ІНСАЙТИ | Лідерство 14 жовтня 2014 р.

Чому сьогоднішні лідери потребують спритності гірськолижника

Джерело: kmbs

Сьогодні багато хто говорить про те, що лідеру потрібно бути таким же спритним, як гірськолижник. Спритність потрібна в навчанні та інноваційній діяльності, у формуванні стратегії та управлінні людьми... Коротше кажучи, лідерам потрібно їхати швидко і при цьому вміти маневрувати, — вважає Тім Сандерс (Tim Sanders), консультант компаній зі списку Fortune 1000, міжнародний спікер, автор кількох бізнес-бестселерів.

Тім Сандерс (Tim Sanders)
Тім Сандерс
(Tim Sanders)
Чому ця якість стала настільки критичною для успіху керівників? Відповідь проста: час, необхідний для побудови нової бізнес-концепції або виникнення проривних технологічних інновацій, дуже скоротився. Те, що колись займало десятиліття, зараз вимагає не більше двох років.

Лише подумайте, як швидко додатки для смартфонів змінюють правила гри в різних галузях. Ті бізнеси, що виготовляють навігаційні прилади, годинники, відеокамери, фотоапарати і т.д. — тепер вимушені конкурувати зі смартфонами і мобільними додатками.

Щоб вижити, керівник повинен завжди бути наготові, щоб рухати своє підприємство в новому напрямку. Втім, ризики швидких рішень також досить високі — тому багато хто надає перевагу стабільності, аж доки не стає занадто пізно.

Спритність можна напрацювати, як і вміння кататись на гірських лижах. Для цього будуть корисними наступні «вправи».

1. Жадібно читайте про майбутнє. Як свідчить практика, лідери, які читають, є більш спритними — особливо коли вони суттєво збільшують свою базу знань щороку. Кожного місяця читайте одну книгу, яка стосується вашої галузі чи технологій, які вам можуть бути корисними. І поступово ви станете більш впевнено і натхненно ставитись до змін.

2. Тренуйте вміння приймати рішення в умовах стресу. В такій ситуації ми, як правило, схильні шукати надійні, перевірені рішення. Але цей інстинкт не завжди корисний. Спритні лідери, натомість, розпочинають з мозкового штурму і розглядають нові альтернативи.

3. Не займайте захисну позицію. Якщо ви станете агентом змін у своїй компанії, ви можете стикнутись к відвертою чи прихованою критикою. Дуже важливо при цьому не починати захищатись — адже це, як свідчать результати досліджень, зменшує рівень поваги та довіри до вас з боку колег. Натомість варто сприймати критику як корисний зворотній зв'язок або інформацію про людину, яка вас критикує.

4. Створюйте спринт-культуру. Розпочніть із нарад: скоротіть двогодинні зустрічі до 40-хвилинних. Не влаштовуйте довгих презентацій та виступів. Зменшіть час, який ви давали команді на підготовку першого варіанту проекту з 90 днів до 2 тижнів. Влаштовуйте хакатони. Всі ці дії змінять колективну психологію: вашим людям стане легше привчити себе до думки про швидкі постійні зміни.

5. Інвестуйте одну годину свого часу на тиждень в аналіз своїх ідей. Намагайтесь бути об'єктивними, коли ви дивитесь на реакцію ринку або компанії на вашу чергову ідею. Навіть якщо вас спіткала невдача — це не є відображенням вас, це нічого не говорить про вас особисто. Лише такий підхід здатен допомогти вам стати більш спритним і здатним до інновацій.

За матеріалами "Why Today’s Leader Needs the Agility of a Downhill Skier", Tim Sanders.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)