«Habits of a Peacemaker»: 10 звичок, які допоможуть перетворити наші потенційно токсичні розмови на здорові діалоги
Професорові права Стівену Коллісу (Steven Collis) не звикати до поляризованих аргументів. Він спеціалізується на Першій поправці до Конституції США. Але він знайшов спосіб вести конструктивні дискусії, які не переростають у суперечки та звинувачення.
У книзі «Habits of a Peacemaker» («Звички миротворця») він ділиться практичними звичками та навичками, які допоможуть продуктивно обговорювати складні теми. Ці навички — більше, ніж тактика. Це спосіб наблизитися до життя і побачити інших людей.
ЗВИЧКА ПЕРША: Інтелектуальне смирення та рефреймінг
Колліс починає з того, з чого повинні починатися всі дискусії про стосунки (лідерство) — зі смирення. Він стверджує:
«Нам потрібно визнати, що в більшості випадків ми не знаємо, про що говоримо. Це може здатися образливим, але чим швидше ми це усвідомимо, тим швидше зможемо відкрити свій розум для миротворчості і закрити двері для тієї суперечливої поведінки, яка шкодить стосункам».
Це основа всього, що буде далі.
Судження інших породжує розбрат. Ми також повинні розуміти, що коли ми судимо інших, то не володіємо всіма фактами або контекстом. Нам слід не поспішати.
Розмови мають бути побудовані таким чином, щоб визнати той факт, що ми не володіємо всією інформацією, і що взаємодія насправді полягає в пошуку додаткової інформації, а не в доведенні чогось.
«Якщо хтось інший піднімає тему таким чином, що це неминуче призведе до сварки, ви можете спробувати переформулювати питання».
ЗВИЧКА ДРУГА: Шукати справжнього навчання
Спираючись на звичку номер один, ми повинні вчитися як у тих, хто нас оточує, так і у тих, хто прийшов до нас. Це означає, що «ми не можемо перебувати в стані постійного конфлікту з жодною з груп».
Ми всі піддаємося дезінформації (це дійсно так!). Ми попадаємося на фрази-кліше, які обходять критичне мислення. Вони часто вводять в оману, є неточними, позбавленими потрібного значення та нюансів. Ми думаємо, що знаємо, що вони означають, але, швидше за все, це не так.
«Цілком ймовірно, що ви і той, хто їх використовує, вкладаєте в них різний смисл. Цілком можливо, що той, хто їх використовує, точно знає, що означає фраза-кліше, і довго і ретельно думав над цим значенням. Але так само ймовірно, що людина, яка повторює фразу-кліше, не впевнена, що знає, що вона означає». Більшість фраз-кліше, які ми чуємо, стали «нехитрим аргументом для складної проблеми».
Нам потрібно урізноманітнити наші джерела інформації. Зрозумійте упередженість джерел, з якими ви згодні, а з якими — ні. Це покращить ваше розуміння і знання та зміцнить вашу позицію. І що важливо:
«Частиною справжнього навчання є визнання того, що будь-який висновок, до якого ми дійшли, може виявитися хибним, оскільки ми дізнаємося більше, ніж знаємо зараз».
ЗВИЧКА ТРЕТЯ: Припускати в людях найкраще
Припускати позитивні мотиви — це припускати найкраще в людях та їхніх намірах. Ставте запитання. Ставлячи запитання, ми можемо краще зрозуміти інших і допомогти їм зрозуміти їхні власні погляди.
«У всіх ваших розпитуваннях важливо пам’ятати, чому ви ставите запитання. Пам’ятайте: ви не намагаєтеся довести щось. Ви намагаєтеся краще зрозуміти співрозмовника, щоб разом шукати ідеї та рішення, які будуть зрозумілі вам обом».
Люди діють на основі того, що вони знають і розуміють, а це може бути дуже мало. «Вони дізналися про людей те, що ми схильні робити висновки на основі наших інтуїтивних реакцій на будь-який набір фактів, а потім міркувати у зворотному напрямку, щоб обґрунтувати висновки».
Нам усім притаманна невпевненість, і ми всі схильні до упереджень підтвердження. Ми часто проєктуємо на інших людей те, що думаємо про них, замість того, щоб з’ясувати, що вони насправді думають. Коли ми маємо справу з людиною, яка, на нашу думку, думає про нас найгірше, наш перший крок має полягати в тому, щоб переконатися, що ми не звалюємо на неї нашу власну невпевненість.
ЗВИЧКА ЧЕТВЕРТА: Не підживлювати найгірші страхи людей
Доброта має довгий шлях і більш конструктивну силу, ніж сарказм і гнів. Контролювати власні емоції дуже важливо, але не завжди легко, особливо коли йдеться про певні теми, які мають сильний вплив на нас.
