РЕЦЕНЗІЇ | Книга 3 березня 2009 р.

Як зробити людей вашою конкурентною перевагою

Talent: Making People Your Competitive Advantage

Едвард Ловлер (Edward Lawler), автор книги "Талант: Як зробити людей вашою конкурентною перевагою" (Talent: Making People Your Competitive Advantage), демонструє скрупульозний, хоч і по-людському терплячий підхід до організаційних змін. Книга Ловлера базується на сучасному понятті економіки глобальних знань, яка прагне до інноваційності, але при цьому забуває про базові знання та структури, на яких все засновано. Він пропонує компаніям, перш, ніж братися за активні дії, детально проаналізувати ситуацію, в якій вони знаходяться. А особливу увагу звернути на свою HR-стратегію: що для вас основне — таланти чи структура?

В організаціях, які майже повністю фокусуються на талантах (він називає їх персоналоцентричними (human capital centric), стратегія визначається талановитими співробітниками, функції прив'язані до підтримки робочих стосунків, а результативність працівників постійно вимірюється і оцінюється.

У структуроцентричних організаціях фокус зміщується на пошук конкурентної переваги через зниження цін; віддається перевага автоматизації та механізації. Широко використовується офшоринг.

Ловлер пристосовує свої поради до потреб компанії, в залежності від того, до якого типу вона належить (персоналоцентричного чи структуроцентричного). Він визнає, що структуроцентричний підхід може бути дуже прибутковим, якщо вдало побудувати систему і налаштувати її таким чином, щоб кожна "деталь" бездоганно виконувала свою функцію. Втім, така структура може працювати тільки у бізнесах, які пропонують простий продукт, який належить до категорії широкого вжитку. Крім того, такі системи зазвичай відзначаються такими негативними явищами, як приховані витрати та високий рівень плинності кадрів.

На відміну від них, персоналоцентричні організації зазвичай демонструють високий рівень мотивації співробітників і часто є найбільш бажаними роботодавцями. Таким чином вони додатково підвищують привабливість своїх брендів. Ці компанії вкладають чималі кошти і ресурси на розвиток свого персоналу, а отже вони докладатимуть всіх зусиль, щоб не втратити навчених співробітників.

Ловлер любить ставити під сумнів традиційну логіку та ламати стереотипи. Наприклад, він виступає проти концепції управління персоналом, розробленої Джеком Уелчем (20% найкращих співробітників просуваються, 10% найгірших — звільняються), оскільки така система може призвести до втрати багатьох дуже талановитих людей, які просто не дозволять собі працювати у внутрішньо конкурентному середовищі.

Послідовність та прозорість — це ті якості, як Ловлер цінує найбільше. Він застерігає від того, щоб "говорити одне, а робити інше". Його книга "Талант" — однозначно вартує прочитання для всіх, хто займається управлінням талантами чи просто працює у сфері людських ресурсів.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію
Ігропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігорІгропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігор
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)