Сила колективного розуму
The Power of Collective Wisdom
За словами авторів книги "Сила колективного розуму" (The Power of Collective Wisdom) Алана Бріскіна, Шеріл Еріксон, Джона Отта і Тома Калланана (Alan Briskin, Sheryl Erickson, John Ott, Tom Callanan), колективний розум — це потенціал будь-яких груп, який характеризується поглибленням зв'язків людей у групі.
Бріскін, Еріксон, Отт та Каланан, які працювали над ініціативою колективного розуму з моменту її виникнення у 2000-му році, презентують шість позицій, які підтримують цю силу, включаючи глибоке слухання, відмову від упередженості, вміння побачити загальну картину/пошук різних аспектів, повага до інших учасників групи, готовність вислухати всі пропозиції та довіру і прозорість. Вони також обговорюють розрив між науковим розумінням та релігійною вірою.
Втім, однією із найцікавіших частин книги є та, в якій розповідається про проблеми та нерозумні вчинки, які також можуть бути здійснені колективно. Однією з основних проблем є надмірний конформізм у групах, коли люди не намагаються прийти до найкращого рішення, а шукають щось "середнє", що задовольнило б усіх, але при цьому змусило їх відмовитися від частини своїх вимог. Також негативною є тенденція спеціально вишукувати інформацію таким чином, щоб підтвердити бажані теорії та припущення.
Вступ до книги написано Пітером Сенге (Peter Senge), відомим американським науковцем, директором центру організаційного навчання у MIT Sloan School of Management.
Ярослав Федорак, за матеріалами сайту Graziadio Business Report.
|