ІНСАЙТИ | Корпоративна культура 21 жовтня 2015 р.

Як сформувати сприятливу для інновацій культуру: три підказки

Лідери все більшою мірою усвідомлюють, що новаторські рішення створюються не лише у R&D-підрозіділах, а є сумарним продуктом зусиль усієї компанії.

Крег Росс (Craig Ross)
Крег Росс
(Craig Ross)
За даними глобального дослідження PricewaterhouseCoopers (PwC’s Annual Global CEO Survey), 57% CEO вважають, що найважливішим чинником успішної інноваційної діяльності є сприятлива для творчості культура. Проте, як зазначає генеральний директор Verus Global Крег Росс (Craig Ross), намагаючись якнайшвидше отримати вигоди від новаторства, керівники (часто несвідомо) формують середовище, де домінують стрес та напруга, і, таким чином, вичавлюють з організації креативність.

Щоб цього уникнути та сформувати благодатну для інноваційності атмосферу, Росс радить лідерам використати наступні стратегії.

1. Визнайте, що творчий потенціал є в кожного індивіда. Швидше за все, у вас немає часу на спілкування з кожним працівником, а тому є чималий ризик, що креативні здібності персоналу так і залишаться нерозпізнаними. Але віра має неймовірну силу — тому, вірячи в те, що кожна людина здатна творити, ви задаєте конструктивний тон взаємодії між менеджерами та їхніми підлеглими. Відповідно, віра людей у власну значущість спонукатиме їх докладати надзусиль та ділитися знаннями й ідеями, чого за інших обставин вони би не робили.

2. Змініть свій спосіб мислення. Визнаючи наявність творчого потенціалу у підлеглих і, таким чином, його активізуючи, ви також змінюєте власний спосіб мислення та ініціюєте аналогічну трансформацію у своїй команді. Кумулятивним ефектом від цього стане формування середовища, що сприятиме розкриттю креативних здібностей персоналу. Загалом, варто виходити з того, що кожна людина хоче робити щось значуще та прагне до досконалості. Доведіть до працівників, що вони можуть вільно реалізувати себе, і віддача від цього кроку буде неймовірно високою.

3. Не уникайте проблем. Непрості виклики є природним складником будь-якого процесу зростання та розвитку. Управляти ж бізнесом та водночас формувати сприятливі для інновацій умови — це вкрай складне завдання, а тому зриви й прорахунки неминучі. Але в жодному разі не можна приховувати проблеми в намаганнях «не виносити з хати сміття», бо тоді ви неодмінно отримаєте їхнє розростання. Щоб уникнути цього, радьтесь зі своєю командою, обговорюйте виклики, роблячи наголос на тому, як, попри складнощі, просуватися вперед. Заохочуйте топів використовувати такий же підхід у взаємодії зі своїми підлеглими, а також шукати власні підходи до розв’язання проблем. Таким чином ви прищеплюєте модель поведінки, що сприяє досягненню найкращих результатів, як культурну норму, а використання всіх наведених вище принципів дозволить сформувати в компанії культуру безперервної інновації.

За матеріалами "3 Leadership Tips to Create an Inspiring and Innovative Company Culture", Chief Executive.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілейФормула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)