ІНСАЙТИ | Лідерство 7 листопада 2014 р.

Лідер і результати

Джерело: kmbs

Складно стати видатним керівником, якщо фокусуватись на задачах замість того, щоб бути справжнім лідером. Джон Максвелл (John Maxwell), один із провідних мислителів, авторів та лекторів з питань особистісного і корпоративного розвитку, розповідає, у чому ж полягає різниця між тим, хто генерує результат, і тим, хто веде команду до успіху.

Джон Максвелл (John C. Maxwell)
Джон Максвелл
(John C. Maxwell)
Дуже часто стається так, що винятковий співробітник, ставши керівником, не може піднятись на наступну сходинку професійного розвитку. Йому заважає його ж мислення: він залишається орієнтований на задачу, а не на команду. І це шкодить загальному результату.

Щоб позбавитись цієї проблеми, керівникові треба змінити свої «лінзи», через які він дивиться на свої обов’язки. Загалом кажучи, потрібно стати не «генератором результату», а лідером. У чому основна різниця?

Лідер фокусується на команді, а «генератор результату» — на задачах. Лідер відчуває відповідальність за те, що роблять інші, а не лише за те, що робить сам. Його бачення — командне, він враховує різні фактори, а не обмежує себе лише тим, що вважає важливим сам. «Генератор результату» міркує: «Як я можу допомогти в цій ситуації? Що я можу зробити?». А лідер питає: «Хто може допомогти нам? Що можемо зробити ми?».

Якщо систематизувати вищесказане, то головна відмінність між цими двома типами керівників — у тому, що лідер у своєму мисленні вже здійснив перехід від «я» до «ми». Він розуміє, що його найважливіша задача — максимізувати командний внесок в досягнення цілей компанії.

Будь-який ефективний менеджер розуміє, як особисто він допомагає реалізації організаційної мети. Щоб стати кращим лідером, йому варто питати себе: «Який внесок робить моя команда? Кожен її учасник?».

Також потрібно цілеспрямовано займатись побудовою стосунків з командою. Якщо менеджер за своєю природою (чи звичкою) — людина, орієнтована на задачу, то це буде для неї нелегким кроком. Однак щоб стати лідером, це вкрай необхідно. Адже допоки ви не знатимете свою команду дуже добре, ви не зможете максимізувати користь від її роботи.

І останнє: «генератор результатів» вміє вигравати. Та в якості лідера він має допомогти виграти всій команді. Коли всі її члени разом успішно перетнуть фінішну лінію, стане очевидним: командний результат був вартий усіх зусиль.

За матеріалами "How Do I Change My Mindset from that of a Producer to that of a Leader?", Leadership Wired Blog.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієшІди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)