Товсті, хворі та непродуктивні
Разом із збільшенням кількості "сидячих" посад, співробітники стають товстішими, більш схильними до захворювань, та набагато менш продуктивними через хронічні хвороби серця чи діабет. Проте, проблемам здоров'я приділяється занадто мало уваги, а на їх вирішення завжди не вистачає коштів. Нове дослідження, проведене PricewaterhouseCoopers Health Research Institute спільно з World Economic Forum виявило тенденцію до загального погіршення здоров'я працівників та негативний ефект для компаній.
Економічні наслідки хронічних захворювань для розвинутих країн, та країн, які розвиваються оцінюються в розмірі 3% ВВП. Тому компаніям слід звертати особливу увагу на здоров'я своїх співробітників. Особливо, зважаючи на той факт, що основними причинами хвороб стають ті фактори, які цілковито можуть залежати від контролю компанії: куріння, неправильне або нерегулярне харчування, нестача фізичних вправ, стрес на роботі і т. п. Попри це, тільки три відсотки бюджету, який виділяється на сферу охорони здоров'я, витрачається на попередження захворювань.
"Переваги, які отримує компанія, що включається у програму попередження захворювань, дуже відчутні. І насамперед це можливість приваблення та утримання талановитих здорових співробітників, — стверджує Simon Leary, партнер PricewaterhouseCoopers. — Компанії мають всі необхідні важелі для того, щоб суттєво покращити фізичний стан своїх співробітників, і тим самим позитивно вплинути на результати діяльності самих організацій".
Попри те, що США поки-що залишається найтовстішою нацією у світі (більше, ніж половина дорослих мешканців США страждають від надмірної ваги чи ожиріння), такі країни як Китай та Індія наближаються до показників США шаленими темпами. Швидкість ожиріння населення Індії та Китаю перевищує навіть швидкість розвитку економіки цих країн.
Дослідження робить висновок, що близько 2% капіталу, який виділяється на персонал, є марно втраченим через неспроможність хронічно хворих працівників ефективно виконувати свою роботу, чи просто через їх відсутність за хворобою.
Радує те, що більшість компаній починають усвідомлювати важливість корпоративних програм покращення фізичного стану працівників. Так, більше ніж половина опитаних компаній планує запровадити чи розширити програми здоров'я протягом найближчих п'яти років.
За інформацією management-issues.
|