БІЗНЕС-ОСВІТА | Кар'єра 2 жовтня 2007 р.

Нетрадиційні кар'єрні можливості після МВА

Автор: Девід Нелкін (David Nelkin)
Джерело: QS World MBA Tour

Можливо, ви нещодавно отримали ступінь МВА і тепер розмірковуєте над перспективами кар'єрних змін. Звісно, вам доводилося чути про найбільш популярні для випускників сфери аудиту, консалтингу, маркетингу і т. п., які славляться своїми високими зарплатами. Але що, як "традиційна" сфера для випускників МВА здається вам нецікавою та нудною? Не виключено, що у вас є власні міркування та вподобання щодо ідеальної кар'єри і вони не співпадають із традиційними. То якою ж може бути доля випускника МВА окрім банального вступу до "Великої четвірки"?

Денис Крупнов, який нещодавно отримав ступінь МВА у University of Chicago, сьогодні займає посаду менеджера з розвитку бізнесу та кінопродюсера. Денис завжди знав, що він не піде у традиційну для МВА сферу консалтингу: "Оскільки я давно захоплююся не лише фільмами, але й бізнес-складовими Групи, цінність МВА для мене дуже висока. Навички, отримані у бізнес-школі, надзвичайно мені допомагають. Я відчуваю, що володію знанням, яким у моїй сфері не володіє практично ніхто. І це дає реальні переваги. Дуже важливо мати і вміти застосовувати унікальні знання".

Якщо кіноіндустрія — не ваша галузь, тоді можливо вас зацікавить сфера управління персоналом. Робота HR-менеджера передбачає не лише наявність відмінних управлінських навичок, які можуть бути отримані у бізнес-школі, але й ефективних особистісних навичок. Якщо вас приваблює спілкування з людьми — можливо саме сфера управління персоналом виявиться для вас найбільш придатною.

Мірі Шелковітц (Miri Shelkovits), координатор із людських ресурсів у Professional Services Europe завжди знала, що отриманий нею ступінь МВА буде застосований не у традиційній для нього сфері. "Я завжди знала свою слабкість до "людських навичок" тому здавна хотіла долучитися до сфери HR, — розповідає вона. — Освіта ж МВА дала мені загальне розуміння потреб бізнесу, допомогла зрозуміти ринкову логіку, навчила основним управлінським навичкам (наприклад, майстерності проведення презентацій) і т. п."

На нетрадиційне застосування бізнес-освіти нарешті почали звертати увагу і самі бізнес-школи. Все більше та більше навчальних закладів сьогодні пропонують "неконвенційні" програми та курси. Наприклад, Bordeaux Business School у Франції пропонує програму "Винна МВА" — тобто ви отримуєте бізнес-освіту у винній галузі.

Підсумок зі всього сказаного вище дуже простий: сьогодні освіта МВА виходить за свої колишні традиційні межі. Випускники бізнес-шкіл, люди зі стратегічним мисленням, аналітичним складом розуму та управлінськими навичками, потрібні у будь-якій сфері чи галузі. Тому експерти прогнозують, що найближчим часом попит на випускників МВА лише зростатиме.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть
Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіхуНалаштуйся на зміни. Нова психологія успіху
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)