ТЕНДЕНЦІЇ | Винагороди 28 березня 2006 р.

Справедлива винагорода як фокус для сучасних організацій

Добре відомо, що наймання персоналу і рівень його участі у діяльності організації залежить від відчуття працівників щодо отримання справедливої винагороди за свої вміння, знання і вклад. Так чому ж тільки 4 з 10-ти організацій включають справедливість до цілей компенсаційної стратегії?

Згідно з новою книгою Britain's Charted Institute of Personnel and Development (CIPD), не існує 100% правильного чи неправильного компенсаційного пакету. Але, так як компенсаційна стратегія відіграє ключову роль в організаційній культурі, вона має відповідати власним конкретним бізнес-цілям організацій.

Dianah Worman, CIPD Diversity Adviser, стверджує, що аудит справедливої оплати праці може допомогти організаціям у досягненні ключових бізнес-цілей. Роботодавці мають оперативніше використовувати дані для пошуку причин непояснених розходжень шляхом аналізу чисел по оплаті праці.

Worman попереджає, що тільки аудит не допоможе організації стати справедливим роботодавцем: "Вони повинні починати з принципу, що всі, незважаючи на стать, мають отримувати однакову оплату за однакову роботу. Однак, огляд рівнів оплати повинен враховувати не лише стать, а й інші відмінні ознаки. Це допоможе роботодавцям виявити ситуації, коли праця робітників оплачується несправедливо через невиправдані причини".

Роботодавці, виходячи з власних інтересів, мають досліджувати основоположні проблеми (недостатнє тренування, упереджені оціночні процеси тощо), щоб далі створювати культуру на основі справедливості, що сприятиме кращим бізнес-результатам.

Добре продуманий компенсаційний пакет може привабити, утримати та мотивувати персонал в організації.

І все ж таки більшість вакансій — це об'єкт постійних змін, тому роботодавцям також необхідно відстежувати ці зміни, регулярно переглядаючи посадові інструкції. Це означає моніторинг системи винагороди з використанням аналітичної оцінки виконуваної роботи для визначення ситуацій, за яких індивіди здійснюють однакову роботу, таким чином впевнюючись у повній об'єктивності принципів компенсаційної політики.

Організація, яка визнає, що люди різні, має створити гнучкий компенсаційний пакет, не керуючись принципом "усіх під одну гребінку".

Анна Качкалда, за матеріалами management-issues.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)