ТЕНДЕНЦІЇ | Операційні моделі 29 травня 2023 р.

Технологічна операційна модель: прискорення результативності за рахунок оргдизайну

Використання всієї потужності технологій виходить за рамки скорочення витрат і підвищення ефективності. Йдеться про використання поєднання даних і технологій як стратегічних активів для розвитку швидкості, гнучкості та стійкості, необхідних для зростання в умовах безперервних змін. Проте нове дослідження Accenture показало, що надто багато компаній втрачають цю можливість. Вони використовують нові технології у старих методах роботи, застосовуючи відокремлені, застарілі операційні моделі, які перешкоджають їхньому розвитку.

Розкриття повної цінності технологій вимагає операційної моделі, ядром якої є, власне, технології та дані. Для тих, хто робить це правильно, виграш є значним. Компанії з технологічними операційними моделями в 1,6 рази частіше досягають прибуткового зростання порівняно з компаніями без них. А ті, що не мають таких операційних моделей, у 2 рази частіше відстають у прибутковості та зростанні.

Технологічна операційна модель: прискорення результативності за рахунок оргдизайну

Поза межами компромісів операційної моделі: мистецтво можливого

Визначальною рисою цих виняткових компаній є їхня здатність переглядати вибір операційної моделі та компроміси, на які їм доводилося йти в минулому. Завдяки радикальному прогресу в галузі даних і технологій вони більше не є даністю, як показано нижче.

КЛЮЧОВЕ І НОВЕ

Розвивайте існуючий бізнес, одночасно впроваджуючи інновації.

Ключ до успіху:

  • Створіть окремі команди для ключових і нових проєктів, які обмінюватимуться даними та ідеями.
  • Використовуйте екосистему для швидкого залучення інноваційних технологічних талантів.

МАСШТАБНЕ І СПРИТНЕ

Швидко реагуйте на потреби клієнтів, забезпечуючи при цьому ефективність у масштабах.

Ключ до успіху:

  • Надайте свободу в рамках спільних процесів, даних і технологій.
  • Організуйте продуктові команди, що працюють із клієнтами, навколо команд зростання та спільних сервісів для підвищення ефективності та масштабування.

ГЛОБАЛЬНЕ І ЛОКАЛЬНЕ

Робіть великі ставки, розширюючи можливості для прийняття рішень на місцевому рівні.

Ключ до успіху:

  • Створіть взаємодоповнюючі системи прибутків і збитків зі спільною підзвітністю та спільними даними.
  • Запровадьте політики та права на прийняття рішень, які дають командам можливість приймати рішення якомога ближче до клієнта.

ФІКСОВАНЕ ТА ГНУЧКЕ

Підтримуйте міцне ядро організації, що може гнучко реагувати на ринкові зміни.

Ключ до успіху:

  • Розробіть механізми для швидкого створення, розгортання та передислокації команд.
  • Культивуйте культуру, в якій вимоги постійно оновлюються, а експерименти заохочуються.

ВСЕРЕДИНІ ТА ЗОВНІ

Надавайте інтегровані рішення, використовуючи найкращі у своєму класі можливості.

Ключ до успіху:

  • Стратегічно залучайте та визначайте екосистеми ваших партнерів і клієнтів.
  • Розвивайте відносини з третіми сторонами (від постачальників до партнерів) і шукайте способи розділити ризики та вигоди.

80% керівників стверджують, що їхні компанії не повною мірою використовують дані та технології у критично важливих сферах бізнесу.

69% керівників вважають, що їхня операційна модель не здатна безперервно адаптуватися.

П’ять фундаментальних принципів для досягнення нового рівня результативності

Компанії мають можливість встановити новий рубіж результативності за допомогою «тотального переосмислення підприємства» (Total Enterprise Reinvention) та операційної моделі, в ядрі якої лежать дані та технології. У міру того, як досягнення в галузі технологій перевертають із ніг на голову традиційні компроміси організаційного дизайну, вони відкривають нові можливості. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях трансформації, чи прагнете прискорити його, подумайте про мистецтво можливого. Наступні п’ять фундаментальних принципів є ключовими для реалізації потенціалу та здобуття повної цінності ваших даних і технологій.

1. Поєднайте стратегію, операційну модель і технології

Розробіть свою операційну модель таким чином, щоб використовувати дані і технології як рушійну силу і засіб, стратегічний і конкурентний актив. Зробіть це ініціативою генерального директора, узгодьте фінансування та заохочення для стимулювання змін і створіть культуру безперервної перекваліфікації для їх підтримки.

2. Розбийте вузькі місця, щоб виявити приховану цінність

Уважно подивіться на види діяльності, які пронизують вашу організацію та екосистему. Визначте, де вони можуть вислизати з-під контролю між окремими підрозділами чи організаціями у вашій екосистемі. Згладьте шви за допомогою даних і технологічних рішень, які забезпечують прозорість у реальному часі та швидке прийняття рішень на основі даних, дозволяючи командам швидко реагувати на зміну умов.

3. Розробіть цифрову пропозицію та основний ланцюг створення цінності

Перебудуйте команди, щоб зосередитися на інноваціях і вирішенні проблем, одночасно автоматизуючи основний ланцюг створення цінності. Вийдіть за рамки використання штучного інтелекту (ШІ) та робототехніки для виконання простих транзакційних операцій і зосередьтеся на забезпеченні зростання прибутку, приділяючи особливу увагу сферам, де передові технології можуть створити найбільшу цінність.

4. Створіть модульні команди та системи

Впроваджуйте нові способи роботи в тандемі з впровадженням нових технологій. Створюйте клієнтоорієнтовані мультидисциплінарні команди для швидкого виходу на ринок, а також команди корпоративних платформ для забезпечення масштабування. Надайте їм сучасне цифрове ядро та допоміжні інструменти для співпраці.

5. Невпинно переосмислюйте роботу та навички

Постійно переглядайте, які види діяльності виконуються людиною, а які — машиною, оскільки технології стають все більш досконалими. Організовуйте роботу навколо проблем, які потрібно вирішити, та результатів, яких потрібно досягти. Надайте командам можливість самим приймати рішення. Розмийте посадові інструкції в бізнесі та ІТ, зосередьтеся на навичках, а не на посадах, щоб сприяти кращій співпраці та пошуку рішень.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)