ТЕНДЕНЦІЇ | Таланти 10 грудня 2007 р.

Світова боротьба за таланти

Від Сполучених Штатів Америки до Саудівської Аравії країни нарешті починають розуміти, що саме людський капітал є їхнім найціннішим ресурсом. Ось лише три приклади "світової війни за таланти":

  1. Король Абдула із Саудівської Аравії, країни, під територією якої без перебільшення знаходиться 25% світової нафти, розуміє, що не нафта є гарантом щасливого майбутнього цієї держави. Саме тому він інвестував $12,5 млрд. на створення та розвиток дослідницького університету. Мета цього проекту абсолютно зрозуміла: залучити найкращих і найталановитіших дослідників та науковців зі всіх куточків світу.

  2. Європейський Союз запропонував нові правила для залучення найбільш ефективних та найталановитіших світових працівників. Якщо, працюючи у будь-якій із країн ЄС, вони зуміють на практиці довести високий рівень своєї освіти, вони отримають дворічне право на проживання у цій країні. На сьогодні основною європейською проблемою є імміграція низькокваліфікованого та неосвіченого персоналу із нерозвинених країн. Кількість таких імігрантів складає 85%, тоді як кваліфікованих співробітників — тільки 5%.

  3. Індійський розробник програмного забезпечення HCL Technologies констатує позитивні зміни у світогляді своїх молодших співробітників. Якщо два чи три роки тому в індійських компаніях працювали тільки найменш кваліфіковані співробітники, а разом із отриманням необхідного досвіду вони миттєво переїжджали на більш високооплачувану та престижну роботу за кордон, то сьогодні можемо спостерігати протилежну картину. Молоді працівники вірять, що саме Індія здатна запропонувати їм найкращі умови та можливості для зростання. Тому перспективні спеціалісти не хочуть покидати свою батьківщину.

Ми давно знали, що рано чи пізно цей день настане. І ось він: держави починають усвідомлювати, що їхнє майбутнє процвітання цілком і повністю залежить аж ніяк не від їхніх природніх ресурсів, і тим більше — не від фінансового статку, а тільки від людського капіталу. Компанії давно вже беруть участь у війні за найкращі таланти. Що ж, схоже, до цієї боротьби вже підключилися цілі держави і навіть континенти.

За матеріалами "The Global Fight for Top Talent", Fortune.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак.




ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
Емоційний успіхЕмоційний успіх
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)