Дункан Браун: Велике значення матимуть тенденції старіння та підсилення диверсифікації
Дункан Браун (Duncan Brown) має більш ніж 20-річний стаж у сфері управління персоналом. П'ять років він працював на посаді керівника Chartered Institute of Personnel and Development. Входить до переліку п'яти найбільш впливових мислителів у сфері HR за версією журналу Human Resources. Нижче наведене невелике інтерв'ю з Дунканом.
Дункан Браун
(Duncan Brown)
|
З.: Що спонукало Вас обрати свою спеціальність саме у сфері управління людьми?
В.: Я починав як HR у автомобільній компанії, а перш, ніж перейти в HR-консалтинг, закінчив програму МВА. Що найбільше вражало і продовжує вражати мене у сфері управління людьми в цілому та сфері формування компенсаційної політики зокрема — то це аспекти, пов'язані з мотивацією та залученістю, лідерством, культурою та цінностями.
Друга річ, яка мене дивує — це те, чому так мало уваги приділяється оцінці ефективності надзвичайно дорогих компенсаційних програм.
З.: А хто найбільше вплинув на формування Ваших підходів? Чиї ідеї та вчення Ви підтримуєте?
В.: На мене впливало дуже багато людей. Я, мабуть, не зміг би згадати всіх. Особливо активно цей процес відбувався в той час, коли я знаходився у Towers Perrin. Якщо ж хтось запитає мене, що прочитати на тему управління компенсацією, я завжди порекомендую двох теоретиків: Стіва Кера (Steve Kerr), колишнього співробітника General Electric та президента Академії управління (книга "Компенсаційні системи" (Reward Systems)); Еда Ловлера (Ed Lawler), який вплинув на мене найбільше (книга "Стратегічна плата" (Strategic Pay)).
З.: Які ще книги Ви могли б порекомендувати іншим, що найбільше вплинули на Ваші підходи та роботу?
В.: Окрім наведених вище можна почитати Девіда Дорсі (David Dorsey) "Сила" (The Force) та Трейсі Кіддер (Tracy Kidder) "Душа нової машини" (The Soul of A New Machine). Ці книги носять радше художній характер і тому читаються на одному диханні.
З.: Які тенденції впливатимуть на сферу формування компенсаційної політики в майбутньому?
В.: Велике значення матимуть тенденції старіння та підсилення диверсифікації. Особливо — у західних компаніях. Впевнений, що саме вони значною мірою визначатимуть, як формуватиметься компенсаційна стратегія протягом наступних 20-ти років. Ті самі тенденції матимуть вплив і на пенсійну сферу та сферу охорони здоров'я.
З.: Над якими проектами Ви працюєте зараз?
В.: Зараз я працюю над розробкою численних проектів стратегічної компенсації для клієнтів. На мою думку, після рецесії з'явилося багато нових роботодавців, які шукають нових підходів до компенсації і сумніваються, що традиційна стратегія, яка використовувалася на ринку раніше, буде працювати. Я вважаю, що сама по собі готовність задаватися питанням, що працюватиме краще в майбутньому замість того, щоб сліпо копіювати — це вже хороший знак.
За матеріалами "Thought Leader Interview: Five Questions for Duncan Brown", Compensation Force.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
|