РЕЦЕНЗІЇ | Інсайти з книги 11 вересня 2023 р.

«Leading through Disruption»: путівник для лідерів-змінотворців ХХІ століття

Ендрю Ліверіс (Andrew Liveris), голова правління компанії Lucid Motors і президент Організаційного комітету Олімпійських та Паралімпійських ігор у Брісбені 2032 року, поділився п’ятьма ключовими інсайтами зі своєї нової книги «Leading through Disruption: A Changemaker’s Guide to Twenty-First Century Leadership» («Лідерство через підрив: путівник для лідерів-змінотворців ХХІ століття»).

Leading through Disruption: A Changemaker’s Guide to Twenty-First Century Leadership

1. ESG та інклюзивний капіталізм

Екологія, соціальна сфера та корпоративне управління (ESG) — це аспекти нової парадигми лідерства. В її рамках існує п’ять механізмів реагування на проблеми (наприклад, зміна клімату). Перший із «п’яти D» — це denial (заперечення); коли ми замикаємося в своїй маленькій скриньці і заперечуємо точку зору інших. Друге «D» — це defiance (непокора), коли ми говоримо щось на кшталт: «Те, що ми робимо, правильно, а те, що ви хочете зробити, не має жодного сенсу». Коли процес триває, ми переходимо до обговорення (discussion), дебатів (debate) і, нарешті, до того, щоб щось із цим зробити (doing something).

У чому полягає ще один новий спосіб роботи? Роль інклюзивного капіталізму полягає в тому, що екологічні, соціальні та управлінські парадигми є дуже важливою частиною управління стейкхолдерами. Інклюзивний капіталізм — це модель для досягнення мети та отримання прибутку, як це розуміється під капіталізмом у визначенні ХХ століття. У цій сфері ми багато говоримо про капіталізм у демократичних країнах. Але він оживає і в Китаї, країні, яка, очевидно, сформувала комуністичну державу. Як нам підняти капіталізм на рівні підприємств, бізнесу та урядів, щоб кожен міг користуватися перевагами інвестицій, які ми всі робимо для спільного блага? І як інклюзивний капіталізм у це вписується?

2. Нова роль правління

Раніше ми призначали до складу правління людей, яких ми знали, з якими ми були дружніми; це було щость на кшталт «ради заміського клубу». Сьогодні зміна парадигми, яка прийшла з інклюзивного капіталізму, говорить: «Секундочку, ваші власники вимагають нової моделі прибутку, заснованої на короткострокових надходженнях». Тепер наглядові ради мають зрозуміти, що нова роль власників — це вже не просто роль фінансових власників, вона включає в себе поняття SLO (Social License to Operate — суспільна ліцензія на діяльність). SLO означає, що роль інклюзивного капіталізму диктує, як отримувати прибутки на підприємстві — і не через короткостроковість, а вдовгу.

Новим наглядовим радам тепер потрібно пройти через довготривалий процес залучення, активізму до просвітництва. Нова роль правління полягає в контекстуальному розумінні того, що відбувається в екосистемі суспільства. Це приводить до складу ради різних типів людей, які розуміють не лише контент, але й контекст. Нове правління може зрозуміти, як ми формуємо відповіді на нові вимоги до управління стейкхолдерами, що виникли завдяки інклюзивному капіталізму. Нова роль наглядових рад, нове спільне благо і нова роль інклюзивного капіталізму означають, що ми можемо перейти до дискусії про швидкість і темпи змін у світі бізнесу.

3. Геополітика зазнає змін у новому столітті

Модель геополітики у XX столітті називає одну систему правління соціалізмом і лівим урядом, а іншу — правим урядом. Праві надають перевагу фінансовим результатам, які приносять користь тим, хто багато працює.

У парадигмі XXI століття ми намагаємося знайти спосіб зрозуміти, як системи можуть взаємодіяти одна з одною. Ми руйнуємо уявлення про те, що США повинні бути споживачем, а Китай — виробником, що мультилатералізм (багатосторонні відносини) і торгові дискусії потребують переходу до нової парадигми. Нові структури альянсів, засновані на спільнотах і регіонах, тепер повинні мати узгоджені цінності і цілі.

