Як зміниться маркетингова політика luxury-брендів у 2012-му році
До кінця 2011-го року стало очевидним, що майже немає підстав думати, що в 2012-му ринок luxury чекає стрімке зростання і розвиток. Схоже, що дорогі бренди змушені будуть проявити винахідливість у боротьбі за місце під сонцем. У маркетинговій політиці luxury марок відбудуться значні зміни. Особливо це торкнеться роботи з клієнтом.
Дорогі бренди в останні роки помітно покращили зв'язок зі своїми покупцями. Проте, додаткове обслуговування і вибудовування постійних відносин із клієнтами — усе ще не найсильніші сторони luxury-індустрії. Більшість марок щорічно втрачають від 80% до 90% покупців, і зазнають труднощів зі збереженням навіть половини своїх постійних клієнтів.
Щоб змінити існуючий стан речей, потрібна нова маркетингова політика. Основні марки вже модернізують позиціювання свого бренда і систему роботи з клієнтами. Головні принципи змін: пряма робота зі споживачем, використання нових медіа-технологій, створення цільного образа бренда.
Прямий контакт
Замість проведення сотні опитувань і нескінченного відстеження зворотного зв'язку, дорогі марки все частіше ведуть із цільовою аудиторією чесні та конкретні переговори. До розмови "по душах" залучають клієнтів і людей, добре знайомих із брендом. Відкритий діалог з покупцем допомагає точніше з'ясувати механізм прийняття рішень, пов'язаних з покупками в luxury-сегменті, дізнатися точку зору покупця, та уникнути непотрібних дій і безглуздих інвестицій.
Системне планування
Багато брендів luxury-ринку, особливо сімейні компанії, споконвічно серйозно не замислюються про концепції свого бренда. Однак, потім вони неминуче дійдуть висновку про необхідність єдиної ідеологічної платформи. Цілісність образа бренда й ретельно продумана стратегія його росту допомагає ефективніше управляти маркою і тримати її на плаву незалежно від того, наскільки виросте компанія та на які ринки замахнеться.
Менше значить більше
До кризи 2007-го року бренди намагалися диференціювати свою продукцію, розширюючи, таким чином, потенційну клієнтську базу. Після декількох важких років керівництво багатьох компаній вирішило урізати асортимент і сконцентруватися на основній групі товарів. Акцент робиться не на розширення, а на зміцнення основи бренда, і на стимуляцію постійних клієнтів. Скорочення виробництва, ліквідація збиткових магазинів і припинення невигідного партнерства — головні тенденції майбутнього. При загальному вповільненні розвитку ринку має сенс вкладати гроші в те, що буде приносити не такий швидкий, але стабільний прибуток.
Кадри вирішують все
Багато марок зараз роблять акцент на онлайн-торгівлю в спробі розширити свою аудиторію. Проте, статистика свідчить, що на інтернет-магазини доводиться лише 20% загальних продажів. Luxury Institute у недавньому опитуванні виявив, що регулярне спілкування й дружні відносини з постійним продавцем у два рази підвищують купівельну спроможність й обсяги продажів. Інвестиції в людський фактор — важливий тренд.
Прощавай, Facebook
Офіційна сторінка будь-якого бренда в соціальних мережах має тисячі шанувальників і підписників. Однак, даних про те, що це підвищує продажі та збільшує кількість постійних клієнтів немає. За даними Luxury Institute, більшість клієнтів байдуже ставляться до присутності бренда в соціальних мережах, а реакцію деяких можна навіть визначити як негативну.
Додатки для смартфонів
Додатки для смартфонів усе ще перебувають на ранній стадії свого розвитку. Ринок перевантажений аматорськими й не якісними додатками, які не особливо впливають на покупців. У найближчому майбутньому індустрія розкоші збирається освоїти цю сферу. Головні luxury-бренди вже працюють над створенням якісних і функціональних мобільних додатків як інструмента побудови взаємин із клієнтами.
Персоналізований електронний рітейл
Онлайн-рітейлери, які спеціалізуються на системах знижок і розпродажах, користувалися великим попитом і популярністю до сьогоднішнього дня. Але система дисконтів як бізнес-модель не виправдує себе у зв'язку з відсутністю великих прибутків. Для досягнення успіху потрібно стати лідером у своїй категорії, але навіть лідери часто зневажають інноваційним підходом. У сфері інтернет-торгівлі акцент також робиться на людський фактор, автоматичні системи більше не діють, алгоритм продажу націлений на створення індивідуальної й орієнтованої на клієнта культури продажів.
За матеріалами TrendyMen.
|