РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 10 червня 2019 р.

Знайдіть свій надійний тил: навіщо читати книгу Кейта Феррацці

Джерело: m!nd

Люди ладні гори обійти й океани переплисти, аби знайти свою лагуну чи привал. Але чи варто так далеко ходити заради того, щоб знайти те, що знаходиться поряд?

Бекграунд. Кейт Феррацці (Keith Ferrazzi) — гуру нетворкінгу №1 у світі, письменник, засновник та генеральний директор консалтингової компанії Ferrazzi Greenlight. Журнал Forbes назвав його «одним із найкомунікабельніших людей світу», а сам він любить цитувати у своїх книгах прізвисько, яке йому дали журналісти: Пан Контакт.

Автор популярного бестселера «Ніколи не їжте наодинці», що побачив світ 2006 року і який, як каже й сам Кейт, «допоміг багатьом людям змінити життя на краще».

Його контактам, серед яких найпопулярніші та найвпливовіші люди планети, може позаздрити будь-хто. Його систему налагодження стосунків вивчають у найвідоміших бізнес-школах світу. А його книги з порадами про те, як жити, розлітаються, наче гарячі пиріжки, з книжкових крамниць усього світу.

Що ж такого знає цей Пан Контакт, який виріс у сім’ї італійського емігранта — сталевара та прибиральниці, що потиснути йому руку вважають тепер за честь голови урядів наймогутніших країн світу?

Ваш надійний тил (Кейт Феррацці)

Сюжет. Так уже ведеться, що за кожною яскравою постаттю стоїть і своя власна історія — небанальна, не менш яскрава, яка, власне, й зробила людину саме такою, якою вона стала. Тож Кейт Феррацці розпочинає книгу «Ваш надійний тил» (Who's Got Your Back) зі своєї історії, з того моменту, коли він уже став успішним, створивши власну навчально-консалтингову фірму Ferrazzi Greenlight, але почувався пригніченим: «Було таке відчуття, ніби я прийшов на вечірку біля басейну, але замість того, щоб пити і розважатися, упав у воду і тону, а всім байдуже».

Знайоме відчуття, чи не так? Але далі він почав рятувати себе, паралельно рятуючи й світ, та надавати рецепти порятунку всім, кого це може зацікавити.

Ось ці рецепти від невгамовного Кейта Феррацці, які й мають допомогти відшукати свій надійний тил якщо не праведникам, то й не грішникам. Адже, як стверджує автор, «найстрашніший «гріх», який чинить кожен із нас, — це недостатнє використання свого потенціалу, своїх талантів і здібностей». Проте люди, які читають цю книгу, уже апріорі зацікавлені менше «грішити».

«Пізнання себе — мандрівка без визначеного пункту призначення, але ми все одно примудряємося збитися зі шляху», — пише уславлений нетворкер і кидає усім нам необхідні координати, щоб віднайтися.

Ось вони.

Підтримувати один одного за принципом «рівний — рівному». Згідно з останніми дослідженнями, якщо раніше середньостатистичний американець мав три особи, яким можна було довіритися, то зараз ця цифра зменшилася до двох, а понад чверть людей стверджують, що не можуть довіритися нікому. Тож треба активізувати оту концепцію взаємної підтримки, яка закладена в нашій ДНК, та змінити до неї ставлення, стверджує автор. Адже як ми зазвичай сприймаємо тих, хто потребує допомоги або шукає підтримки? Слабкими й невпевненими. От і замикаються вони в собі навіть тоді, коли їм пропонують допомогу.

Між тим, згідно з Феррацці, якщо хочеш чогось у житті досягнути, ти повинен бути готовий прийняти допомогу від інших. «Вершина великодушності — не лише допомагати іншим, а й приймати їхню допомогу. Це найнадійніший із відомих мені способів, завдяки яким крига між людьми скресає, а стосунки переростають у щось більше і значуще», — наголошує він. Правда ж, контроверсійне твердження для усіх нас, хто вважає себе сильним, отже, не вміє просити про допомогу?

Йдеться тут і про універсальну валюту. Але не про ту, до якої ми всі звикли. «Універсальна валюта — це природна людська здатність налагоджувати контакт з іншими, ким би вони не були і ким би не були ми», — вносить автор чіткість. А контакти він радить вибудовувати на основі відкритості.

Відкритість знову ж таки можна встановлювати, якщо поділитися нашими слабкостями з іншими: «Мені знадобилися десятки років, щоб зрозуміти: поділившися нашими слабкостями з іншими, ми можемо позбутися цих слабкостей» і «Що охочіше ви говоритимете про свої потреби, то частіше люди пропонуватимуть вам свою допомогу». Тобто оті стандарти удаваної досконалості, в які так полюбляють вчепитися як окремі люди, так і загалом бізнес-компанії, автор безжально критикує.

