«Leading with Heart»: 5 розмов, які розкривають творчий потенціал, мету та результати
Існує п’ять основних характеристик, які допомагають лідерам налагоджувати зв’язок зі своїм персоналом на справді людському рівні: вони усвідомлюють потреби інших людей; вони протистоять страхам своїх людей; вони розуміють свої власні бажання і те, що рухає їхніми людьми; вони використовують свої таланти; і вони пов’язані з метою.
Ці лідери керують серцем. Вони «просто найбільш невпинно допитливі, турботливі і проникливі щодо себе і своїх людей». Джон Берд (John Baird) та Едвард Салліван (Edward Sullivan) пояснюють це у своїй новій книзі «Leading with Heart: 5 Conversations That Unlock Creativity, Purpose, and Results» («Керувати серцем: 5 розмов, які розкривають творчий потенціал, мету та результати»).
Наступні п’ять запитань покликані усунути бар’єри, які заважають нам керувати серцем.
1. Що потрібно, щоб бути на висоті?
Коли кімнатна рослина в’яне, ми не кричимо на неї, не пропонуємо їй більше грошей і не вимагаємо від неї поліпшення продуктивності. Ми даємо їй більше води, переставляємо її ближче до сонця і стежимо за тим, щоб вона отримувала необхідні поживні речовини, поки листя не оживе і не поверне свій колір. Те ж саме стосується і нас як людей.
Керувати серцем означає, що нам потрібно вести розмови не лише про наші фізичні (дієта, сон, фізичні вправи) та емоційні потреби, але й про фізичний простір, в якому ми функціонуємо — навколишнє середовище. Часто наші системи переконань заважають нам робити те, що ми маємо робити, аби бути впевненими, що наші базові потреби задовольняються.
«Деякі чіткі ознаки того, що ми самі або наші команди не задовольняють свої потреби — дратівливість, розбіжності, тривога, відсутність мотивації та брак креативності — все це робить нас чутливими до реакції страху».
2. Які страхи стримують вас?
Ми створюємо негативні або самообмежуючі історії про себе. Розкриваючи те, що нас лякає, і ставлячись радикально серйозно до страхів наших команд, ми можемо почати позбавлятися від блоків, неправди і старих пораженських історій, які обтяжують нас. А також — від усієї тієї некорисної поведінки, до якої вдаємося, коли реагуємо на наші страхи.
Розмова про свої страхи — це найскладніша розмова, яку потрібно вести, щоб створити зміни навколо себе. Назвати свій страх(и) і прийняти його, щоб обрати іншу поведінку — це перший крок.
Люди навколо нас постійно діють зі страху. Співчуття і цікавість до цього страху — ваша перша лінія захисту.
Ваше власне усвідомлення того, що людина нападає на вас або завдає вам болю, тому що вона прагне відчувати страх, допомагає мозку уникнути запуску вашої улюбленої реакції страху, що утримує ситуацію між вами від ескалації.
3. Які бажання керують вами, а які можуть звести вас із рейок?
Наші найпотаємніші бажання можуть бути неймовірними джерелами мотивації. Відчуття того, що ми перемагаємо, робимо свій внесок, маємо вплив — може підняти нас зранку з ліжка. Але якщо ми дозволимо нашим бажанням вийти з-під контролю, то можемо зійти з рейок.
Лідери, які впадають у крайнощі, найчастіше мають проблеми з бажаннями. Адже вони задовольняють лише короткострокові бажання, не враховуючи довгострокових наслідків. Ми можемо створювати «сліпі плями» навколо наших бажань, коли раціоналізуємо те, що нам приємно.
Для лідерів дуже важливо чітко розуміти, що їхні цінності означають на практиці. Прозорість може ототожнюватися з відсутністю приватного життя. Чесність може асоціюватися з надмірним поширенням інформації. А інклюзивність — з консенсусом.
4. Які ваші найбільші таланти?
Найвидатніші лідери мають дивовижну здатність знаходити невизнані таланти в своїх людях. Вони помічають те, що, на думку людей, вони роблять добре, і натомість знаходять те, що у них виходить найкраще. Наші обдарування іноді приходять із дивовижних місць. Із нашого горя, наших недоліків і навіть наших найтемніших моментів.
Іноді наші недоліки — це надмірне використання наших здібностей. Коли ми зловживаємо нашим обдарованням, ми і ті, хто нас оточує, не можемо розкрити потенціал, який в ньому закладений, щоб зробити свій внесок.
Ви знайдете свої таланти та надздібності у своєму болісному досвіді.
«Багато з найуспішніших і найвпливовіших дорослих мали дитинство, яке було скомпрометоване певним чином нехтуванням або зловживанням. Першим кроком на шляху до використання дарів, які ми отримуємо з болючого досвіду, є переосмислення історій, які ми розповідаємо собі про цей досвід».
Керувати серцем означає допомагати людям бачити власні задатки та розширювати уявлення про те, на що вони здатні.
Соціальні вчені роками говорять нам про те, що позитивне підкріплення — це найкращий спосіб змусити інших прийняти нову поведінку. Так, ми дійсно тільки й чекаємо, коли хтось скаже: «Молодець!»
5. Яка ваша мета?
Розмови про мету насправді стосуються того, який вплив ми прагнемо мати на світ. Для чого я (або ми) тут? Кому я (або ми) тут служитиму?
Розмови про мету є, мабуть, найважливішими. Адже, хоча ми і говоримо про наші потреби, страхи, бажання і таланти, якщо у нас немає чіткого відчуття мети — «ми не маємо куди вкласти всю цю ясність і енергію».
Той, хто живе без задоволення своїх найважливіших потреб, часто не в змозі звільнити місце у своєму житті для служіння іншим, і саме в цьому полягає пошук свого призначення.
Ці п’ять розмов стануть вашою організаційною культурою. Ваша культура — це прояв того, як ви як організація допомагаєте один одному бачити і розуміти свої потреби, страхи, бажання, таланти і мету.
За матеріалами Leading Blog
|