ІНСАЙТИ | Лідерство 31 січня 2014 р.

Лідерство і вікі-менеджмент

Автор: Майкл МакКінні (Michael McKinney)
Джерело: kmbs

Світ, у якому ми живемо, сьогодні змушує нас переглянути своє ставлення до лідерства. Традиційний авторитарний підхід передбачає, що найбільш цінні, найрозумніші люди знаходяться на верхівці корпоративної ієрархії. Але сьогодні це вже не є правдою. Більш того, компанії, які ще живуть за таким принципом, дуже скоро не зможуть втриматись на ринку — вони просто не здатні будуть вижити у світі експоненційних змін.

Wiki Management: A Revolutionary New Model for a Rapidly Changing and Collaborative World
» Докладніше на Amazon
Один із сучасних підходів до управління, який може допомогти менеджерам йти у ногу з часом, називається «вікі-менеджмент». «Вікі» — це гавайське слово, яке означає «робити швидкі дії, щоб отримати негайний ефективний результат». Вікі-менеджмент передбачає, що найбільш ефективні організації являють собою мережі, що тісно згуртовані та здатні до самоорганізації. Лідери в такій компанії — це не контролери, які беруть на себе всю відповідальність та приймають усі рішення, а скоріше модератори, які допомагають найкращим рішенням народжуватись.

Сама сутність вікі-менеджменту полягає у тому, щоб позбавити керівників надмірно роздутого его, а також розламати ієрархічні бар'єри, які заважають командам бути ефективними. Ось кілька кроків, які здатні допомогти компанії втілити в життя елементи цього підходу.

1. Зрозумійте, що найважливіше для ваших клієнтів. У світі, де все взаємопов'язане, найефективніші компанії — клієнтоцентричні. Їхні процеси побудовані таким чином, що задоволеність покупця (а не керівника, як у багатьох традиційних бізнесах) завжди лишається пріоритетом.

2. Використовуйте переваги колективного розуму. Замість того, щоб вкладати свої сили у вибудовування бюрократичної структури, варто культивувати спілкування між працівниками, створення спільнот, де ви будете не босом, а модератором.

3. Заохочуйте людей до відкритих дискусій — так ви створите спільне розуміння організаційної мети. Участь у таких зустрічах дасть можливість поглянути на ті ж самі проблеми з різних боків, створити спільне бачення майбутнього, зробити діяльність компанії більш прозорою. Це значно ефективніше, ніж культура уникнення будь-яких сюрпризів (і, відповідно, досконального планування), яка існує у багатьох організаціях.

4. Фокусуйтесь на декількох найважливіших драйверах успіху. Не варто лише дивитись на показники прибутку. Натомість треба поглянути — а що саме впливає на створення цього прибутку?

5. Нехай працівники звітують перед своїми колегами. Послідовники вікі-менеджменту прагнуть уникнути ситуації, коли хтось може «вбити» чужу ідею. Щоб цього не сталося, варто зробити так, аби люди були підзвітні один одному, а не лише своїм керівникам. Так ви зможете створити атмосферу співпраці, яка стимулює інновації в компанії.

Автор концепції вікі-менеджменту Род Коллінз (Rod Collins) вважає, що ці та інші практики можуть змінити мислення лідерів від «контролерів» до «модераторів». Це, у свою чергу, допоможе людям у компанії розкрити свій потенціал, а самій організації — розквітнути.

За матеріалами "The 5 Disciplines of Wiki Management", LeadingBlog.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Білл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в однійБілл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в одній
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)