Кейт радить розширювати своє близьке коло спілкування: мовляв, нові люди — новий досвід, можливості та емоції: «Я часто говорю людям: "Дуже ймовірно, що ваші найкращі друзі — це ті, з ким ви ще не познайомилися"». Разом з цим він рекомендує дистанціюватись від тих, хто споживає ваш час і енергію, але дуже мало пропонує натомість. У принципі, ніби й нічого нового, але з вуст головного комунікатора планети це звучить так переконливо, що до цього хочеться прислухатись.

У житті чи не кожного настає той момент, коли ти ніби впираєшся у скляну стелю. Кейт Феррацці пропонує дев’ять корисних лайфхаків, як пробити цю стелю:

  • чітко окресліть своє бачення;
  • знайдіть людей для стосунків підтримки;
  • опануйте мистецтво неквапливої вечері;
  • розширте свою стратегію визначення цілей;
  • створіть колесо особистого успіху;
  • станьте бійцем;
  • виявіть свої слабкі сторони;
  • будьте рішучими на шляху вдосконалення;
  • удавайте, поки не вийде, а потім закріпіть результат («уникайте самонавіювання, що, мовляв, не варто навіть починати, бо все одно не вийде»).

«І в бізнесі, і в особистому житті я зрозумів одну річ: коли ми стаємо відкритими — показуємо колегам свою справжню суть, з усіма сильними і слабкими сторонами, досягненнями, здібностями і недоліками, — виникає щось схоже на електричний зв’язок, що сприяє довірі й близькості як ніщо інше», — підсумовує автор.

«Що краще ми розуміємо себе, то успішнішими стаємо», — підсумовуємо ми, прочитавши цю дуже цікаву, потрібну і своєчасну книгу.

Вам сподобається, якщо: ви також вперлися певним чином у свою «скляну стелю», або ж не хочете в неї впертися і завчасно шукаєте шляхів обійти такий неперспективний момент чи запобігти йому. Тоді всі поради видаватимуться вам ексклюзивними й нібито спеціально написаними саме для вас, адже автор вміє проникливо зазирнути в глибину сумнівів та сподівань людської душі.

Книга справді просто сповнена цікавих і дещо несподіваних сентенцій, замислившись над якими, розумієш, що це працює: від «права на копняка» до вміння вчасно побачити й почути правду, інакше вона може боляче вкусити. Загалом вміння віднайти нестандартні відповіді на стандартні проблеми — серед безсумнівних переваг цієї книги.

Вам не сподобається, якщо: ви налаштовані почути стовідсотково готові відповіді, взяти їх як трафарет, накласти на свої проблеми й таким чином вирішити. Тут це не працює. Книга малює ескізи й контури, в яких вгадуються спільні для багатьох проблеми, але лишає можливість вибрати собі палітру кольорів: від різнокольорових пастельних до кардинальних чорно-білих. Також вона не ваша, якщо резерви для вирішення будь-яких проблем ви бачите лише в собі. Світ Феррацці — це підтримка і взаємодопомога. Це відвертість і можливість скористатися швидкісним ліфтом, а не важко сопіти, долаючи сходинку за сходинкою.

Головна причина прочитати: книга нагадує чесну й відверту розмову із самим собою. Без церемоній та прикрашань, без лестощів та стереотипів. І так правильно, так треба.

Автор зізнається:

«Я говорив правду, і від мене не відвернулися; я визнавав свої помилки, і не помер від сорому; я брав на себе відповідальність за власні звички, що ставали на заваді розвитку; я бачив, якими великодушними бувають люди, я глибше усвідомив істину, яку завжди знав: сенс життя в тому, щоб служити іншим».

Книга вчить бачити можливості в усьому, навіть у конфліктах. Вона ніби «багатогранить» особистий простір кожного, розширюючи обрій багатьох. Автор ніби каже: ваш надійний тил — ви і ті, хто вас оточує та потенційно може доєднатися до вашої поліпшеної версії самих себе.

«Щоб досягти поставленої мети, потрібні зусилля, самоспостереження, чесність і наполегливість. Але яка у вас альтернатива? Вам хочеться на схилі віку повертатися думками до своїх мрій, за здійснення яких ви так і не взялися, чи стосунків, на створення яких так і не вистачило сміливості чи часу? А, може, значно приємніше озиратися на минуле зі словами: «Так, я це зробив!».

І це справді якраз той випадок, коли на минуле з радістю хочеться озирнутися!



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Всесвіт розмовляє числами. Як сучасна математика пояснює найбільші секрети світобудовиВсесвіт розмовляє числами. Як сучасна математика пояснює найбільші секрети світобудови

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)