ІНСАЙТИ | Оргкультура 18 березня 2019 р.

8 ефективних способів знищити корпоративну культуру компанії

Джерело: Baker Tilly

Деяким керівникам зовсім не важко підтримувати якісну корпоративну культуру: просто ставитися з повагою до співробітників, бути в курсі того, що відбувається в компанії й надихати менеджерів своєю чуйністю. Дотримуючись цих основних правил, можна створити відмінний фундамент для побудови міцного, дружного колективу. Легко, чи не так? На жаль, не для всіх. Деякі топ-менеджери поводяться так, немовби їхня мета — негайно знищити компанію.

8 ефективних способів знищити корпоративну культуру компанії Ось список шкідливих порад, які безсумнівно допоможуть вам все зруйнувати.

1. Зникайте з радарів, як тільки виникнуть проблеми

Чи можна придумати кращий час, щоб навчитися грати в теніс або з’їздити на місяць в Південно-Східну Азію, ніж період, коли в компанії все йде шкереберть, а менеджери як ніколи потребують порад керівництва? Просто надовго зникайте і повертайтесь, як тільки все налагодиться. І ще, поки ви у від’їзді, ні в якому разі не перевіряйте електронну пошту і не відповідайте на дзвінки.

2. Сваріть співробітників при всіх

Загальні збори — це найвдаліший час для догани. У вас буде велика аудиторія і можливість блиснути красномовством. Не варто стримувати себе. Якщо ж публічні виступи не ваш козир, то завжди є манівці — плітки за спиною у співробітників. Не переймайтесь — рано чи пізно їх почують потрібні вуха.

3. Привласнюйте чужі успіхи

Вся команда працювала до сьомого поту, щоб закрити угоду, яка принесла компанії відмінний вигідний контракт? Проігноруйте внесок інших колег і не забудьте залишити собі грошову премію.

4. Залучайте у штат побільше друзів і родичів

Не варто запрошувати на роботу досвідчених фахівців — краще віддати місце двоюрідному братові, який працюватиме впівсили. Також не підвищуйте тих, хто дійсно цього заслуговує. Просувайте по кар’єрних сходах друзів і знайомих. Це значно спростить процес наймання співробітників.

5. Чіпляйтеся до кожної дрібниці

У внутрішньому листуванні менеджери забувають ставити коми? Один із співробітників запізнився на роботу на дві хвилини? Шукайте найкрихітніші промахи своїх працівників і виносьте їм догани. Не забудьте організувати систему доносів, щоб інші співробітники не лишалися без діла.

6. Запросіть сторонніх консультантів для реорганізації корпоративної культури

Ніщо не засмучує співробітників більше, ніж запрошені сторонні люди, які повинні все переробити "на краще". Переконайтесь, що кожна зустріч з консультантами відбувається за щільно зачиненими дверима і ніяка інформація не потрапляє до тих, хто вже працює в компанії. Як бонус доручайте новачкам просувати тімбілдінгові ініціативи — вашій команді це дуже сподобається.

7. Приберіть будь-які заохочення

Ніякого медичного страхування, святкових днів і тим більше безкоштовної кави та печива! Кава взагалі шкідлива для здоров’я. Замість цього запропонуйте те, що нікому не потрібно. Наприклад, абонемент на оренду столів для пінг-понгу в торговому центрі на іншому кінці міста. Тобто нічого, що могло би поліпшити корпоративну культуру.

8. Аутсорсинг

Якщо всі попередні методи не допомогли втопити вашу компанію, то віддайте на аутсорсинг все, що можна. Бажано в іншу, менш розвинену країну. Подумайте, скільки грошей ви заощадите! Нагадуйте співробітникам, що ваш обов’язок — скоротити витрати і підвищити ефективність роботи, так що докупи можна ще й зарплати знизити.

А якщо серйозно, то зруйнувати корпоративну культуру дуже легко, а ось побудувати набагато складніше. Пам’ятайте, що ви, як керівник, подаєте приклад всім іншим, і атмосфера в компанії важлива не тільки для її сьогоднішніх співробітників, але і для тих фахівців, яких вам ще необхідно залучити.

За матеріалами "8 ways to completely destroy your company culture", Jostle Blog.

Ілюстрація: Justin Alm



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!
Ігропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігорІгропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігор
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)