БІЗНЕС-ОСВІТА | Опитування 12 серпня 2014 р.

Чи варто одержувати ступінь MBA?

Джерело: Освіта.UA

21 тисяча випускників зі 132-х бізнес-шкіл світу розповіли про доцільність навчання.

Чи варто одержувати ступінь MBA?
Ілюстрація: Shutterstock
Зіткнувшись із нинішньою кризою, більшість українців затягують пояси тугіше та скорочують споживання товарів і послуг. Національна валюта втрачає свою вартість, і люди замислюються над тим, як зберегти та куди інвестувати накопичені заощадження.

І якщо такі матеріальні активи, як автомобіль, техніка і навіть золото, знецінюються, то інвестиції в самого себе, свою освіту, свій професіоналізм із часом приносять дуже відчутні дивіденди.

Бізнес-освіта хоча й не є панацеєю та рішенням усіх проблем, усе ж таки є інвестицією в себе і своє майбутнє. Тому не тільки в Україні, а й у всьому світі безліч людей задаються одним і тим же запитанням: чи варто одержувати ступінь MBA?

Чи має сенс змінювати звичний устрій життя, накладати на себе фінансовий тягар, часто дуже відчутний? Одні впевнені, що якщо ви вибрали бізнес-школу не з топ-10, то це лише витрата часу та грошей. Інші цінують MBA за величезний вибір запропонованих програм. І багато хто, підрахувавши все «за» і «проти», доходить висновку, що їм вигідніше залишитись у компанії на своєму робочому місці, а не здобувати бізнес-освіту. Але чи так це насправді?

Думка випускників

Міжнародна організація GMAC (Graduate Management Admission Council), яка адмініструє стандартизований тест для вступу в бізнес-школи GMAT, раз на рік проводить опитування серед випускників бізнес-шкіл на предмет значущості отриманої освіти. І кожного разу GMAC одержує позитивні відгуки більшості респондентів.

В останньому опитуванні взяли участь 21 тисяча випускників зі 132-х бізнес шкіл світу. Відповідно, багато хто з них закінчив зовсім не елітні та престижні школи.

Проте переважна більшість володарів ступеня MBA (94%) найкращим чином оцінюють свій досвід навчання, а також указують на високу задоволеність своєю роботою (83%) і стверджують, що їх надії на повернення фінансових інвестицій в освіту повністю виправдались або навіть перевершили їх (79%).

У цілому відсоток випускників, задоволених своєю бізнес-освітою, робочими місцями та кар’єрою, з часом тільки збільшується.

Повернення інвестицій

В опитуванні 21000 випускників бізнес-шкіл зі всього світу, які отримали ступінь MBA в період з 1950 по 2013 рік, переважна більшість відзначають, що бізнес-освіта дуже допомогла їм в отриманні роботи. 80% випускників повідомили, що у процесі їх просування по службі вирішальну роль зіграв досвід MBA.

94% випускників упевнені, що фінансова цінність отриманого диплома MBA перевершує у значній мірі ті грошові витрати, які вони вклали в навчання. Важливо й те, що в очах випускників цінність бізнес-освіти збільшується з часом. Так, 91% випускників 2010-2013 рр. розглядали присуджений їм ступінь як вагому цінність, випускники 2000-2009 років уже пишалися своїм дипломом (95%), а серед випускників 1959-1990 кількість таких досягла 98%.

Окрім того, переважна більшість учасників опиту (94%) бажали би знову отримати бізнес-освіту, не дивлячись на нинішній багаж знань.

Причини настільки вираженої позитивної оцінки управлінської освіти багатовимірні й охоплюють як особові, так і робочі аспекти. Випускники бізнес-шкіл повідомляють, що навчання на курсі програм MBA їх особистісно збагатило (94%), було професійним (90%) і фінансово корисним (77%), що узгоджується з раніше отриманими результатами досліджень GMAC.

Таким досвідом пишаються

Незалежно від статусу практично всі випускники високо оцінюють отриману бізнес-освіту. У результаті, остаточний критерій, за яким можна судити про доцільність її отримання, полягає в тому, стали би випускники рекомендувати свою школу іншим чи ні. 95% випускників однозначно рекомендують свою школу, а 96% — пишаються тим, що навчались на програмі MBA.

І дійсно, чим вище статус випускників у компанії, тим більше переконливими є їх рекомендації програм MBA й тим зрозуміліше їх гордість отриманою освітою.

В інтерв'ю GMAC один із випускників сказав: «Друзі, яких я знайшов під час навчанні на програмі, стали мені друзями на все життя. У нас професійна взаємовиручка, наставництво в життєвих питаннях, дружба на відстані в безліч миль. Ми відкриваємо один одному можливості бізнесу та нетворкінгу. Навіть якщо я знаходжусь в Азії, а вони у США, ми все одно продовжуємо трудитись над нашими спільними проектами».

За матеріалами Poetsandquants.com.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Білл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в однійБілл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в одній
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Напролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемогиНапролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемоги

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)