ТЕНДЕНЦІЇ | Офшоринг 9 січня 2007 р.

Кордони не завада для талантів

Давно пройшли ті часи, коли на офшоринг до Китаю чи Індії віддавалися кол-центри чи розробка програмного забезпечення. Все частіше і частіше компанії віддають на офшоринг складні і критичні функції та процеси, такі як розробка дизайну продукції, дослідження та розвиток. І це відбувається в першу чергу через нестачу талантів у тих країнах, де знаходиться головний офіс компанії.

Бажання скоротити витрати компанії більше не є основною причиною офшорного буму... Нею є нестача талановитих співробітників та фахівців у різних галузях знань. Такі дані нового дослідження, проведеного Duke University спільно з консалтинговою компанією Booz Allen Hamilton.

Приблизно три чверті компаній, які розвивають мережу офшорів, говорять, що саме створення доступу до бази талантів є найбільш важливим рушієм їхньої стратегії. І майже 7 із 10 опитаних компаній призналися, що намагаються вибрати позицію офшору відповідно до наявності висококваліфікованих спеціалістів.

"Компанії, центральні офіси яких базуються у високорозвинутих країнах, таких як Європа чи США, не завжди можуть знайти достатню кількість талановитих співробітників, які б підтримували курс на інновації та зростання, — пояснює Arie Lewin професор Duke University. — Тому таким компаніям доводиться шукати талановитих співробітників у Китаї, Індії, країнах Східної Європи, Латинської Америки. Щоб зрозуміти обсяги проблеми, варто зазначити, що лише в США в минулому році компанії потребували на 50 000 більше працівників зі ступенем магістра та докторським ступенем, ніж було випущено вузами країни".

Половина компаній, які взяли участь в опитуванні, назвали швидкість виходу на ринок ще однією причиною, через яку вони вдаються до стратегії офшорингу.

Дослідження також свідчить про те, що прийняття нових співробітників у офшорних відділах компанії призводить не до скорочення кількості працівників у домашньому офісі, а навпаки — до її збільшення. Офшорні проекти США, які передбачали участь високопрофесійних функцій, таких як: дослідження та розвиток, продажі, маркетинг, розробка продукції, інжиніринг і т. п. — призвели тільки до збільшення кількості посад у самих США.

Якщо говорити про конкретні країни, які вважаються найбільш пріоритетними напрямками офшорингу, то на першому місці залишається Індія. Китай вважається найкращим джерелом інженерів та девелоперів, а от у Філіппінах найкраще відкривати офісні адміністрації та контактні центри.

За матеріалами management-issues.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як стати експертом. Шлях до майстерностіЯк стати експертом. Шлях до майстерності
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
Рік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнигаРік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнига

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)