ПОДІЇ | Post Factum 8 вересня 2006 р.

Прес-конференція "Ведення бізнесу 2007: як здійснювати реформи"

7 вересня 2006-го року в Києві відбулась презентація спільного звіту Світового банку (World Bank) та Міжнародної фінансової корпорації (International Finance Corporation, IFC) "Ведення бізнесу 2007: як здійснювати реформи". Презентація відкрилася виступом Пола Бермінгхема, директора Світового банку по Україні, Білорусії та Молдові. Він розповів про світову та українську практику ведення бізнесу в 2007-му році. За його словами, у звіті "Ведення бізнесу 2007" (Doing Business 2007) представлено 175 країн, що на 20 країн більше, ніж торік.

До десятки країн-лідерів, у яких ведення бізнесу визнано найпростішим, увійшли:

  1. Сингапур
  2. Нова Зеландія
  3. США
  4. Канада
  5. Гонконг, Китай
  6. Великобританія
  7. Данія
  8. Австралія
  9. Норвегія
  10. Ірландія

Якщо ж говорити про ведення бізнесу та проведення реформ серед країн СНД, то десятку країн лідерів очолила Грузія. Саме ця країна зуміла поліпшити свої показники у шести із 10-ти сфер, що стали предметом вивчення у звіті "Ведення бізнесу 2007". Це, в свою чергу, дозволило їй зайняти перше місце серед переліку світових лідерів у реформуванні. Що ж до простоти умов для ведення бізнесу, то Грузія зробила стрімкий стрибок, подолавши одразу 75 (!!!) позицій і зайнявши 37-ме місце.

Якщо говорити про кількість реформ, які відбулися у сфері бізнесу, то тут позицію безперечного лідера займає Східна Європа. За період 2005-2006 рр. 89% країн цього регіону здійснили хоча б одну реформу. На другому місці (82%) за цим показником знаходяться країни Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), а на третьому (67%) — країни Африки.

Розповідаючи про основні показники України, Пол Бермінгхем наголосив, що цього року вона посіла 128-му позицію, що на 4 сходинки вище, ніж минулого. При цьому Україна випереджає Білорусь (129) і Таджикистан (133), але відстає від Росії (96) та Молдови (103). До успіхів України можна зарахувати:

  • створення "єдиного вікна" для реєстрації нових підприємств шляхом об'єднання державної реєстрації підприємства та взяття його на облік у Пенсійному фонді, Фонді зайнятості, Фонді соціального страхування, Фонді страхування від нещасних випадків на виробництві, а також у Податковій адміністрації (за винятком реєстрації платника ПДВ);
  • скорочення кількості процедур, необхідних для започаткування бізнесу з 15-ти до 10-ти;
  • скорочення кількості часу, необхідного для започаткування бізнесу на один день (з 34-х до 33-х днів);
  • зменшення вартості процедур з 10,3% до 9,2%.

Якщо оцінити Україну за окремими показниками-номінаціями, то найвище (26-те) місце вона зайняла у позиції "виконання контрактів". А найгірше показала себе за показником "сплати податків", зайнявши 174-ту позицію.

"Слід також зважати на безпосередній зв'язок між простотою ведення бізнесу в країні та зменшенням рівня безробіття", — стверджує Пол Бермінгхем.

Перед журналістами виступала також Олена Волошина, керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації в Україні. Вона розповіла про ті можливості, які відкриває дослідження перед урядом країни. Зокрема, було сказано про те, що звіт дає можливість:

  • порівнювати проведення реформ у різних країнах;
  • вивчати кращий світовий досвід проведення реформ;
  • визначати пріоритети у реформуванні економіки.

А також було наведено чотири основних кроки для успішних реформ:

  • починати з простих реформ, які не потребують зміни законодавства;
  • скоротити необов'язкові процедури, що дозволить зменшити кількість чиновників, з якими матимуть справу підприємці;
  • запровадити стандартні форми для регулювання бізнесу, інформувати про них якомога частіше;
  • пам'ятати, що багато ускладнень виникає у процесі адміністрування ведення бізнесу. On-line процедури мінімізують ускладнення.

"Радує те, — наголосила Олена Волошина, — що нам вдалося дещо покращити показники України за останній рік. Проте, той факт, що ми досі залишаємося "у хвості" рейтингу не може не засмучувати".

Говорилося і про перешкоди на шляху до втілення потенційних можливостей бізнесу в Україні. У цьому контексті згадувалося про ментальність українських чиновників, для яких кожен новий підприємець попадає під так звану "презумпцію винності". Будь-який чиновник, вирішуючи питання бізнесу, запрограмований на відповідь "НІ" і більшості власників доводиться боротися з цим рішенням.

Слід міняти status quo щодо цих питань, розповсюджувати інформацію, впливати на ментальність. Лише впевнені дії на подолання нагальних проблем зможуть призвести до того, що бізнес в Україні вийде на якісно новий рівень. І лише за таких умов можна буде сподіватися на найвищі сходинки у рейтингу.

Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Торгівці правдою. Бізнес на новинах та битва за фактиТоргівці правдою. Бізнес на новинах та битва за факти
Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілейФормула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей
Ваш надійний тилВаш надійний тил

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)