Нетрадиційні кар'єрні можливості після МВА
Автор: Девід Нелкін (David Nelkin)
Джерело: QS World MBA Tour
Можливо, ви нещодавно отримали ступінь МВА і тепер розмірковуєте над перспективами кар'єрних змін. Звісно, вам доводилося чути про найбільш популярні для випускників сфери аудиту, консалтингу, маркетингу і т. п., які славляться своїми високими зарплатами. Але що, як "традиційна" сфера для випускників МВА здається вам нецікавою та нудною? Не виключено, що у вас є власні міркування та вподобання щодо ідеальної кар'єри і вони не співпадають із традиційними. То якою ж може бути доля випускника МВА окрім банального вступу до "Великої четвірки"?
Денис Крупнов, який нещодавно отримав ступінь МВА у University of Chicago, сьогодні займає посаду менеджера з розвитку бізнесу та кінопродюсера. Денис завжди знав, що він не піде у традиційну для МВА сферу консалтингу: "Оскільки я давно захоплююся не лише фільмами, але й бізнес-складовими Групи, цінність МВА для мене дуже висока. Навички, отримані у бізнес-школі, надзвичайно мені допомагають. Я відчуваю, що володію знанням, яким у моїй сфері не володіє практично ніхто. І це дає реальні переваги. Дуже важливо мати і вміти застосовувати унікальні знання".
Якщо кіноіндустрія — не ваша галузь, тоді можливо вас зацікавить сфера управління персоналом. Робота HR-менеджера передбачає не лише наявність відмінних управлінських навичок, які можуть бути отримані у бізнес-школі, але й ефективних особистісних навичок. Якщо вас приваблює спілкування з людьми — можливо саме сфера управління персоналом виявиться для вас найбільш придатною.
Мірі Шелковітц (Miri Shelkovits), координатор із людських ресурсів у Professional Services Europe завжди знала, що отриманий нею ступінь МВА буде застосований не у традиційній для нього сфері. "Я завжди знала свою слабкість до "людських навичок" тому здавна хотіла долучитися до сфери HR, — розповідає вона. — Освіта ж МВА дала мені загальне розуміння потреб бізнесу, допомогла зрозуміти ринкову логіку, навчила основним управлінським навичкам (наприклад, майстерності проведення презентацій) і т. п."
На нетрадиційне застосування бізнес-освіти нарешті почали звертати увагу і самі бізнес-школи. Все більше та більше навчальних закладів сьогодні пропонують "неконвенційні" програми та курси. Наприклад, Bordeaux Business School у Франції пропонує програму "Винна МВА" — тобто ви отримуєте бізнес-освіту у винній галузі.
Підсумок зі всього сказаного вище дуже простий: сьогодні освіта МВА виходить за свої колишні традиційні межі. Випускники бізнес-шкіл, люди зі стратегічним мисленням, аналітичним складом розуму та управлінськими навичками, потрібні у будь-якій сфері чи галузі. Тому експерти прогнозують, що найближчим часом попит на випускників МВА лише зростатиме.
|