РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 31 січня 2006 р.

Якщо... то...

Автор: Олександр Данилюк, Мanagement.com.ua

Мета. Процес безперервного вдосконалення (Еліягу Ґолдратт, Джефф Кокс)
ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО КНИГУ
Це досить незвичайна книга. Формат бізнес-роману в літературі, яку прийнято вважати сухою і ніяк не розважальною, здається, здобуває все більшу популярність. Підкуповує саме життєвість описуваних подій. І це лише маленька дещиця унікальності видання.

Книга складається із двох частин: «Ціль», що видана ще 20 років тому, і «Ціль-2», що вийшла порівняно недавно. Головним героєм книги є молодий директор заводу Алекс Рого, який перебуває в незавидній ситуації: його завод повинен показати за короткий період часу приголомшливі результати, щоб не бути закритим. І, слід визнати, виходить із даного положення блискуче. Його призначають на пост віце-президента диверсифікованої групи, він застосовує отриманий досвід ще на 3-х заводах і, як ви вже напевно здогадались, стає президентом корпорації. Такий собі, традиційний американський хеппі-енд.

Алекс Рого — геній? Унікум? Везунчик? Зовсім ні... Людина, яка бере під сумнів традиційні підходи оцінки ситуації та приходить к системному підходу до управління? Безумовно.

У книзі не раз спливає ім'я Іони (ніби дон Хуан у Кастанеди). Саме цей вчений-фізик (!) став наставником-гуру Алекса, направляючи на правдивий шлях. Причому, готових рішень у нього немає. Він просто задає правильні питання...

Просто і доступно представлена в книзі Теорія Обмежень (Theory of Constraints, ТОС) і є тим самим системним підходом, заснованим на використанні логіки причинно-наслідкових зв'язків для визначення ключової проблеми організації. А чи знаєте Ви, що таке «Пляшкове горлечко», «Не бажані явища», «Дерево існуючої (майбутньої) дійсності», «Дерево передумов»? То може побудуємо «Грозову хмару»?

Відразу пригадується теорія алгоритмів, системний аналіз, семантичні мережі, теорія графів, призабута мова логічного програмування Пролог, якими нас (під час перебування студентом КПІ) щедро наділяли викладачі. Все те ж саме, тільки теоретизоване. І ми ще скаржимося, що нас вчили не так і не тому... Проривні ідеї дуже часто виникають на стику наук. Тому експериментуйте, згадуйте те, що Ви колись вчили і зовсім незаслужено забули.

Цікаво, що досить тяжко визначити межі застосування Теорії Обмежень (пробачте за тавтологію). Розумові процеси з успіхом викладаються навіть у початкових класах школи. Що, як не це — краще підтвердження життєздатності методу?

ЦИТАТИ:

  • «Вибрати ціль — не так легко. Ми не можемо говорити про ціль як про щось ізольоване. Ми повинні оперувати в якихось конкретних рамках. Безглуздо намагатися визначити ціль без певних меж, у яких ми повинні постаратися її досягти».

  • «Що насправді визначає сприйняття продукту ринком? Не зусилля, витрачені на його виробництво, а вигода, отримана від придбання цього продукту... Існує 2 види вигоди: коли додається щось позитивне або усувається щось негативне».

  • «Необхідні умови для досягнення мети організації:
    1. Робити гроші як у сьогоденні, так й у майбутньому
    2. Забезпечити працівникам надійне оточення, що доставляє задоволення, як у сьогоденні, так і майбутньому
    3. Забезпечити задоволення потреб ринку як у сьогоденні, так і майбутньому».

  • «Стратегія — це напрямок, у якому ми повинні рухатися, щоб досягти мети».

  • «При правильній стратегії можна запобігти падіння ринку фірми нижче тієї риси, за якої не буде вистачати роботи всім працівникам... шляхом створення достатнього рівня гнучкості (щоб кожен працівник обслуговував не один сегмент ринку, а декілька)... Щоб домогтися гнучкості своїх людських ресурсів, треба сегментувати ринок, а не ресурси...».

  • «TOC займається розумовими процесами, це підрозділ логіки. Інакше кажучи, це науковий метод» (інтерв'ю з Dr. Antoine Van Gelder).


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії
Тригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бутиТригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бути
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)