ІНСАЙТИ | Agilе-підхід 6 березня 2017 р.

Мислення типу «agilе»: чи потрібно це вашій компанії?

Турбулентність на ринках та неочікувані змінювання переваг споживачів — у таких реаліях зараз функціонують більшість компаній. І хоча в певних умовах авторитарний стиль управління може виявитись найдоцільнішим, не надавши командам певної автономії, не розвинувши в людях бажання й здатності швидко реагувати на зміни, керівники наражають фірму на ризик втратити вже здобуті позиції. Щоб цього не сталося, потрібно прищепити в фірмі спосіб мислення типу «agile» (англ. «гнучкий»), — радить лідерам Валері Ніколс (Valerie Nichols), консультант Hemsley Fraser — компанії, що пропонує рішення з навчання та розвитку персоналу.

Валері Ніколс (Valerie Nichols)
Валері Ніколс
(Valerie Nichols)
Agilе-підхід, народжений в IT-спільноті як творчий і динамічний метод розробки програмного забезпечення, все глибше проникає в різні сфери діяльності організацій. Якщо говорити в загальному, то цим терміном позначається здатність компанії передбачати нові можливості й реагувати на них швидко, ефективно та не виходячи за межі розумного в плані витрат. Гнучкість мислення виявляється в допитливості та відкритості до нових і незвичних ідей, які можуть стати джерелом інновацій чи вдосконалення.

Наскільки вам властива гнучкість мислення?

Як керівник ви можете перевірити, в якому ступені вам притаманний спосіб мислення типу «agile». Для цього спробуйте подивитись на себе очами підлеглих — запитайте себе, чи ваші слова та дії свідчать про те, що ви:

  • заохочуєте співпрацю, надаєте певну незалежність у роботі, цінуєте гнучкість підходів до виконання завдань;
  • готові йти на розумний ризик та дозволяєте це робити підлеглим;
  • вважаєте, що помилка — це нормальний складник робочого процесу;
  • сприймаєте зміни та швидко на них реагуєте;
  • розумієте, які знання та вміння знадобляться членам команди в майбутньому;
  • стимулюєте надання вам зворотного зв'язку та відповідним чином корегуєте свої рішення та дії.

Або може все як раз навпаки? І ви більшою мірою схильні:

  • приховувати інформацію, яка обмальовує реальний стан справ у фірмі, не доводячи її до підлеглих;
  • різко-негативно ставитись до критики власних ідей і будь-що стояти на своєму, навіть якщо й виявиться, що саме ви зробили помилку;
  • не вчиняти жодних дій доти, доки не стане абсолютно ясно, яким буде їхній наслідок.

Цілеспрямовано практикуючи певні поведінкові моделі та проходячи формальне й неформальне навчання, можна розвинути agile-мислення як в себе, так і допомогти це зробити підлеглим. Проте, якщо на ваше переконання спосіб управління з допомогою наказів та контролю є безальтернативним, якщо ваша організаційна культура в жодний спосіб не підтримує виявів гнучкості мислення, то не варто навіть пробувати його прищеплювати.

Чи потрібен вашій компаній agile-підхід?

Незалежно від того, підходить, на вашу думку, фірмі agile-підхід чи ні, все одно варто розглянути його переваги. Наприклад, він допоможе вам не зациклюватись на поточній ситуацій, ставити статус-кво під сумнів та розпізнавати нові можливості. Ви навчитесь не лякатись невизначеності та краще адаптуватись до нових, подеколи цілком неочікуваних обставин, а також оперативно вносити потрібні корективи до своїх рішень та дій.

І ще одна по-справжньому важлива перевага. Прийнявши спосіб мислення типу «agile», ви як керівник станете каталізатором відповідних змін у колективі. В компанії поступово зникатимуть традиційні «кордони» між окремими підрозділами, бо в команд з’являться стимули для налагодження нормальної взаємодії. Люди не боятимуться експериментувати та виявлятимуть ініціативу, пропонуючи різні види вдосконалень. Вони не просто ефективніше реагуватимуть на потреби й проблеми клієнтів, але намагатимуться їх передбачати.

Якщо в компанії все обертається навколо командно-адміністративної управлінської моделі, це вповільнює процес прийняття рішень, а працівники стають байдужими та безініціативними. Відповідно, у фірмі не буде ані інноваційності, ані потрібної адаптивності, ані здатності швидко розв’язувати проблеми чи взагалі на щось оперативно реагувати. На чому ж тоді ґрунтуватиметься її конкурентоспроможність?

Культивуючи agile-мислення, ви підвищуєте власну продуктивність, активізуєте енергію персоналу, що покращує здатність організації передбачати зміни та ефективно на них реагувати. Разом це не просто підвищує результативність бізнесу, але й робить компанію привабливішою як працедавця.

За матеріалами "Developing agility", management-issues.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Лаяти не на те деревоЛаяти не на те дерево
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)