ТЕНДЕНЦІЇ | Індекс впевненості 31 травня 2006 р.

Індекс впевненості керівників. Опитування McKinsey

Протягом другої чверті підряд впевненість керівників у позитивних економічних умовах зростає (Exhibit 1), а програми найму робітників є стабільними, особливо у невеликих компаніях. Такі дані останнього опитування, проведеного компанією McKinsey.

Загалом, опитування відображає доволі позитивну і стабільну статистику. Збільшилася кількість керівників, які мають намір розширити штат власної компанії протягом наступних півроку: 44% керівників признаються, що планують розширення. Лише 20% говорять про майбутнє зменшення кількості працівників.

Цікаво зазначити, що саме найменші компанії найбільш оптимістичні щодо нових наймів: 53% компаній, річних прибуток яких нижчий, ніж $10 млн., планують збільшити свій штат. Щодо компаній, річний прибуток яких складає більше $30 млн., то тут цей показник відчутно нижчий — 31%. Різниця між великими та малими компаніями є ще більш вражаючою, якщо говорити про плани зменшення штату: 32% у великих компаніях і лише 5% у маленьких. Ще однією тенденцією, на яку вказує проведене дослідження, є той факт, що керівники найвищого рівня ставляться до розширення штату більш оптимістично, ніж інші керівники (Exhibit 2).

Керівники європейських компаній частіше говорять про зменшення штату своєї компанії. Таких нараховується близько 25%. Європейські політичні баталії за права працівників та соціальні податки, очевидно, є основними причинами, які спричиняють до загального зниження розмірів штату компаній.

Впевненість серед керівників китайських компаній прийшла в норму після помітного падіння у грудні 2005-го. Керівники знову відчули позитивні тенденції у розвитку їхніх галузей. Зросла також їхня впевненість щодо економічної ситуації в країні (Exhibit 3). Китай виявився єдиною країною, в якій керівники переконані, що умови будуть покращуватися протягом шести місяців. Більшість керівників з усіх країн вважають, що умови для діяльності за наступні шість місяців залишаться на тому самому, доволі високому, рівні. Керівники з розвинутих країн очікують негативної зміни умов для бізнесу.

За матеріалами "The McKinsey Global Survey of Business Executives: Confidence Index, April 2006", The McKinsey Quarterly (April 2006).



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?
Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергієюРік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією
Правила всьогоПравила всього

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)