КОНСАЛТИНГ | Flexible Talent 13 лютого 2025 р.

Як гнучкі платформи талантів трансформують консалтингову галузь

Гнучкі платформи талантів підривають традиційний консалтинг, пропонуючи швидкість, експертизу та економічну ефективність. Щоб залишатися конкурентоспроможними, консалтингові фірми мусять адаптуватися шляхом придбання або партнерства з такими кадровими платформами, — вважає Метью Моттола (Matthew Mottola), CEO компанії Human Cloud.

Ваша суперсила як підприємця полягає в тому, що ви помічаєте підрив раніше за інших. Незалежно від того, чи помітили ви Netflix раніше за Blockbuster, чи Uber раніше за таксі — ми, підприємці, живемо і помираємо від підриву. Отже, наші м’язи підриву мають бути міцними, інакше ми самі ризикуємо бути підірваними.

М’язи підриву — це навичка, яка вимагає як широкого, так і вузького мислення.

Широке в тому сенсі, що ви повинні розуміти загальні тренди. Наприклад, підприємці, які займаються каршерингом, зрозуміли, що смартфон і кілька додатків можуть створити революційний транспортний досвід. Сьогоднішні підприємці застосовують це широке мислення до генеративного та агентного штучного інтелекту.

Воно вузьке в тому сенсі, що ви повинні вміти застосовувати загальні тренди до специфічних галузевих викликів. Недостатньо просто розуміти ШІ; ви мусите розуміти, як досягнення ШІ впливають на вашу конкретну індустрію. Без цього контексту підприємцям нікому платити за їхній продукт.

У цій статті я покажу вам, як поєднати широке та вузьке мислення, зосередившись на тому, як гнучка робоча сила підриває консалтинг. Я довго вагався, чи варто використовувати в назві слова «трансформація» або «підрив».

Я зупинився на трансформації, тому що для засновника венчурної компанії чи керуючого директора підприємництво — це не спосіб мислення і не посада; а отже, трансформація так само можлива, як і підрив, якщо підприємницьке мислення застосовано належним чином.

Як гнучкі платформи талантів трансформують консалтингову галузь

Використання консалтингу як прикладу виявлення підривних явищ

Якщо ви очолюєте консалтингову фірму, чого ви найбільше боїтеся? Чи замінить вас штучний інтелект? Зменшення ринкового попиту на консультації, стратегію чи управлінський консалтинг? Чи мінливої бази талантів, які обирають різні моделі зайнятості, що може зробити вас непотрібними?

Останнього варто боятися. Наразі 27,7 мільйонів людей обирають самозайнятість, а не роботу в традиційних компаніях. У той же час, фріланс-платформи талантів мобілізують цих незалежних професіоналів, щоб конкурувати з традиційними консалтинговими компаніями.

Таке поєднання створює жахливу загрозу з численними наслідками:

  • Неминуча застарілість. Фріланс-платформи талантів можуть перевершити традиційні консалтингові фірми за швидкістю пошуку фахівців, швидкістю завершення проєктів, якістю, актуальністю, експертизою і вартістю.

  • Переосмислення стратегій і бізнес-моделей управління талантами. Замість того, щоб зосереджуватися на використанні, підвищенні кваліфікації та корпоративній культурі, консалтинговим компаніям слід переглянути, як вони інвестують у таланти. Що, якби створення цифрових мереж консалтингових фрілансерів дозволило професіоналам гнучко приєднуватися до проєктів або залишати їх, пропонуючи неперевершену гнучкість і спеціалізовану експертизу?

  • Занепад «іміджу бренду». Сама основа конкурентної переваги фірми — її бренд, назва та логотип — під загрозою. Як у світі незалежних експертів традиційні консалтингові організації можуть зберегти цінність свого «знаку схвалення»?

Для декого традиційний консалтинг висить на волосині

Десятиліттями консалтинг був бажаним кар’єрним шляхом, що пропонує різноманітний досвід і знайомство з різними галузями, а також чітку траєкторію до партнерства. Однак дані свідчать про глибокі тріщини в цій моделі.

По-перше, шлях до партнерства є довгим. Якщо раніше його можна було пройти за 8-10 років, то тепер для досягнення статусу партнера потрібно 14-18 років, а кількість доступних ролей зменшилася. Як наслідок, аудиторські фірми стикаються з відтоком досвідчених партнерів.

По-друге, існує сильний економічний тиск. Багато фірм відкладають промоцію партнерів, підвищують планові показники доходів та обмежують ролі партнерів, які беруть участь у капіталі. Натомість вони призначають окремих осіб на посади керуючих директорів, які мають менший фінансовий потенціал і стратегічний вплив.