4. Нова роль уряду

Уряди складаються з людей, яких виборці обирають на короткий термін. Підприємствам необхідно взаємодіяти з урядом, щоб допомогти зрозуміти зміст того, що вони регулюють.

Тут виникає оксюморон між словами «розумний» і «регулювання». Як виглядає «розумне регулювання» у цифровому світі тектонічних зрушень? Як ми регулюємо цю еволюцію штучного інтелекту? І яким має бути зміст нашої роботи з урядом? Як ми його інструктуємо, щоб отримати кращу відповідь для всього суспільства? І як це має виглядати?

Це приклад нової ролі уряду. Кого ми обираємо? Як ми їх обираємо і чого ми повинні вимагати, якщо ми обираємо людей, які розуміються на чомусь із цього? Як ми можемо їм допомогти, порадити і навчити? Я давав настанови трьом президентам США і багатьом урядам по всьому світу. У цій сфері відбувалися дискусії про те, як має виглядати регулювання, щоб підняти планку для всіх. Розумніші правила повинні полегшити доступ до спільного блага для всього суспільства. Зрозуміло, що існують такі інструменти, як податки, регулювання, тарифи та правила торгівлі — все це правила XX століття. У XXI столітті роль уряду має еволюціонувати, щоб забезпечити благополуччя всіх своїх громадян.

5. Нова роль науки

Як науковець та інженер, я дуже вірю у факти. Існує нерозуміння ролі науки у світі технологій. Технологічні компанії роблять велику роботу, надаючи нам нові способи взаємодії один з одним. Але як ми насправді вирішуємо деякі з проблем сьогодення, такі як забруднення, пластикові відходи в океані та бідність? Як забезпечити людям доступ до води та електроенергії за доступною ціною? Як нам перейти від викопного палива до відновлюваних джерел енергії, коли більша частина суспільства живе за межею бідності?

Нам усім слід відігравати свою роль в екосистемі прийняття рішень на основі фактів, використовуючи науку як наріжний камінь. Я чув, як кажуть, що це не наука, якщо після слова «наука» стоїть слово «маркетинг», як у випадку з маркетинговою або соціальною наукою. Наука, про яку я говорю, — це те, що лежить в основі всіх наших рішень у математиці, фізиці, хімії та біології. Якщо подумати про біологію і поєднання обчислень — і про те, що ми можемо зробити, щоб всі ми жили довше і здоровіше, — то ці знання мають стати доступними для всього людства.

У майбутньому роль корпорацій і роль розвинених суспільств можуть об’єднати нові інституції, в яких існує простір для пошуку рішень. Ми можемо створити кілька нових інституцій, щоб підняти роль науки на новий рівень. Лідерство в цьому новому світі означає створення команд, які дозволять вам це зробити.

Нова нормальність (або нова ненормальність) залишається, і, як наслідок, нове завтра має прийняти новий тип лідерства. Новий лідер керує автомобілем, дивлячись через лобове скло, щоб побачити, куди ми їдемо, але також сканує бічні дзеркала і дивиться в дзеркало заднього виду, щоб побачити, де були вони.

Аналогічно, якщо ви пілот у передній частині літака і потрапляєте в турбулентність, що ви робите? Ви знімаєте літак з автопілота і використовуєте власні відчуття, щоб впоратися з перешкодою, яка виникла перед вами. Таке поєднання здатності використовувати людську систему і системи, створені людиною, є реальністю нового завтра.

Наступне покоління лідерів не можна відносити до XX століття. Віднесіть себе до століття, в якому ми живемо, і прийміть його. Проводьте аналіз, заснований на фактах, при прийнятті рішень, а потім ухвалюйте їх.

За матеріалами Next Big Idea Club



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху
Переваги поразокПереваги поразок

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)