ІНСАЙТИ | Uncertainty 19 травня 2021 р.

Шість стратегій подолання невизначеності

В теперішній час страх перед невідомістю — проблема, з якою стикаються багато, якщо не всі, організації. Новий невизначений світ бомбардується непримиренними суперниками у вигляді змін і підривів. Керівники і підприємці зазвичай стоять осторонь, коли справа доходить до управління руйнівною ситуацією або мотивацією своїх співробітників. Компанії найчастіше стикаються з чотирма типами невизначеностей: варіації, передбачувані невизначеності, непередбачені невизначеності і хаос. Ці чотири типи невизначеностей зазвичай постулюють систему і стратегії будь-якої організації.

Шість стратегій подолання невизначеності

Аби безпомилково адаптуватися до будь-якої ситуації, вашій увазі пропонується список із шести стратегій, які можуть використовувати лідери.

1. Передбачення несподіваного. Передбачення — це здатність прогнозувати і адаптувати стратегію, яка розумно реагує на всі несподівані виклики в будь-якій нестабільній ситуації. Передбачення — це виграшна стратегія для управління компанією у кризові часи. Аби передбачити і прогнозувати майбутнє в подібній ситуації лідеру потрібна неупередженість, у той час як успішний підприємець вже побудував компанію на такій міцній основі, що вона дуже гнучко реагуватиме на всі потрясіння.

Три основних компоненти успішного прогнозування: гнучке планування, прогнозування майбутнього і сценарне планування. Завдяки гнучкому плануванню ви можете розробити стратегію, яка буде достатньо гнучкою для вирішення будь-яких несподіваних проблем і дозволить робити регулярні огляди. Прогнозування майбутнього корисно для будь-якої організації, оскільки воно виходить за рамки традиційних кордонів і відкриває нові можливості для мислення. Основна роль прогнозування полягає в тому, щоб гарантувати, що організація налаштована на "плавання в безпечних водах і при цьому досить пильна, коли занурюється у глибину". Завдяки ж сценарному плануванню діяльність організації підтримується декількома сценаріями для різних ситуацій.

2. Швидкість думки і дій. Гнучкість — важливий компонент, який допоможе компанії вийти з будь-якої складної ситуації. Лідери, які швидко реагують на будь-яку виникаючу можливість, залишаться на вершині конкурентної гри. Тут головний фактор успіху — пошук можливостей та ідей для інновацій у загрозах, бачити нові ринкові тренди і здобувати домінування над труднощами.

Для керівників і підприємців ключем до успіху є агресивний підхід до ризику, мобілізація ресурсів, адаптація до обставин і життя в умовах невизначеності. Успішний, гнучкий і чуйний сценарій спиратиметься на чотири стовпи, включаючи фінансові, операційні, портфельні та організаційні аспекти. Фінансовий аспект спонукає лідерів підтримувати хороший потік готівки, дозволяючи ліквідності діяти як буферний агент проти будь-яких комерційних і фінансових потрясінь. Операційний аспект гарантує, що організація працює в ефективному потоці. Аспект портфоліо буде підкреслювати важливість швидкої зміни, переосмислення і переміщення ресурсів. Нарешті, організаційний аспект поступиться місцем менш ієрархічному середовищу і більше покладатиметься на розширення прав і можливостей своїх співробітників.

3. Навігаційна перспектива. Володіючи сильним лідерством, ви підкреслюєте факт вселяння твердої віри в організацію, її людей і майбутнє. Одним із факторів, що гарантують довголіття лідерства, є чітка візія майбутнього. Ще одним успішним атрибутом є здатність розширювати можливості, надихати і спонукати людей діяти на благо організації. Основна концепція навігаційного лідерства — це здатність вести відверту розмову з колегами, що є атрибутом, який сприяє ясності і авторитету керівників організації, одночасно зміцнюючи зв’язок між роботодавцем і співробітниками.

4. Сила і гнучкість. Можливості будь-якої сильної організації засновані на її здатності дуже швидко "стирати пил при сильному вітрі". У стійкості є сім рис: адаптованість, здатність приходити в норму, фокусування на продуктивності, скромність, фокусування на рішеннях і витягання уроків із досвіду. Важливість оптимізму і впевненості в роботі завжди буде впливати на вашу команду і компанію, щоб подолати будь-які проблеми, з якими ви стикаєтеся в даний момент. Крім того, витяг уроків з минулого досвіду завжди буде визначати, як ви будете стояти на ногах під час кризи. Минулий досвід або навіть старий вивчений урок створить міцну подушку проти будь-яких потрясінь, що траплятимуться на вашому шляху.

Аби гідно зустріти своїх конкурентів, лідерам потрібно більше стійкості та менше бюрократії. Стійкість завжди вказує на важливість гнучкості і сили при зіткненні з негараздами. Збереження впевненості щодо свого бренду, своєї компанії і своїх людей буде визначати майбутнє і те, як ви будете керувати своєю компанією перед обличчям будь-яких перешкод. Більше того, життєрадісний, сильний, оптимістичний і скромний підхід допоможе вам виграти в багатьох аспектах, і саме так ви будете мотивувати своїх людей працювати у важкі часи.

5. Відкрита колаборація. Здатність досягати, знімати кордони й обмеження та налагоджувати зв’язки з іншими дозволить вам отримати альтернативну точку зору і максимізувати інновації. Відкрита колаборація — стратегічне рішення для більшості перешкод. По суті, ви застосовуєте гнучкий підхід до різноманітності, інтенсивно пристосовуєтеся до нових норм і знаходите краще рішення для будь-якої конкретної перешкоди. Відкрита співпраця слугуватиме сполучною ланкою між середовищем і культурою всередині організації та зовнішнім світом. Основна концепція тут полягає в прийнятті гнучкого плану, привабливість для клієнтів і спроможність відповідати найкращими рішеннями на потреби клієнтів. Нарешті, відкрита співпраця, така як інвестиції в акціонерний капітал, аутсорсинг, франчайзинг, групи досліджень і розробок, а також ліцензування технологій, спонукає організацію вчитися і впроваджувати інновації.

6. Сила знань. Завдяки прогностичному навчанню ви прогнозуєте і аналізуєте раніше приховані закономірності і тенденції, щоб передбачити будь-які майбутні і раптові зміни. Поліпшення ваших методів прогностичного навчання буде включати використання таких інструментів:

  • Аналітика / інтелектуальний аналіз даних. Включає в себе глибоке вивчення даних, будь то статистичний, кількісний аналіз чи прогнозні моделі, для вироблення розв’язань, рішень і дій. Таким чином організація ефективно використовуватиме витягнуті дані і результати, вміло ведучи її в "безпечну гавань".
  • Навчання з подвійним циклом. За допомогою цього інструменту ви можете управляти політиками, правилами і цілями організації, щоб вирішити будь-яку виникаючу ситуацію або перешкоду. Подвійний цикл дозволяє вам підкреслити важливість помилок і переконатися, що невдача — найкращий учитель, просуваючи культуру, яка дозволяє вчитися через невдачі та застосовує нові методи, інструменти і навіть стратегії.
  • Абдукція. При використанні абдукції стратегія будується на знаннях, отриманих із передової, від менеджерів середньої ланки і оперативних сил організації. Тут ви використовуєте знання, досвід і практичні рішення своїх співробітників. Прийняття культури, побудованої на обговореннях та постановці правильних питань, дозволить вашій команді поглянути на речі по-іншому.

За матеріалами "Six Strategies To Navigate Through Uncertainty", Entrepreneur.

Ілюстрація: Design at Sydney



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Переваги поразокПереваги поразок
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)