Міцно пов'язані: Обіцянка та загроза Інтернету
Overconnected: The Promise and Threat of the Internet
Віддаляючись від менталітету, який був притаманний індустріальній ері, люди стають все більш пов'язаними між собою, що представляє певні виклики та небезпеки. У своїй новій книгі "Міцно пов'язані: Обіцянка та загроза Інтернету" (Overconnected: The Promise and Threat of the Internet) Вільям Давидов (William Davidow) показує, яким чином сильні зв'язки можуть зашкодити людству замість того, щоб вирішувати його проблеми.
Виявляється, сильні зв'язки стають своєрідним добривом для будь-яких проблем, роздмухуючи локальні негаразди до рівня національних, а національні кризи перетворюючи на міжнародні.
Постійне перебування на зв'язку, безперечно, робить нас більш ефективними. Але тепер виникає ризик надмірної швидкості. Ми можемо зреагувати на певну звістку чи подію занадто швидко не давши собі достатньо часу на обдумування.
Розмірковуючи про кризу 2008-го року Давидов пише:
"Неможливо по-справжньому зрозуміти, що пішло не так і стало причиною економічної кризи 2008-го, не розуміючи ролі Інтернету в роздмухуванні цього процесу. Якби не було Інтернету — розмах кризи ніколи не зміг би стати настільки потужним. І хоча ми ніколи не зможемо виміряти частку Інтернету у світовій економічній кризі, можна зі впевненістю стверджувати, що саме він посприяв її розмаху, зробив її більш розповсюдженою та більш "вірусною". Інтернет не лише допоміг розповсюдити інформацію, але й сам став своєрідним творцем думок".
Книга Вільяма Давидова — серйозна праця, яка пропонує науковий погляд на світові технологічні зміни. Вона не лише розповідає нам про небезпеки "міцного зв'язку", але й попереджає про нові наслідки, яких можна очікувати вже у недалекому майбутньому.
Ярослав Федорак, за матеріалами Inc..
|