РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 20 липня 2020 р.

Емоційно-інтелектуальні HR-стратегії для збереження вашої компанії

Як ви наймаєте в штат і утримуєте свою чудову команду? Ви починаєте з погляду на вашу компанію через об’єктив емоційного інтелекту, аби виявити організаційні перешкоди — «слонів», що стоять на шляху успіху вашої компанії. Мисливиця за головами Керолайн Стоукс (Caroline Stokes) пропонує поєднання стратегій рекрутингу та емоційного інтелекту для того, щоб допомогти вам ідентифікувати і побороти своїх «слонів», а також здобувати й утримувати ключові кадри — «єдинорогів» — які допоможуть вашій компанії виділитися, зберегти стійкість і стимулювати зростання.

Емоційно-інтелектуальні HR-стратегії для збереження вашої компанії

У своїй новій книзі «Elephants Before Unicorns: Emotionally Intelligent HR Strategies to Save Your Company» («Слони перед єдинорогами: емоційно-інтелектуальні HR-стратегії для збереження вашої компанії») Керолайн Стоукс стверджує, що для знаходження ідеальної форми для вашого ініціатора змін (міфічного єдинорога) потрібно інший підхід, який включає руйнування організаційних бар’єрів (слонів) і прийняття емоційного інтелекту (EQ) як ключового фактора в процесах найму й адаптації.

У пошуках своїх «слонів»

Щоб підкреслити людське у ваших людських ресурсах, ви повинні спочатку виявити всі перешкоди, які в даний час позбавляють гуманізації ваші процеси найму та адаптації. Автор приділяє цим питанням половину книги, і більшість із них здадуться вам дуже знайомими:

  • Погане планування наступності означає, що ви наймаєте занадто швидко і зазвичай погоджуєтеся на прийняття працівника відразу, замість того, щоб витратити час на пошук тих, хто максимально підходить вашій культурі.

  • Якщо ви наймаєте рекрутерів, вони, як правило, погано поінформовані про вашу організацію і сприймають цю можливість як виконання замовлення, а не як переконливу презентацію вашого бренду. В результаті ваші найкращі кандидати можуть бути налякані безособовим характером взаємодії.

  • Коли шанси працюють на вашу користь, і ви знаходите потенційного «єдинорога», ваш процес адаптації залишає нових співробітників напризволяще і, можливо, поглинає організаційні цінності.

Становлення лідера людей

Почавши з вивчення EQ, Стоукс робить простий, але важливий висновок про те, що кожен лідер є лідером людей — навіть якщо у вас є тільки один прямий підлеглий. Виходячи з цього, для ідентифікації і видалення ваших «слонів» потрібні міжособистісні рішення, які, за іронією долі, можуть привести вас до іншого стаду знайомих «слонів»:

  • Ви не взаємодієте зі своїми командами так часто, як хотіли б, тому що ви дуже зайняті.

  • Від членів вашої команди йдуть запити про можливості для розвитку навичок, але ви ніколи не знаєте, з чого почати.

  • Як правило, у вас немає часу, аби залучити команду в процес співбесіди з потенційними новими членами, і, коли ці нові співробітники не відповідають тому, що обіцяно в їхніх резюме (фальшиві єдинороги), ніхто не дивується.

Стоукс узагальнює п’ять компонентів EQ — самосприйняття, самовираження, міжособистісне спілкування, прийняття рішень і управління стресом — в одну просту фразу з двох слів, що розкриває секрет подолання всіх цих «слонів»: інституційна турбота. Як тільки ви приймаєте ідею, що ви наймаєте людей, а не ресурси, шлях стає зрозумілим. Це не обов’язково робить задачу більш простою — індивідуальність може викликати змішані почуття — але якщо ви зосереджені на тому, аби витратити час на пошук відповідного кандидата, а потім плекаєте його, коли він або вона приєднується, а згодом активно вибудовуєте взаємодію з культурою компанії, ваші шанси зберегти їх будуть рости в геометричній прогресії.

Книга Elephants Before Unicorns пропонує абсолютно людино-центричний підхід до підбору персоналу. Якщо ви готові поглянути на свою компанію через EQ-об’єктив, ви зможете легко знайти свого «єдинорога».

За матеріалами Soundview



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)