По-третє, і це «цвях у труну», — привабливість незалежності.

Із 27,7 мільйона незалежних працівників, які працюють повний робочий день в Америці, приголомшливі:

  • 84% кажуть, що вони щасливіші, працюючи самостійно.
  • 79% вважають, що це краще для їхнього здоров’я.
  • 65% відчувають себе більш захищеними, працюючи на себе.

Для більшості гнучкі таланти — це рішення

Консалтингові компанії, які надають пріоритет гнучким талантам, процвітають. Наприклад, інтерім-менеджмент (тимчасове управління) — це підсектор гнучких талантів, що швидко розвивається. Термін «фракційний» відображає тенденцію, в якій професіонали беруть на себе лідерство.

Нещодавній звіт Business Talent Group підкреслює цей сплеск:

  • 116% зростання попиту на тимчасових керівників у порівнянні з минулим роком.
  • 103% зростання запитів на посади фінансових директорів та 233% зростання на посади тимчасових контролерів.
  • Зростання попиту на директорів із персоналу (CHRO) та директорів із питань трансформації — на 100% порівняно з минулим роком.

Чотири конкретні сегменти в галузевому ландшафті ринку human cloud розмивають межі між гнучкими платформами талантів із самозайнятими консультантами, залученими через цифрові мережі, та орієнтованими на використання консалтинговими фірмами зі штатними працівниками та ієрархічною структурою. До них відносяться:

  1. Спеціалізовані нішеві платформи. Зосереджені на розширенні штату та проєктних завданнях.

  2. Гібридні платформи. Пропонують формування команд та управління проєктами з одночасним залученням працівників.

  3. Фрілансери як послуга (FaaS). Зняття тягаря пошуку фрілансерів та управління ними, досягнення конкретних результатів.

  4. Агенції, що повністю складаються з фрілансерів. Працюють як традиційні агентства, але без штатних працівників.

Ці гібридні рішення забезпечують такий рівень швидкості, економічної ефективності та спеціалізованої експертизи, з яким просто не може конкурувати стратегія консалтингу, що ґрунтується на повній зайнятості.

Чи можуть гнучкі таланти зруйнувати провідні консалтингові фірми?

Провідні фірми визнають ці зміни і швидко адаптуються. Цей список можна продовжувати, але ось кілька останніх трансформацій, що відбулися в традиційному консалтинговому секторі:

Але чи достатньо цього?

Клейтон Крістенсен (Clayton Christensen), батько сучасної теорії підривних інновацій, проливає світло на те, що може статися з традиційними консалтинговими компаніями, якщо вони нічого не робитимуть. На думку Крістенсена, підрив «описує процес, в якому менша компанія з меншими ресурсами здатна успішно кинути виклик усталеному бізнесу». Таким чином Uber підірвав ринок таксі, а Netflix підірвав Blockbuster.

Історично так склалося, що консалтингові послуги здавалися несприйнятливими до підривів — більше схожими на замки, аніж на приватні підприємства. Хоча вони можуть похитнутися, вони здатні «підняти міст і дозволити своєму рову захистити їх».

Однак гнучкі таланти кидають серйозний виклик «історичному рову» консалтингу.

Лідерам консалтингу слід шукати гнучкі платформи талантів або співпрацювати з ними

Як вам слід керувати своєю консалтинговою фірмою? Чи варто зачиняти двері? Чи варто інвестувати в перезавантаження проєктів, заохочуючи внутрішніх підприємців будувати новий бізнес?

Шлях вперед зрозумілий: поглинання та партнерство.

Платформи талантів вже демонструють, як партнерство може розширити можливості консалтингу. Візьмемо приклад Expert Powerhouse, гнучкої консалтингової платформи для талантів у Європі, яка вважає своїм пріоритетом доповнення до консалтингу, зосереджуючись на початковій стадії консалтингової взаємодії.

Що стосується поглинань, то ми спостерігали численні випадки приєднання менших консалтингових компаній до більших. Консалтингова платформа талантів Talmix нещодавно уклала «інноваційне стратегічне партнерство» з традиційним кадровим рішенням eTeam. Бен Такур (Ben Thakur), гендиректор eTeam, сказав:

«Я радий приєднати Talmix до нашого стратегічного партнера і надати нашим клієнтам по всьому світу нову важливу категорію талантів у сфері консалтингу».

Традиційні консалтингові компанії мусять вирішити: чи будуть вони впроваджувати інновації, чи ризикують застаріти? Використовуючи гнучкі платформи талантів, вони можуть перетворити підрив на можливість і забезпечити собі місце в майбутньому сфери консалтингу.

За матеріалами Entrepreneur.

Ілюстрація: cognitiv.ai



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Фриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавцівФриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавців
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)