II міжнародна конференція «Оцінка персоналу»
10-11 липня 2008-го року HR-директори, менеджери з персоналу, спеціалісти з підбору та оцінки персоналу, рекрутери, консультанти, топ-менеджери та власники компаній зібралися на другій міжнародній конференції "Оцінка персоналу". Як і попереднього разу, організаторами конференції виступили журнал "Обучение персонала" спільно з порталом Training.com.ua.
Перший день відзначився значною кількістю методологічних виступів, а другого дня учасники мали змогу ознайомитись із досвідом практиків, які впроваджують означені методи оцінки персоналу у своїх компаніях.
Конференцію відкрив її модератор, представник компанії HRPuzzle, провідний експерт з оцінки персоналу, Євген Пестерніков, виступом про стратегічні карти оцінки персоналу. Він допомагав аудиторії прокинутись своєю дуже детальною методологічною розповіддю про об'єкти оцінки, інструментально-методологічну площину та рівні зрілості процесів у компанії.
Не менш цікавим став і виступ Оксани Короленко, старшого партнера компанії TOTAL HR Consulting. Вона розповіла про цілі, процес і застосування результатів оцінки персоналу в компанії, а також поділилася практичними висновками. Оцінка персоналу буде ефективна, тільки якщо її цілі чітко встановлені топ-менеджментом, їх сприймають на всіх рівнях персоналу в компанії, вони реальні та актуальні; процес оцінки прозорий, об'єктивний, забезпечений технічно і фінансово, задані точні стандарти та критерії і надається зворотній зв'язок; результати повинні бути справедливі, достовірні, позитивно впливати на клімат в колективі та використовуватись із метою розвитку та мотивації кар'єрного планування.
Вочевидь, найбільш енергійним та захопливим виявився виступ керівника відділу з розвитку персоналу компанії DTEK Дмитра Артюшкіна. Навіть сама назва доповіді була доволі провокаційною: "Performance Appraisal: шкідливі поради". Дмитро вирішив "не грузити" публіку сто разів вже чутими порадами щодо оцінки та підвищення мотиваційного рівня персоналу. Натомість, він вирішив відштовхнутися від протилежного — розповісти про те, чого робити у жодному разі не потрібно. Героями презентації Дмитра стали Гомер, Барт та Мардж — персонажі доволі відомого мультсеріалу "Сімпсони".
Останнім виступом, враженнями про який хотілося б поділитися в рамках цього огляду, став майстер-клас Валентини Комісарчик, консультанта компанії DeTech, Москва. Валентина розповіла про формування кадрового резерву у компаніях із використанням тестів здібностей, професійно-особистісних опитувальників та центрів оцінки.
Обмінюючись з аудиторією власним досвідом щодо створення кадрового резерву, Валентина не лише запропонувала розглянути кілька дуже цікавих кейсів, але й паралельно розповіла про валідність методів оцінки персоналу за шкалою (від 0 (випадкова оцінка) до 1(ідеальна оцінка)); принципи правильного процесу відбору людей до кадрового резерву (формальні критерії, тести і опитувальники, інтерв'ю за компетенціями та центр оцінки, а також аналіз результатів і формування кадрового резерву) та оцінку потенціалу ймовірних кандидатів на внутрішні посади.
Конференція залишила по собі хороше враження, а те, що організація подібних заходів вже досягнула в Україні доволі високого рівня, не може не радувати.
Ярослав Федорак, MCUa.
|