БІЗНЕС-ОСВІТА | Концепція навчання 18 січня 2011 р.

Вбудоване навчання

Здатність "вбудовувати" навчання у повсякденні заняття досягає нових вершин. Надзвичайно цікаво спостерігати за тим, як прогресує сфера навчання, досліджуючи нові способи неформального здобуття знань. Насправді концепція "вбудованого навчання" існувала доволі давно, втім, дуже мало хто з викладачів та компаній по-справжньому звертав на неї увагу.

Як це часто відбувається, більшість практиків використовували виключно інструментальний підхід до подібного типу навчальних рішень. Звісно, надання доступу до вбудованих навчальних інструментів підтримки — це надзвичайно позитивний поштовх для студента. Якщо навчальне середовище спроектоване таким чином, що може зважати на особу того, хто навчається, та визначати його положення у системі — тоді воно пропонує надзвичайно ефективну підтримку.

Втім, якщо обмежитися тільки інструментальним підходом — можна втратити величезний потенціал методології вбудованого навчання. Адже існує ще як мінімум два інші виміри, які також повинні бути досліджені для максимізації ефективності. Йдеться про бізнес-процеси та навчальні методи.

Якщо попросити студента описати всі активності, пов'язані зі вбудованим навчанням, під час його звичайного робочого дня, він не обмежиться описанням системи чи рівня технологічного зебазпечення. Адже навчання та підтримка — це не лише питання системи. Вони досягають рівня контексту і дійсно вбудовують у роботу студента.

Уявімо, для прикладу, що організація придбала систему управління стосунками з клієнтами (CRM) — тобто програмне забезпечення для своїх продавців. Чи означає це, що процес продажу стане більш ефективним? Очевидно, що технологічна складова CRM — це лише один з аспектів нового процесу. Потрібно врахувати безліч змін, які не пов'язані з системою, ролей, функцій та залежностей.

Другий аспект, пов'язаний зі вбудованим навчанням — це перелік навчальних методів, доступних в робочому процесі та організаційному контексті. З винаходом таких технологій як мобільні телефони, ноутбуки та різноманітні iPad-и — наша здатність отримувати інформацію та вбудовувати навчання в кожен аспект життя та діяльності студента зросла багатократно. Потрібно розуміти, що інтеграція навчальних активностей з допомогою цих інструментів дозволяє досягнути небаченої раніше ефективності.

За матеріалами "Embedded Learning", Chief Learning Officer.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)