РЕЦЕНЗІЇ | Стаття по книзі 24 січня 2019 р.

Креативність проти невизначеності

Джерело: open

Знайти баланс між відомим і невизначеним у сьогоднішньому світі непросто, і саме креативність може допомогти у цьому. Людина, що впевнено володіє такою спроможністю, приймає невизначеність та розуміє, що вона є частиною творчого процесу. Та одночасно вміє утримувати внутрішній фокус на тому, що має бути зроблено. Як тренувати свою креативність?

Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал (Том Келлі, Девід Келлі)

У книзі «Творча впевненість» (Creative Confidence) Том Келлі (Tom Kelley) та Девід Келлі (David Kelley) розповідають про методи й вправи, які довели свою ефективність у таких творчих організаціях, як IDEO та Stanford d.school. Ось декілька з них.

1. «Мапа емпатії». Один з фундаментальних принципів вдалих інновацій та творчого мислення — починати з емпатії: зі спостереження за людьми, з розуміння того, про що вони думають і що відчувають. Наступним кроком має бути синтез отриманої інформації, і це завдання дуже часто є складним. Метод «мапа емпатії» допомагає структурувати цей процес.

Використовувати його можна як наодинці, так і у групах з 2-8 учасників. Спочатку ті, хто бере участь у вправі, мають поспостерігати за людьми у певному контексті, який цікавий для компанії. Потім — зібратись разом для 30-90-хвилинної зустрічі.

Великий аркуш паперу потрібно розділити на чотири квадранти: «кажуть» (ліворуч вгорі), «роблять» (ліворуч внизу), «думають» (праворуч вгорі), «відчувають» (праворуч внизу). Свої спостереження учасники пишуть на невеликих стікерах, які можна приклеїти у відповідну частину мапи. Спочатку заповнюється ліва її частина, потім — права. Переходити до наступного квадранта варто, коли усі спостереження учасників за попередньою категорією перенесено на мапу.

Коли усі чотири категорії заповнено, потрібно зробити крок назад і подивитись на отриману картину в цілому. Варто поміркувати: що ви бачите нового чи несподіваного? Чи є суперечності між спостереженнями з різних квадрантів? Чи є між ними зв’язок, чи вони здаються розірваними? Які неочікувані шаблони ви помічаєте? Чи стоїть за тим, що ви помітили, якась прихована потреба? Ці та інші подібні запитання допомагають зробити висновки, що можуть стати основою для цікавої інновації, а також стимулюють креативне мислення команди.

Один з фундаментальних принципів вдалих інновацій та творчого мислення — починати з емпатії: зі спостереження за людьми, з розуміння того, про що вони думають і що відчувають

2. «Тридцять кіл». Це коротка вправа, яка дозволяє швидко «ввімкнути» творче мислення. Вона підходить для самостійного або групового використання. Кожен учасник отримує папірець із тридцятьма порожніми колами однакового розміру. Завдання полягає у тому, щоб за три хвилити перетворити якомога більше кіл на щось, що легко упізнати.

Тридцять кіл

Наступний крок — аналіз. Якщо ви працювали в групі, варто порівняти результати з іншими учасниками. Скільки об’єктів ви встигли придумати? Чи легко приходили до вас ідеї? Наскільки ці ідеї різноманітні? Чи хтось із учасників порушував правила, наприклад, з’єднував кола?

3. «15 секунд геніальності». Найпростіший спосіб забезпечити собі потік нових ідей — це записувати ті, що приходять до вас. Робити це варто декілька разів на день, коли ви бачите щось цікаве, незвичне, або коли помічаєте думку, що може бути перспективною. Фіксувати ідеї можна на папері, в телефоні, надиктовувати тощо. Головне — щоб цей список був у вас під рукою постійно, аби можна було додавати до нього нові ідеї або використовувати вже наявні (наприклад, під час сесій мозкового штурму або коли потрібно придумати щось нове, а ви не знаєте, від чого відштовхнутися).

За матеріалами "10 Creativity Challenges to Exercise Your Creative Confidence", Medium.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)