«Виклик, таким чином, полягає не в тому, щоб змінити себе. Завдання полягає в тому, щоб досягти моменту, коли ці теми більше не будуть впливати на вас так сильно».
Миротворці не поспішають висловлювати сильні думки. Слухайте більше, ніж говорите.
ЗВИЧКА П’ЯТА: Полювати на найкращі аргументи проти вас
Ті, хто не погоджується з вами, як правило, мають сильні аргументи на користь своєї позиції, але якщо ви будете шукати ці аргументи, «це змусить вас краще розуміти, формулювати і відстоювати свою власну думку. Це може навіть змусити вас змінити свою думку».
Миротворці не бояться аргументів чи фактів, які кидають виклик їхньому світогляду. Вони шукають їх. Вони аналізують їх. Якщо аргументи чи факти викликають у них дискомфорт, вони намагаються зрозуміти, чому.
Прагніть дізнатися, де ви можете помилятися.
ЗВИЧКА ШОСТА: Відкритість до змін
Всі ці звички зведуться нанівець, якщо ви не будете готові розглянути необхідність зміни своїх поглядів.
«З інтелектуальним смиренням приходить визнання того, що про будь-яку тему можна дізнатися більше, і що в міру того, як ми вчимося, наші позиції можуть змінюватися. Миротворці цього не бояться».
ЗВИЧКА СЬОМА: Проводити час із людьми
Автор зізнається, що йому важко дотримуватися цієї звички на постійній основі, тому що як професор права він отримує задоволення від роздумів на одні з найскладніших на сьогоднішній день тем — конституційне право. Порада проста:
«Проводьте час із людьми, які займаються піднесеними речами і розмовляють на інші теми, а не на найважчі питання сьогодення».
Згадуючи делегатів, які розробляли Конституцію Сполучених Штатів, він зауважує:
«У середовищі, де ворожість могла легко завадити будь-кому порозумітися, делегати добре працювали один з одним, тому що були змушені проводити час разом поза рамками дебатів. Коротше кажучи, вони стали друзями. Важко ненавидіти чи зневажати людей, яких ти добре знаєш».
Ми всі перебуваємо в дорозі. Ключовий урок:
Коли ми проводимо час з іншими людьми і по-справжньому пізнаємо їх та обставини, які змусили їх поводитися так, як вони поводяться, — ми, як правило, менше судимо їх і більше розуміємо, хто вони є і чому приймають ті чи інші рішення.
ЗВИЧКА ВОСЬМА: Трохи гумору
Гумор обеззброює ваших слухачів. Не всі знаходять все смішним. Існують різні види гумору. Колліс перераховує п’ять. Важливо з’ясувати, якому гумору віддає перевагу ваша авдиторія.
«Хоча гумор може бути ефективним інструментом, ви повинні знати, коли він доречний. Гумор — це як соціальні мережі; використовуйте його свідомо, принаймні в контексті дискусій на складні теми».
ЗВИЧКА ДЕВ’ЯТА: Прагнення до внутрішнього спокою
«Миротворці знаходять час у своєму житті, щоб виробити звички, котрі розвивають внутрішній мир, який потім проникає назовні в решту їхнього життя» .
Ви можете досягти цього за допомогою таких практик, як уважність, молитва, ведення щоденників і читання. Заплануйте час, щоб займатися будь-якою з цих практик або їх поєднанням.
ЗВИЧКА ДЕСЯТА: Прийняти дискомфорт, пов’язаний із відкритістю
Люди не люблять залишати щось відкритим. Ми схильні до чорно-білого мислення. Таке мислення може завести нас на хибний шлях і призвести до токсичних дискусій. Почувайтеся комфортно в сірих зонах і насолоджуйтеся відмінностями.
Здобуття освіти — це не те саме, що здобуття наукового ступеня. Справжня освіта, а не просто дипломи, здається, здатна пом’якшити нашу схильність до дихотомічного мислення. Вона дозволяє нам насолоджуватися новою інформацією і новими відкриттями.
Тим не менш, є речі, в яких ми можемо бути впевнені. Але пам’ятайте:
«Рішучі завжди спокійні». Це означає, що «є спокій і умиротворення, які приходять до нас, коли ми вже прийняли рішення з певного питання. Нам не потрібно повертатися до нього знову і знову щоразу, коли ми стикаємося з ним».
Життєве правило, якого слід дотримуватися:
«Вирішіть поводитися по відношенню до інших людей із безкорисливим бажанням піднести їх, незалежно від наслідків і того, ким вони є».
Ми всі можемо прагнути зробити життя інших людей кращим і яскравішим.
За матеріалами Leading Blog
|