ІНСАЙТИ | Digital Transformation 4 вересня 2023 р.

Як подолати перешкоди на шляху цифрової трансформації бізнесу

Цифрова трансформація гальмується, коли лідери зосереджуються на вдосконаленні існуючих бізнес-практик, а не на їх повному переосмисленні, — свідчить дослідження MIT CISR.

Якщо вам здається, що цифрова трансформація бізнесу у вашій організації пробуксовує, ви не самотні. В опитуванні бізнес-лідерів, проведеному у 2022 році Центром досліджень інформаційних систем Массачусетського технологічного інституту, організації оцінили свої зусилля з трансформації лише на 55%.

Згідно з новим дослідженням наукових співробітників MIT CISR Іни Себастьян (Ina M. Sebastian), Томаса Хаскампа (Thomas Haskamp) та Нільса Фонстада (Nils O. Fonstad), основним винуватцем є організаційна інерція. Ця інерція виникає тоді, коли організації зосереджуються на поступових змінах в успішних існуючих бізнес-практиках і чинять опір вивченню нових способів створення додаткової цінності за рахунок впровадження нових цифрових технологій.

Дослідники визначили три основні джерела організаційної інерції та способи їх подолання для створення або відновлення імпульсу цифрової трансформації.

Як подолати перешкоди на шляху цифрової трансформації бізнесу

Перешкода 1: Упереджене уявлення про цінність цифрових технологій

Суть проблеми: ІТ-лідери часто бачать свою роль у тому, щоб допомагати бізнес-підрозділам краще виконувати свою роботу. Організаційна інерція може виникнути, коли ІТ-лідери беруть курс на цифрову трансформацію, тоді як бізнес-лідери хочуть зосередитися на вдосконаленні того, що вже є, але не бажають інвестувати в нові, трансформаційні ініціативи з невизначеними результатами.

Можливість: Переосмисліть очікування, по-новому інформуючи про можливості, прив’язуючи цифрові ініціативи до конкретних бізнес-проблем і швидко створюючи цінність за допомогою кількох пілотних проєктів. Визначте правильні можливості для трансформації — наприклад, співпрацюючи з групами стейкхолдерів в організації, які мають глибше розуміння бізнесу, усвідомлюють, як цифрові технології можуть задовольнити бізнес-потреби, і цінують ітеративне навчання.

Перешкода 2: Вкорінені організаційні структури та практики

Суть проблеми: Організації мають існуючі додатки, інформаційні робочі процеси, бізнес-практики, структури звітності та pipeline розробки продуктів, які підтримують реалізацію цінності цифрових технологій. Імовірно, ці системи добре слугували компаніям і працювали у передбачуваний спосіб. Цифрові ініціативи загрожують порушити цей сценарій.

Можливість: Практикуйте співпрацю та нові способи роботи, які змінюють ізольовані практики. Залучайте людей із різних підрозділів до спільного керівництва цифровими ініціативами. Переконайтеся, що всі погоджуються з ключовими показниками ефективності, і обов’язково їх документуйте та повідомте про них. Надайте співробітникам можливість вдосконалювати свої професійні навички та обов’язки для підтримки нових цифрових робочих процесів.

Перешкода 3: Інвестиційні сумніви

Суть проблеми: Зазвичай бізнес-лідери розсудливо ставлять під сумнів інвестиції в неперевірені ініціативи. Зрештою, є сенс переконатися, що ресурси спрямовуються на основні цілі та пріоритети їхньої організації. Але такий підхід заважає цифровим ініціативам, оскільки мало хто починає з конкретної віддачі від інвестицій або часових рамок для її досягнення.

Можливість: Доведіть цінність, пов’язавши цифрові ініціативи з конкретними потребами, які визначили самі бізнес-лідери. Щоб мінімізувати вплив на бюджет, залучайте фінансування від цифрових команд, а не від бізнес-підрозділів, доки не буде створено мінімально життєздатний продукт. Виділяйте фінансування на постійній основі, а не на підставі річного циклу, щоб заохочувати більш безперервний підхід до інновацій.

Зосередження перших цифрових ініціатив на найбільш нагальних потребах бізнесу збільшує шанси на те, що бізнес-лідери їх підтримають і ці ініціативи принесуть користь. Це має ефект снігової кулі: успішні пілотні проєкти з більшою ймовірністю будуть масштабовані, а працівникам, які мають ідеї для нових інновацій, швидше за все, доведеться перестрибнути через меншу кількість перешкод, щоб запустити пілотні проєкти з нуля.

За матеріалами MIT Sloan.

Ілюстрація: retaintechnologies.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Фриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавцівФриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавців
Білл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в однійБілл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в одній
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)