ТЕНДЕНЦІЇ | Інновації 3 листопада 2011 р.

Відкриті інновації доводять свою ефективність

У "серці" процесу інновацій завжди лежить пошук нових ідей та ринкових можливостей, які мають комерційну цінність. Сучасні компанії все частіше звертаються до моделі зовнішніх партнерств. Незважаючи на всі виклики та недоліки подібного підходу, компанії вірять в те, що партнерства виявляться більш ефективними, ніж якщо вони продовжать займатися всіма дослідженнями внутрішніми засобами.

Як показує досвід, сподівання компаній виявилися не марними. Відкритість у питанні інновацій не лише приносить свої дивіденди вже зараз, але й дає всі підстави очікувати, що в майбутньому ефективність лише зростатиме. Організації, які обрали відкриту модель, більш гнучко вибирають партнерів та ефективніше керують спільними проектами, що підвищує ймовірність створення нових продуктів та сервісів. Втім, дослідники з Warwick Business School застерігають, що надмірна кількість "зовнішніх зв'язків" може виявитися контрпродуктивною.

Попередні дослідження також вказали на труднощі, які супроводжують відкриті інновації. Зокрема, компанії, які лише входять у цю сферу і вперше шукають партнерів, часто переживають провали, навчаючись узгоджувати свої потреби з потребами своїх партнерів.

Та все ж переваги відкритих інновацій перевершують будь-які недоліки. Як свідчать численні дослідження, зовнішні зв'язки стимулюють креативність, сприяють знаходженню нових технологій, знижують ризики та впливають на підвищення якості інновацій.

Найбільш розповсюдженими видами партнерств виявилися партнерства зі споживачами та постачальниками. Дещо рідше компанії вдаються до партнерств з консалтинговими компаніями та університетами. І практично ніколи не зустрічаються партнерства з іншими компаніями, яких організації вважають своїми конкурентами.

Результати інноваційної діяльності оцінювалися завдяки пропорції загальних продажів продуктів компанії, які були представлені чи покращені протягом останніх трьох років. Це дозволяє оцінити не тільки здатність компанії представляти нові чи покращені продукти, але й популярність цих продуктів серед споживачів.

Дослідники виявили, що в середньому майже 22% продажів були отримані завдяки новим чи покращеним продуктам.

Загалом дослідження переконливо доводить, що інвестиції в зовнішні партнерства та відкриті інновації можуть бути одним з найпотужніших важелів розвитку компанії та збільшення її конкурентоспроможності.

За матеріалами "The Continuing Payoff from Open Innovation", strategy+business.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті
Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!
Засіло в голові. Наука успішного навчанняЗасіло в голові. Наука успішного навчання

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)