Що найбільше турбує керівників бізнесу
Джерело: "НВ Бізнес"
Що хвилює керівників великих компаній в Україні та за кордоном? Які головні "больові точки" їхніх бізнесів? І в чому вони вбачають можливості для розвитку? Саме ці питання перебували у фокусі двох недавніх досліджень — глобального CEO Outlook 2018 від KPMG International та опитування українських бізнес-лідерів, проведеного KPMG спільно з журналом "Бізнес". Організатори цих досліджень спільно з Київським міжнародним економічним форумом (КМЕФ) представили свої результати у форматі публічної дискусії "Виклики для лідерів під час великих трансформацій". Юрій Пивоваров, голова оргкомітету КМЕФ, поділився головними висновками, які, на його погляд, однозначно варті уваги.
Виявляється, що виклики та пріоритети керівників українських і глобальних компаній сильно відрізняються. Наші підприємці, на жаль, вимушені витрачати свій час на регуляторні проблеми. Згідно з опитуванням, 78% респондентів в Україні приділяють значну увагу регуляторним ризикам, а 46% — вважають, що цей ризик становить найбільшу загрозу для зростання їхньої організації! У той же час керівники компаній із розвинених країн зовсім не виділяють цей ризик як ключовий.
Але ще більше українських управлінців називають загрозою — щоб ви могли подумати? — кадровий дефіцит. Цей ризик зазначили 86% керівників, а 51% опитуваних навіть вважає саме його найбільшою перешкодою для зростання їхньої організації. Респонденти ж глобального дослідження, знову ж таки, не вважають цей виклик пріоритетним. У розвинених країнах компанії, вочевидь, не дуже-то й відчувають кадрового голоду.
У той час як наші керівники переймаються регуляторними ризиками та пошуком кадрів, іноземні фокусуються на інноваціях. Керівники компаній за кордоном усе більше уваги приділяють розвиткові цифрових рішень, а 71% навіть особисто готові очолити радикальні організаційні перетворення. Причому в США цей показник ще більший — 91%! В Україні на таке готові лише близько двох третин керівників.
Що ж вважають найбільшими ризиками керівники бізнесу в розвинених країнах? Як не дивно — геополітику. На їхню думку, повернення до часів "територіального розподілу" є найбільшою загрозою для зростання. Дійсно, період глобалізації змінюється на час захисту національних економік. Про це варто замислитися й нашому Уряду, адже без протекції держави підприємці відчувають свою незахищеність, а за таких умов складно думати про розвиток виробництва.
Щодо захищеності, то зарубіжних управлінців найбільше турбує небезпека кібератак та захист Big Data. Ледь не половина респондентів стверджують, що можливість стати жертвою кібератаки — це питання часу, а не вірогідності. Більш того, 59% керівників у розвинених країнах включають питання захисту даних клієнтів у зону своєї особистої відповідальності. В Україні ж кібербезпеку досі не вважають пріоритетом.
Ризики ризиками, але більшість опитаних оптимістично дивляться як на макроекономічну, так і на локальну перспективу: 67% респондентів упевнені в перспективах зростання світової економіки, а 55% опитаних в Україні прогнозують нашій країні економічне зростання на 3-5% протягом наступних п’яти років.
Що робити нашим бізнесменам з цими наявними викликами? Кожен другий з опитаних керівників в Україні впевнений, що державні органи влади можуть ефективно прискорити зміни в бізнес-середовищі. Очевидно, слід наполягати, щоб держава схилялась у бік захисту вітчизняних виробників і зменшувала регуляторний тиск. У такому разі наші підприємці зможуть більше зусиль приділяти інноваціям, адже саме останні в змозі забезпечити економічний прорив для всієї країни.
|