкращих ресурсів для пошуку потенційних лідерів — у наших власних організаціях. Тим більше, що, зрештою, значна частина процесу перевірки вже зроблена.
За даними Sourcematch, 79% організацій концентрують свої зусилля на навчанні та просуванні власних "зірок".
Більшість з них посилаються на час і гроші, заощаджені в процесі найму, але це також дає організації можливість органічного зростання. Не кажучи вже про те, що такі потенційні лідери вже знайомі з вашими процесами, системами, організаційною структурою і культурою роботи.
Вони також добре розбираються в сильних і слабких сторонах компанії, що дає їм можливість вдаватись до обґрунтованих рішень з урахуванням майбутнього зростання бізнесу.
То як же знайти відповідних людей у своїй компанії?
Знайдіть метод прогнозного оцінювання
Якби ми оцінювали всіх по тому, що зробило успішними нас, то обирали б своїх двійників. Вони зможуть вдаватись до тих же рішень, що і ми, але також допускають ті ж помилки. А це означає відсутність противаг та іншого погляду на завдання для ухвалення управлінських рішень.
Щоб не бути суб’єктивним в оцінці потенційного лідера і його якостей, використайте чіткі схеми і методи. Є декілька основних характеристик для виміру продуктивності в аналізі роботи:
- Лідерський потенціал (тактичне лідерство і лідерство, що надихає)
- Емоційний інтелект і співпраця
- Здатність до навчання і стратегічне мислення
- Адаптивність і впровадження змін
Шукайте високий рівень взаємодії та залученості
Чи знаєте ви члена команди, що схильний ставити вагомі питання або робити вдумливі пропозиції? Люди, які виявляють цікавість до всієї компанії і до того, як їхні робочі посади впливають на організацію, є природними лідерами. Вони можуть подивитися на картину в цілому і побачити, де саме вписуються в неї.
Вони захоплені та спостережливі. І не лише з цікавістю виконують свою роботу, але і ретельно оцінюють бізнес-стратегії та дії, чи то пошук шляхів покращення послуг, скорочення непотрібних витрат на продукт або підвищення якості обслуговування клієнтів. Таким працівникам подобається залишатися залученими. Вони також вкладаються в цілі компанії і формують свої власні цілі в тандемі з ними.
Якщо ваш співробітник активно вносить пропозиції з поліпшення повсякденної діяльності або виявляє цікавість до своєї посади, ви, ймовірно, визначили співробітника з лідерським потенціалом.
Фокусуйтеся на потенціалі, а не на продуктивності
Згідно з дослідженням, співробітники з високим потенціалом на 91% цінніші для компанії, аніж ті, кому його бракує.
Продуктивність є відмінним показником здібностей і досвіду і сама по собі важливий параметр, але вам також необхідно стежити за здібностями, прагненням до зростання і розвитку.
Багато людей не можуть бути хорошими лідерами, незважаючи на високу продуктивність: вони краще за все працюють в ролі підтримки.
З’ясуйте ставлення до невдач
Томас Едісон повторював:
"Я не зазнав невдачі. Я тільки що винайшов 10 000 способів, які не працюватимуть".
І треба шукати не того, хто ніколи не терпить поразок, а того, хто не здається і шукає нові шляхи вирішення проблеми. Того, хто змінює свій підхід і зрештою завдяки великій рішучості знаходить спосіб досягти успіху.
Вимір стійкості до невдач може бути важким, але спробуйте знайти людину з таким мисленням, яка продовжуватиме досліджувати і діагностувати, чому виникають різні проблеми.
Шукайте тих, хто не боїться відповідальності
Всі рано чи пізно можуть зазнати невдачі. Це неминуче. Але що відрізняє справжнього лідера від інших людей? Те, що він вважає себе відповідальним за це. Якщо хтось ухиляється від відповідальності за свої дії, швидше за все, він не стане хорошим лідером. Врешті-решт, лідери не бояться визнати свої помилки, пристосуватися і рухатися далі.
І тих, хто демонструє високий рівень емоційного інтелекту
Деяким людям може бути важко управляти своїми думками і почуттями в стресові періоди. Ті, хто може ефективно впоратись з реакцією на стрес, мають схильність до лідерства.
Ці люди прекрасно усвідомлюють, які емоції відчувають в конкретний момент, і не піддаються їм, якщо це заважає вирішенню задачі. У них не вирують негативні емоції, такі як страх або переживання, їхній мотив поведінки — влада, багатство або статус.
Також у лідерів має бути розвинене співчуття — вони підтримуватимуть співробітників в скрутні часи і пишатимуться їхніми успіхами.
Потенційні лідери не хизуються
Мало хто любить хвальків і показну поведінку. Лідер же знає, що він талановитий, і йому не треба нікому нічого доводити.
Люди, які добре справляються зі своєю роботою, надихнуть команду зростати і досягати більшого. Такі ще неформальні лідери допомагають створити культуру довіри, яка може трансформувати організацію.
Деякі ознаки для пошуку справжніх лідерів:
- вони компетентні у своїй роботі;
- вони мають довірливі стосунки зі своїми босами;
- вони будують довірливі стосунки зі своїми колегами і тими, хто нижче їх за рангом;
- вони тримають своє слово і поважають конфіденційність;
- вони уникають пліток.
Виявити потенційних лідерів в компанії — нелегке завдання. І щоб не втратити талановитих людей, ви повинні розвивати корпоративну культуру, яка заохочує високу продуктивність, визначає високий потенціал і просуває цих людей на керівні посади.
За матеріалами "How to Recognise Potential Leaders in Your Team", 6Q Blog.
Ілюстрація: PrideStaff
|