Шість тенденцій 2012-го року у соціальних медіа
Соціальні медіа продовжують рухатися в напрямку дедалі більшої інтеграції з бізнесом. Дослідження, проведене Booz Allen спільно з Buddy Media виявило, що 57% компаній планують підвищити витрати на соціальні медіа, тоді як 38% генеральних директорів вважають розвиток своїх брендів у соціальних медіа надзвичайно пріоритетним напрямком.
То яким же чином будуть розвиватися соціальні медіа у 2012-му році? Нижче наведено шість тенденцій, свідками яких ми станемо вже найближчим часом:
- Виникнення конвергенції. Соціальні медіа при взаємодії з брендами все більше проникатимуть у реальний світ. Перші кроки вже робляться найбільш передовими компаніями, на зразок того, як Domino's Pizza розмістила немодерований потік відгуків про свої продукти на величезному стенді у Times Square.
- Культ впливовості. Так само, як Google винагороджує сайти, які створюють найбільш цінний контент, соціальні медіа "винагороджуватимуть" найбільш впливових осіб у соціальному просторі. При цьому соціальна впливовість цілком конвертуватиметься у бізнес-результати. Можна стверджувати, що вже сьогодні практично кожна людина має певний рівень соціальної впливовості (а не лише зірки та політики). Але в наступному році, очевидно, впливовість все менше залежатиме від дій однієї людини і все більше — від професійних технік, які будуть використовуватися компаніями для просування в мережі.
- Розвиток ігор. Йдеться далеко не тільки про відео-ігри, а радше про деякі ігрові "особливості" взаємодії компаній з користувачами через соціальні медіа. Широко використовуватимуться численні рейтинги, нагороди чи бали, які можна буде отримати за участь у соціальних подіях, ініційованих компаніями. Не виключено, що обговорення ймовірного просування співробітника по службі також буде прив'язане до цифрового рейтингу компанії в залежності від того, скільки віртуальних винагород він отримав.
- Соціальне розповсюдження (social sharing). Ідеї, точки зору, медіа, статуси та апдейти — це саме те, що перетворює соціальні медіа на потужну силу, яка представляє значний інтерес для компаній. Медіа-компанії зрозуміли це першими, додавши кнопки розповсюдження до свого контенту. На черзі інші компанії, які виробляють продукти та послуги.
- Соціальне телебачення. До сьогодні телебачення значною мірою залишається доволі пасивним видом діяльності. Соціальне ж телебачення дасть змогу користувачам найактивнішим чином брати участь в тому, що відбувається. Інтерактивне голосування SMS-ками за учасників X-фактору — це лише початок. Далі буде тільки цікавіше.
- Мікроекономіка. Соціальні мережі, безперечно, допомагають невеликому бізнесу, у якого не вистачає бюджетів на потужні телевізійні рекламні кампанії, бути поміченому. Наприклад, проект BnB допомагає квартирам перетворюватися на готелі, а туристам — на гостей цих готелів, даючи як власникам так і подорожуючим можливість зекономити гроші. Без соціальних мереж це навряд чи було б можливим. І це веде нас до нової економіки, в якому люди знаходяться набагато "ближче" один до одного і мають змогу обмінюватися товарами за вигідними для обидвох сторін умовами.
За матеріалами "Six Social Media Trends for 2012", HBR Blog Network.
|