Попереду графіка: Прогнозування бізнесу та ринкових циклів відповідно до здорового глузду
Ahead of the Curve: A Commonsense Guide to Forecasting Business and Market Cycles
Потужні аналітичні навички Joseph H. Ellis допомогли йому створити максимально точний аналіз галузі роздрібної торгівлі на 18 років. Ці навички описуються у книзі "Попереду графіка: Прогнозування бізнесу та ринкових циклів відповідно до здорового глузду" (Ahead of the Curve: A Commonsense Guide to Forecasting Business and Market Cycles).
Будучи аналітиком у галузі роздрібної торгівлі, Ellis не випадково наголошує на домінації споживацьких витрат (особисті споживацькі витрати, personal consumption expenditure, PCE). Його книга розповідає про надзвичайну роль особистих витрат споживачів, які складають 70% внутрішнього валового продукту (ВВП).
Автор починає зі встановлення статистичного ґрунту для своїх тверджень. Його метод називається ROCET (rate of change in economic tracking — частка змін у економіці) і базується на важливості невеликих змін у зростанні економічних індикаторів, на противагу потужним змінам. Він доводить, що концепція економічного спаду (період негативного економічного зростання) не несе ніякої користі для прогнозування майбутніх тенденцій. До того ж, велика кількість даних є надзвичайно мінливими, оскільки оновлюються кожного місяця чи сезону. ROCET фокусується на річних змінах особистих споживацьких витрат та інших змінних протягом довгого періоду часу. Коли такі зміни у особистих споживацьких витратах поєднуються із залежними від них змінними, такими як корпоративні прибутки, тоді взаємозв'язок між цими даними стає очевидним. Такі результати дозволили авторові стверджувати, що особисті споживацькі витрати є основним рушієм розвинутої економіки.
Наступним кроком, до яких вдався Ellis, стало дослідження взаємозалежності між змінами у особистих споживацьких витратах та ключовими економічними індикаторами, такими як: працевлаштування, капітальні витрати та позиція на фондовій біржі. Потім він визначив рушії особистих споживацьких витрат, такі як реальний щогодинний прибуток, вплив якого залежить від загального рівня працевлаштування та споживацькі позики.
Графіки та схеми, які трапляються у книзі є абсолютно обов'язковими для розуміння авторських тверджень. Варто відзначити, що 20 найбільш важливих схем можна побачити на веб-сайті www.aheadofthecurve-thebook.com.
"Попереду графіка" — це надзвичайно цінна книжка для кожного менеджера, який інтерпретує економічні дані та робить висновки щодо впливу цих індикаторів на майбутню активність бізнесу. Книжка просто розповідає про важливі речі, при цьому не спрощуючи їх. Автор завжди пам'ятає про складність самої системи та про причинно-наслідкові зв'язки в економіці. У книзі можна знайти все, що Ви, як менеджер, прагнули дізнатися про економічні цикли.
Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.
|