ІНСАЙТИ | Продуктивність 24 грудня 2013 г.

Чому не варто «помилятись швидко»

Джерело: kmbs

«Помиляйтеся швидко. Помиляйтеся часто» — популярне сьогодні гасло. Проте з таким підходом досягти хороших результатів майже неможливо, — запевняє Лес Маккеон (Les McKeown), президент та генеральний директор компанії Predictable Success, автор численних публікацій та кількох бізнес-книг.

Лес МакКеон (Les McKeown)
Лес МакКеон
(Les McKeown)
За останні п’ять років цей вислів отримав статус майже культового. Він спонукає нас вірити, що для того, аби бути успішним лідером та створювати щось цінне, потрібно лише одне — постійно перебувати у русі.

Адепти принципу «помиляйтесь швидко» стверджують: просто працюйте, робіть нові і нові спроби — і успіх гарантовано. Придумайте ідею, перетворіть її на продукт чи послугу і, найважливіше, випустіть цей продукт за межі свого офісу якнайшвидше. Звісно, ви зазнаєте невдачі. Ви провалитеся багато разів. Але врешті-решт досягнете гучного успіху. Після десятка провалів ви, нарешті, наштовхнетесь на ваш особистий іPhone або власних AngryBirds.

Можливо, даний підхід вартий уваги зовсім юних стартаперів. Але дуже погано, якщо він визначає мислення лідера і примушує керівників міняти сфокусованість і прагнення досконалості на хаотичні дії та посередність.

Ось три головні ознаки того, що ви потрапили у пастку принципу «помиляйтесь швидко».

1. Ваша інтуїція вам підказує, що ви робите щось не так.

Я постійно бачу керівників, які заражені ідеями «роби швидко та часто» і недооцінюють себе, свої команди та проекти, випускаючи другосортний продукт занадто швидко.

Є величезна різниця між просто хорошою роботою та неперевершеною. Якщо ваш внутрішній голос каже вам, що ви робите просто хорошу роботу, то, можливо, варто пригальмувати та врешті-решт створити щось неперевершене.

2. Ви думаєте над тим, що робитимете далі, до завершення того, над чим працюєте зараз.

Звісно, жоден лідер не буде зберігати спокій, коли в його поле зору потрапляє новий цікавий проект, коли до нього приходить варта уваги ідея. Але важливо інше — що ви робитимете із цим хвилюванням.

Справді великі лідери дисципліновані. Вони тимчасово приховують свою схвильованість. До неї можна повернутися пізніше, довівши до бездоганності проект, над яким вони працюють у даний момент.

Менш мудрі керівники, загіпнотизовані новою ідеєю, передчасно закінчують те, над чим вони працюють. І беруться за привабливий новий проект, а вже потім шукають якесь раціональне пояснення цим діям.

Якщо вам знайома втрата інтересу, коли проект готовий на 80% чи більше, це свідчить про те, що ви вже потрапляли в пастку «помиляйся швидко». Не варто міняти поточний проект на гострі відчуття, не поміркувавши над цим. Можливо, саме час попрацювати над навичкою терпіння.

3. У минулому у вас був цілий ряд невдалих проектів.

Найбільш очевидною ознакою того, що ви потрапили в пастку і перестаєте бути справжнім лідером — це «хвіст» невдалих або посередніх проектів, який тягнеться за вами. Це видимий доказ відсутності дисципліни, яка необхідна, щоб створити шедевр.

До речі, це справедливо не тільки для окремої людини, але й цілої організації. Наприклад, у Google є справжнє «кладовище» скасованих проектів, а в Apple такі можна перелічити на пальцях однієї руки.

Потрібно зробити вибір: ким ви хочете бути? Тим, хто постійно «тисне на спусковий гачок» та ініціює купу нових проектів? Чи того, хто створює продукт найвищого класу, який надихає та змінює життя людей? Якщо вам до душі перша альтернатива, то й надалі робіть усе швидко. Якщо ж друга, то знизьте темп — і не відчувайте за це провини.

За матеріалами "3 Signs You're Too Busy to Be Brilliant", Inc.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілейФормула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)