ТЕНДЕНЦІЇ | Виклики для CEO 6 вересня 2018 р.

Що найбільше турбує керівників бізнесу

Джерело: "НВ Бізнес"

Що хвилює керівників великих компаній в Україні та за кордоном? Які головні "больові точки" їхніх бізнесів? І в чому вони вбачають можливості для розвитку? Саме ці питання перебували у фокусі двох недавніх досліджень — глобального CEO Outlook 2018 від KPMG International та опитування українських бізнес-лідерів, проведеного KPMG спільно з журналом "Бізнес". Організатори цих досліджень спільно з Київським міжнародним економічним форумом (КМЕФ) представили свої результати у форматі публічної дискусії "Виклики для лідерів під час великих трансформацій". Юрій Пивоваров, голова оргкомітету КМЕФ, поділився головними висновками, які, на його погляд, однозначно варті уваги.

Юрій Пивоваров: Що найбільше турбує керівників бізнесу Виявляється, що виклики та пріоритети керівників українських і глобальних компаній сильно відрізняються. Наші підприємці, на жаль, вимушені витрачати свій час на регуляторні проблеми. Згідно з опитуванням, 78% респондентів в Україні приділяють значну увагу регуляторним ризикам, а 46% — вважають, що цей ризик становить найбільшу загрозу для зростання їхньої організації! У той же час керівники компаній із розвинених країн зовсім не виділяють цей ризик як ключовий.

Але ще більше українських управлінців називають загрозою — щоб ви могли подумати? — кадровий дефіцит. Цей ризик зазначили 86% керівників, а 51% опитуваних навіть вважає саме його найбільшою перешкодою для зростання їхньої організації. Респонденти ж глобального дослідження, знову ж таки, не вважають цей виклик пріоритетним. У розвинених країнах компанії, вочевидь, не дуже-то й відчувають кадрового голоду.

У той час як наші керівники переймаються регуляторними ризиками та пошуком кадрів, іноземні фокусуються на інноваціях. Керівники компаній за кордоном усе більше уваги приділяють розвиткові цифрових рішень, а 71% навіть особисто готові очолити радикальні організаційні перетворення. Причому в США цей показник ще більший — 91%! В Україні на таке готові лише близько двох третин керівників.

Що ж вважають найбільшими ризиками керівники бізнесу в розвинених країнах? Як не дивно — геополітику. На їхню думку, повернення до часів "територіального розподілу" є найбільшою загрозою для зростання. Дійсно, період глобалізації змінюється на час захисту національних економік. Про це варто замислитися й нашому Уряду, адже без протекції держави підприємці відчувають свою незахищеність, а за таких умов складно думати про розвиток виробництва.

Щодо захищеності, то зарубіжних управлінців найбільше турбує небезпека кібератак та захист Big Data. Ледь не половина респондентів стверджують, що можливість стати жертвою кібератаки — це питання часу, а не вірогідності. Більш того, 59% керівників у розвинених країнах включають питання захисту даних клієнтів у зону своєї особистої відповідальності. В Україні ж кібербезпеку досі не вважають пріоритетом.

Ризики ризиками, але більшість опитаних оптимістично дивляться як на макроекономічну, так і на локальну перспективу: 67% респондентів упевнені в перспективах зростання світової економіки, а 55% опитаних в Україні прогнозують нашій країні економічне зростання на 3-5% протягом наступних п’яти років.

Що робити нашим бізнесменам з цими наявними викликами? Кожен другий з опитаних керівників в Україні впевнений, що державні органи влади можуть ефективно прискорити зміни в бізнес-середовищі. Очевидно, слід наполягати, щоб держава схилялась у бік захисту вітчизняних виробників і зменшувала регуляторний тиск. У такому разі наші підприємці зможуть більше зусиль приділяти інноваціям, адже саме останні в змозі забезпечити економічний прорив для всієї країни.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоційний успіхЕмоційний успіх
Мистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесіМистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесі
Сила продуктивності. Як подолати прокрастинаціюСила продуктивності. Як подолати прокрастинацію

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)