ІНТЕРВ'Ю | Jack Plunkett 22 серпня 2011 р.

Джек Планкет про майбутнє технологій та економіки

У короткому інтерв'ю, яке пропонується вашій увазі, Джек Планкет (Jack Plunkett), генеральний директор компанії Plunkett Research та автор численних досліджень, ділиться своїми прогнозами щодо змін в технологічній та економічній сферах протягом наступних 15-20 років.

Джек Планкет (Jack Plunkett)
Джек Планкет
(Jack Plunkett)
З.: Як, на Вашу думку, зміниться технологічна сфера протягом наступного десятиліття?

В.: На мою думку, технології продовжуватимуть розвиватися і матимуть надзвичайно великий вплив на бізнес всіх розмірів: як великий, так і малий. Технології ставатимуть меншими, швидшими, кращими та дешевшими — власне, ми спостерігаємо цю тенденцію протягом останніх 20 років. У моїй книзі "Наступний бум" (The Next Boom) я розповідаю історію про свій перший переносний комп'ютер, який важив п'ять фунтів та мав п'ятидюймовий чорно-білий монітор. Це повністю відрізняється від того, що ми використовуємо сьогодні.

Тенденція до зменшення технологій, які ми використовуємо (з точки зору їх фізичного розміру) дуже популярна протягом кількох останніх десятиліть. Тотальне зменшення стало можливим завдяки використання нанотехнологій. Вже сьогодні ми можемо працювати з найдрібнішими формами. А в майбутньому ми створюватимемо прилади на молекулярному, якщо не атомному рівнях.

Вся ця мініатрюризація допоможе, скажімо, створити більш потужні чіпи комп'ютерної пам'яті, які водночас будуть менші за розмірами. Те саме станеться і з блоками живлення — батарейки майбутнього завдяки нанотехнологіям також будуть набагато більш потужними.

Ще однією тенденцією наступних десяти-п'ятнадцяти років буде швидкий розвиток бездротових технологій. І йдеться не тільки про створення більш потужних смартфонів. Йдеться про те, що кожна людина завдяки новим технологіям зможе бути на зв'язку в прямому сенсі завжди і всюди. Але більше того — вона й сама завжди матиме доступ до будь-чого і в будь-який момент.

З.: Ви досліджували, яким чином буде змінюватися світова економіка. Що станеться, наприклад, в Африці протягом, скажімо, наступних п'ятнадцяти років?

В.: Африка вже зараз близька до того, щоб стати новим джерелом молодих працівників. Як ми бачили, виробництво у Азії почало розцвітати завдяки Японії після Другої світової війни. До того виробництво в Японії було дешевим, але згодом стало дорогим. Дешева робоча сила перемістилася в Китай. Сьогодні через зростання зарплат китайське дешеве виробництво перемістилося до Бангладешу та Пакистану. А коли вартість робочих рук зросте і в цих районах, дешева робоча сила розвинеться в Африці. Власне, Африка — це дім для мільярдів молодих працівників. Вже сьогодні ми бачимо, як компанії переміщують свої виробничі сектори в цю країну, тим самим розвиваючи її.

З.: Багато людей є антиглобалістами. А як Ви ставитесь до тенденції глобалізації?

В.: Економіка США — це всього 20% від глобальної економіки. Навіщо перешкоджати самим собі, відмовляючись від роботи з іншими 80%? Ці 20%, які належать США на даний момент, будуть постійно скорочуватися. Тому нам обов'язково потрібно сприймати і працювати на глобальному рівні.

За матеріалами "Jack Plunkett Interview: The Future of Technology & the World", Inc.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть
Ігропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігорІгропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігор

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)