ІНСАЙТИ | Бізнес-план 4 травня 2012 р.

Десять помилок при бізнес-плануванні

Тім Беррі (Тім Беррі), президент Palo Alto Software Inc., співзасновник Borland International, автор численних книг та бізнесового програмного забезпечення, розповідає про десять найбільш типових помилок, які здійснюють його клієнти під час створення бізнес-плану.

Тім Беррі (Tim Berry)
Тім Беррі
(Tim Berry)
1. Нерозуміння мети бізнес-планування. Значення має сам процес планування, а не документ, який ви отримуєте в результаті. Саме тому так важливо, щоб участь в плануванні брали ті особи, які в майбутньому будуть втілювати цей план у життя. Планування — це процес встановлення цілей та визначення чітких критеріїв оцінки успішності. Сам по собі план — це всього лише перший крок. І в процесі реалізації він може скільки завгодно змінюватися та доповнюватися.

2. Намагання зробити все "за один присіст". Будь-який план складається із взаємопов'язаних частин. Вам не тільки необов'язково, але й шкідливо намагатися зробити все й одразу. Ви можете працювати над концепцією, потім перейти до стратегії, потім — до цільових ринків. Зрештою — ви повинні зжитися з ідеєю бізнесу, а це не відбувається за одну годину чи навіть день.

3. Намагання "закінчити" план. Коли ваш план "закінчено", то і бізнес також мертвий. План повинен бути живим і змінюватися відповідно до вимог мінливого середовища.

4. Бажання заховати план від вашої команди. Бізнес-план — це управлінський інструмент. Ваша ціль не перетворити план на таємницю, а навпаки — якомога більш повно донести його до команди, подбати про створення спільних цілей та критеріїв оцінки успішності. Це не означає, що ви повинні показувати план першому зустрічному, але люди, з якими ви хочете створювати бізнес, безперечно, повинні знати деталі вашого плану.

5. Нерозуміння відмінності між "готівкою" та "прибутками". Більшість людей думають, що розуміють відмінність між цими двома поняттями, хоча насправді це не так. І той факт, що ваші банківські рахунки переповнені грішми, ще не означає, що ваша компанія має прибутки. Пам'ятайте про це і не забувайте час від часу перевіряти, чи дійсно ви отримуєте прибутки, чи тільки оперуєте з великою кількістю готівки.

6. "Розпорошування" пріоритетів. План повинен наголошувати максимум на 3-4 пріоритетах. Інакше ви просто "розпорошуєте" свою увагу. План, в якому описано 20 пріоритетів, насправді не має пріоритетів.

7. Переоцінка бізнес-ідеї. Цінність ідеї полягає не в самій ідеї, а в бізнесі, побудованому навколо неї. А це означає, що співробітники повинні ефективно виконувати свою роботу, продукти — створюватися, а клієнти — залишатися задоволеними. Тому бізнес-план повинен описувати в першу чергу бізнес, а не ідею!

8. Ігнорування деталей щодо розвитку бізнесу в перші 12 місяців. Бізнес-план повинен включати не тільки загальні речі, але й деталі: фінансові цілі, відповідальності та дедлайни. Ви повинні чітко вказати, що буде відбуватися у вашій компанії і хто відповідальний за виконання кожного завдання.

9. Надмірна увага до деталей на кілька років вперед. Ви плануєте, а не пишете звіт. Занадто детальне планування на кілька років вперед не менш шкідливе, ніж занадто мало деталей на перший рік. Ви повинні бути спроможні в будь-який момент змінити план і пристосувати його до нових обставин.

10. Абсурдні прогнози. Не варто планувати те, що ви абсолютно очевидно не зможете досягнути. Якщо ви очікуєте надприбутки з першого тижня існування компанії, значить навряд чи ви здатні встановлювати реалістичні очікування. А у декого така поведінка навіть може викликати питання щодо вашої адекватності.

За матеріалами "The Top 10 Business Plan Mistakes", Entrepreneur.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
В овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолатиВ овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолати
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)