Культурний інтелект: Як жити і працювати в глобальному світі
Cultural Intelligence: Living and Working Globally
Будучи написаною для практиків, книга "Культурний інтелект" (Cultural Intelligence: Living and Working Globally) пропонує власну точку зору на зростання ефективності прийняття рішень та управління конфліктами, спричиненими культурними відмінностями.
У другій редакції книги Девід Томас (David Thomas) та (Kerr Inkson) описують світ, у якому всі країни є сусідами, безпосередньо пов'язаними індивідуальними рисами культури, в якій вони мешкають. Згадуючи трагедію 9/11, а також глобальну фінансову кризу 2008-го року, як два страшних фактори, які, тим не менше, вказують на взаємопов'язаність світу, автори наголошують, що події в одній культурі можуть впливати на інші. І, на їхнє глибоке переконання, цей факт потребує розвитку нових способів мислення та поведінки в питаннях, які стосуються культури.
Авторський підхід — глибоко системний, відповідно до якого індивіди можуть підвищувати свою ефективність, створюючи широку панораму культур світу замість того, щоб спрощувати її, намагаючись "втиснути" весь світ в рамки своєї власної культури. Вони говорять про важливість створення розуміння культурних відмінностей та використання цього розуміння в ефективному лідерстві та процесі прийняття рішень. На їхню думку, саме знання, розуміння та навички є базою культурного інтелекту.
Пишучи посібник для практичного застосування лідерами та менеджерами організацій, автори ґрунтують свої висновки на глибоких дослідженнях, які стосуються крос-культурного управління та роботи в міжкультурних групах та командах. Використовуючи короткі кейси та приклади, Томас та Інксон показують, яким чином призма культури впливає на індивідуальну поведінку людей.
Книга "Культурний інтелект" забезпечує практиків бізнесу, які працюють у міжкультурному середовищі, чіткими і вимірюваними інструментами мінімізації непорозумінь, що виникають внаслідок культурних відмінностей.
Ярослав Федорак, за матеріалами Graziadio Business Report.
|