РЕЦЕНЗІЇ | Стаття по книзі 8 травня 2023 р.

«Culture Is the Way»: 5 кроків до побудови культури світового класу

Ви можете змінити результати, яких досягає ваша організація, змінивши її культуру. Кожна організація має культуру, незалежно від того, чи вона створена за задумом, чи за замовчуванням.

«Незалежно від того, чи має організація культуру світового класу, чи токсичну, її майбутнє залежить від того, скільки уваги та фокусу вона приділяє її розвитку», — пише Метт Мейберрі (Matt Mayberry), автор книги «Culture Is the Way: How Leaders at Every Level Build an Organization for Speed, Impact, and Excellence» («Культура — це шлях: як лідери на кожному рівні будують організацію для швидкості, впливу та досконалості»).

Culture Is the Way: How Leaders at Every Level Build an Organization for Speed, Impact, and Excellence

Культура слугує внутрішнім компасом для фундаментальних переконань організації, того, як організація поводиться щодня, і рівня її ринкової результативності.

У своїй книзі Метт Мейберрі розглядає п’ять найпоширеніших перешкод, які зупиняють нас у нашому прагненні до культурної досконалості.

1. Млява прихильність керівництва. «Більшість команд вищого керівництва складаються з досвідчених лідерів із багатим досвідом, і останнє, що більшість із них захоче зробити, — це поміняти свій стиль лідерства або змінити способи ведення справ, які вони використовували протягом останніх десяти-двадцяти років».

2. Тільки гасла і ніяких дій. «Слова самі по собі не створюють культуру і не змінюють її. Потрібні дії. Культура — це не перетворення цінностей на поведінку. Це перетворення цінностей на повторювану поведінку, на дії, які стають щоденними звичками, що розділяються всією організацією».

3. Спокуса миттєвого задоволення. «Коли ми маємо сильне бажання чогось, наше терпіння піддається суворому випробуванню. Будь-яка мета, якої варто досягти — чи то особисте устремління, чи то професійне прагнення, чи то побудова чудової культури на робочому місці — вимагає тонкого балансу наполегливості та надзвичайного терпіння».

4. Спотворення та відволікання. «Просто розкидаючись ідеями і дивлячись, що з них підходить, а що ні, ви не наблизитеся до рішення — це може принести більше шкоди, ніж користі. Ви маєте бути обережними, коли поспішаєте прийняти та впровадити ідею, про яку ви прочитали».

5. Відсутність каскадних змін. Не існує кінцевої дати. Це постійне зобов’язання. «Бути зацікавленим — це не те саме, що діяти. Бути зацікавленим у створенні великої культури — це саме те. Зацікавленість ніколи не буде розвиватися, якщо не вживати послідовних дій».

П’ятиступеневий процес побудови культури світового класу

Крок перший: Визначте свою культуру

Ви мусите бути безжально чіткими щодо того, ким ви є як організація. Культура має бути ясно визначена, щоб кожен знав, що ви маєте на увазі, коли говорите: «Наша культура така». Всі повинні бачити культуру однаково.

«Великі культури — це визначені культури. Це означає, що кожен лідер, менеджер і працівник може дати її опис і пояснити, що вона означає, і ці описи будуть значною мірою схожими».

Крок другий: Відкриття через співпрацю та натхнення

«Зміна культури починається зі зміни мислення та поведінки кожної окремої людини. А щоб змінити мислення та поведінку, особливо в масштабі, необхідно дати людям відчути, що вони є життєво важливою частиною процесу, а не покладатися на старі методи залучення».

Використовуйте підхід «знизу-вгору».

«Культуру потрібно скеровувати згори донизу, а потім створювати знизу догори».

Крок третій: Запуск, каскадування та впровадження

Якщо ви хочете керувати змінами в культурі, вам потрібен план дій. Він має забезпечити узгодженість дій управлінської команди, мати офіційну дату запуску, комунікаційну стратегію, план каскадного поширення повідомлення по всій організації, розроблений поведінковий маніфест і план зворотного зв’язку.

«Ви маєте донести зворушливе та переконливе повідомлення, яке б викликало резонанс у всій компанії».

Крок четвертий: Забезпечити довгостроковий вплив

Створення сталої культури «вимагає непохитного фанатизму до поточного процесу та подорожі». Побудова культури вимагає постійного фокусування на довгостроковій перспективі. П’ятикроковий фанатичний фреймворк (Five-Step Fanatical Framework) від Мейберрі допоможе вам зробити саме це. Він передбачає постійну фанатичну увагу, розвиток і виховання, фанатичну зосередженість на життєво важливих сферах вдосконалення, фанатизм в узгодженні, фанатизм у доведенні до кінця і фанатизм у питаннях «чому».

Крок п’ятий: Лідери мають торувати шлях

Від того, наскільки добре лідери організації практикують те, що вони проповідують, залежить довгостроковий успіх бажаної культури. Ніщо не компенсує погане лідерство. Лідери мають навчати досконалості.

«Найкращі лідери, які отримують максимальну віддачу від своїх команд, визначають себе як коучі, а не менеджери чи керівники».

За матеріалами Leading Blog



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiалТворча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал
Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіхуНалаштуйся на зміни. Нова психологія успіху
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)