Кордони не завада для талантів
Давно пройшли ті часи, коли на офшоринг до Китаю чи Індії віддавалися кол-центри чи розробка програмного забезпечення. Все частіше і частіше компанії віддають на офшоринг складні і критичні функції та процеси, такі як розробка дизайну продукції, дослідження та розвиток. І це відбувається в першу чергу через нестачу талантів у тих країнах, де знаходиться головний офіс компанії.
Бажання скоротити витрати компанії більше не є основною причиною офшорного буму... Нею є нестача талановитих співробітників та фахівців у різних галузях знань. Такі дані нового дослідження, проведеного Duke University спільно з консалтинговою компанією Booz Allen Hamilton.
Приблизно три чверті компаній, які розвивають мережу офшорів, говорять, що саме створення доступу до бази талантів є найбільш важливим рушієм їхньої стратегії. І майже 7 із 10 опитаних компаній призналися, що намагаються вибрати позицію офшору відповідно до наявності висококваліфікованих спеціалістів.
"Компанії, центральні офіси яких базуються у високорозвинутих країнах, таких як Європа чи США, не завжди можуть знайти достатню кількість талановитих співробітників, які б підтримували курс на інновації та зростання, — пояснює Arie Lewin професор Duke University. — Тому таким компаніям доводиться шукати талановитих співробітників у Китаї, Індії, країнах Східної Європи, Латинської Америки. Щоб зрозуміти обсяги проблеми, варто зазначити, що лише в США в минулому році компанії потребували на 50 000 більше працівників зі ступенем магістра та докторським ступенем, ніж було випущено вузами країни".
Половина компаній, які взяли участь в опитуванні, назвали швидкість виходу на ринок ще однією причиною, через яку вони вдаються до стратегії офшорингу.
Дослідження також свідчить про те, що прийняття нових співробітників у офшорних відділах компанії призводить не до скорочення кількості працівників у домашньому офісі, а навпаки — до її збільшення. Офшорні проекти США, які передбачали участь високопрофесійних функцій, таких як: дослідження та розвиток, продажі, маркетинг, розробка продукції, інжиніринг і т. п. — призвели тільки до збільшення кількості посад у самих США.
Якщо говорити про конкретні країни, які вважаються найбільш пріоритетними напрямками офшорингу, то на першому місці залишається Індія. Китай вважається найкращим джерелом інженерів та девелоперів, а от у Філіппінах найкраще відкривати офісні адміністрації та контактні центри.
За матеріалами management-issues.
|