БІЗНЕС-ОСВІТА | Театральний підхід 11 липня 2013 р.

У бізнесі як на сцені

Автор: Аймі Стін (Aimee Steen)
Джерело: MBA Strategy

Що спільного може бути між бізнесом і театром? Насправді, більшість провідних бізнес-шкіл світу давно використовують уроки акторської майстерності, щоб розвивати лідерські здібності своїх студентів.

У бізнесі як на сцені
Ілюстрація: Shutterstock
У бізнесі, як і на сцені, у кожного є своя роль. Результат роботи кожного члена колективу залежить, у першу чергу, від особливостей поведінки.

Сьогодні багато бізнес-шкіл використовують ази театрального мистецтва, щоб розвивати лідерські та комунікативні здібності своїх студентів. Метою такого методу є не розвиток акторських навичок у студентів, а використання стратегій акторської майстерності в підходах до різних ситуацій у бізнесі.

Вперше подібна практика була використана на Заході. У США зараз багато бізнес-шкіл вводять факультативи з театральній майстерності. Серед них MIT Sloan School of Management та Stanford Graduate School of Business. В університетах континентальної Європи і Великобританії для цього користуються послугами спеціальних тренінгових агентств.

Як говорить Джефф Черч (Geoff Church), директор і засновник акторської трупи Dramatic Resources, немає ніяких сумнівів, що саме у Великобританії вперше використали подібну стратегію. На сході практика театрального підходу менш поширена. Dramatic Resources почала працювати з Insead в Абу-Дабі і Бангкоку, з недавнього часу співпрацює з індійським агентством з працевлаштування Adecco. Також агентство успішно співпрацює з Оксфордською школою Said, Durham University Business School у Великобританії, IMD у Швейцарії. Як показує досвід, заняття з професійними акторами дуже ефективні.

У MIT студенти роблять постановку шекспірівського «Гамлета» в рамках програми «EnActing leadership: Shakespeare and performance». Старший викладач курсу менеджменту комунікацій у МIT Крістін Келлі (Christine Kelly) зазначає, що ідентифікація з шекспірівськими героями в контексті лідерства допомагає студентам проявляти себе в стресових ситуаціях. Гра на сцені змушує людину роздумувати над тією чи іншою ситуацією.

У MIT Даена Гярделла (Daena Giardella) в рамках курсу імпровізаційного лідерства вчить своїх студентів експериментувати в різних ситуаціях. Деякі люди більш активні і комунікабельні, хтось більш тихий і замкнутий. На цьому курсі студентів вчать йти від звичної їм манери поведінки, виходити зі своєї зони комфорту.

За словами викладача курсу «Acting with power» Дебори Грюнфельд (Deborah Gruenfeld) у Stanford, у кожного з нас є приховані здібності. Акторська майстерність дає можливість розкрити їх через сценічний образ, адже частиною саморозвитку є пошук більш ефективного способу поведінки в колективі.

Ед Фрімен (Ed Freeman) викладає курс «Leadership and theatre: Ethics, innovation and creativity» у Darden School of Business університету Вірджинії. Він зазначає, що багато студентів вважають, нібито гра на сцені не є справжньою, автентичною. Але, насправді, це просто погана гра. Щоб досягти успіху, потрібно грати «з почуттями».

Багата уява може допомогти розвинути бізнес-здібності. Кожен керівник прагне до постійного зростання, але не багато хто з них дають волю своїм підлеглим, щоб ті проявили свої креативні якості.

Багато чого в акторській майстерності залежить від так званої мови тіла. Більшість акторів з упевненістю можуть сказати, що мова тіла сприяє психологічній трансформації. Основою є експерименти зі способами управління своїм тілом і вправи з вокалу. Далі ви вчитеся виражати емоції за допомогою фізичних сигналів. Іноді навіть правильний ритм дихання може допомогти налагодити комунікацію.

За словами Джеффа Черча, дуже багато чого в бізнес-середовищі залежить від зовнішніх проявів себе. Багато хто вважає, якщо людина здатна встати напроти аудиторії і вести себе переконливо, натхненно, викликаючи прихільність людей, то це справжній лідер, якщо ні — то людина не цілком компетентна.

Основна ціль акторських навичок — надати людині більше впевненості в собі, навчити бути самим собою і, при цьому, зуміти показати себе в якості лідера. Заняття з акторської майстерності навчають не надягати маски, а висловлювати свої емоції, проявляти співчутливість по відношенню до інших, бути впевненим у собі і більш відкритим.

Як говорить професор Фрімен: «Це уроки ефективного прояву себе як людини».

За матеріалами "MBA students learn that all the business world’s a stage", Financial Times.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримай життя, про яке мрієш!Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримай життя, про яке мрієш!
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)